Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Aktiviteler
Rezervasyon
Eşsiz Kapadokya Manzarası ile

Dört Mevsim Balon Turu

Kapadokya balon fiyatları balon turu, tarihin, doğanın mükemmel bir uyum içinde harmanlandığı Kapadokya’yı, bir de kuş bakışı görmek isteyenler için siz misafirlerini bekliyor. İnsanlığın ilk çağlarından itibaren pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Kapadokya, peribacalarına oyulmuş kiliselerinden, manastırlarından, yeraltı şehirlerinden, güvercinliklerine kadar pek çok doğal ve tarihi güzelliği içinde barındırıyor. Meraklı, heyecanı seven, hissederek, deneyimleyerek, anda kalmayı benimseyenler Kapadokya balon turu, Kapadokya ATV turu, Kapadokya At Turu gibi aktiviteler sizleri bekliyor.

 • Ücretsiz Transfer (Uçuş Öncesi ve Sonrası)

 • Tecrübeli Pilotlar

 • Uçuş Sigortası

 • Hatıra Uçuş Sertifikası

Detayları İncele
Extreme Sports Bike
Extreme Sports Mountain Climbing

Balonda Evlilik Teklifi, Doğum Günü Kutlaması

gibi tüm organizasyonlar için bize ulaşın

Bize Ulaşın
Balon Turu İzle

Organizasyonu

Organizasyonu

Detayları ve fiyatlar

Turları

Detayları ve fiyatlar

Kapadokya Aktiviteler
Kapadokya Gezilecek Yerler

Kapadokya Turları

Aktiviteler

Muhteşem peri bacaları ve vadi manzarasına sahip balon turu ile Kapadokya semalarında yolculuk sonrasında Kapadokya vadilerini At Turu , Jeep Safari ve ATV turlarıyla keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Balonda Evlilik Teklifi, Doğum Günü Kutlaması

gibi tüm organizasyonlar için bize ulaşın

Teklif Al
Google Onaylı Yorumlar

Bizi Tercih Edenler

10+

Farklı Aktivite

3k+

Rezervasyon

20+

Yıllık Deneyim

9.5

Tripadvisor Puanı

Kapadokya Balon Fiyatları Tur Rehberi

Görsel şölene sen de katıl

Kapadokya balon turu, tarihin, doğanın mükemmel bir uyum içinde harmanlandığı Kapadokya’yı, bir de kuş bakışı görmek isteyenler için siz misafirlerini bekliyor. İnsanlığın ilk çağlarından itibaren pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Kapadokya, peribacalarına oyulmuş kiliselerinden, manastırlarından, yeraltı şehirlerinden, güvercinliklerine kadar pek çok doğal ve tarihi güzelliği içinde barındırıyor. Meraklı, heyecanı seven, hissederek, deneyimleyerek, anda kalmayı benimseyenler Kapadokya balon turu, Kapadokya ATV turu, Kapadokya At Turu gibi aktiviteler tam da size göre.

Kapadokya’nın diğer bölgelerden farklı olarak etrafındaki sıra dağlar bölgeyi mükemmel bir balon pisti haline getiriyor. Kapadokya’nın sahip olduğu bu coğrafi ayrıcalık sıcak hava balonlarının rahat bir şekilde manevra yapmasına, yüzlerce sıcak hava balonunun aynı anda birbirine çarpmadan uçmasına imkân sağlıyor. Böylelikle misafirler, Kapadokya balon turunun tüm güzelliklerini bütün yönleriyle keşfetme şansına erişiyorlar.

Yepyeni heyecanlı bir bekleyiş

Sıcak hava balonu hangi kısımlardan oluşur?

Sıcak hava balonları kubbe, sepet ve ısıtıcı sistem olmak üzere üç bölümden oluşuyor.

Kubbe: Balonun ta kendisidir. Bu kısım, hava ile kubbe içindeki gazların birbirine karışmayacak, balonun güneşten ve ateşleyiciden etkilenmeyecek şekilde nomex adı verilen sağlam bir kumaştan yapılmaktadır.

Sepet: Hasır, alüminyum veya cam elyafıyla yapılan, misafirlerin taşındığı kısımdır. 8-12, 16-20, 20-28 kişi olacak şekilde üç farklı sepet boyutu vardır.

Isıtıcı sistem ( Ateşleyici): Balonun uçmasını sağlayan bölümdür. Tur şirketleri sıcak hava balonlarında havayı ısıtmak için propan yakıt, gaz balonlarında ise helyum gazı kullanırlar.

Gün doğumunda balon turu keyfi

Kapadokya balon turu saatleri

Kapadokya bölgesinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki uçuş gerçekleştirilebilmektedir. İlk uçuş Sabah uçuşu, gün doğumundan 30 dakika kadar öncesi ve saat 11.00 arasında, geç uçuş ise saat 14.00 ile gün batımı arasında yapılıyor. Böylelikle gelen misafirler, gün doğumunun ve gün batımının eşsiz renklerini, peribacaları, Uçhisar, güvercinlikler, Ürgüp, Göreme gibi Kapadokya’nın gözde bölgelerini gökyüzünden tüm canlılığı ile seyredebiliyorlar.

Kapadokya balon turu hangi mevsimde yapılır?

Kapadokya balon turu her mevsim yapılmakla beraber hava şartlarının uygunluğuna göre gerçekleştirilmektedir. Balon turu şirketleri Türkiye Sivil Havacılık Kurumunun denetiminde turları gerçekleştirir. Hava kapalı, yağmurlu, rüzgâr hızı 11 km/s ‘ten fazla ise şirketler uçuş yapmaz. Ziyaretçilerin çoğunluğu genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarını balon turları için tercih ediyorlar.

Balona binmek tehlikeli mi?

Balonları uçuran tüm pilotlar uluslar arası geçerliliğe sahip, 2 yılda bir yenilenen lisanslarla uçuşlarını gerçekleştirirler. Balon turları Uluslar arası Sivil Havacılık Organizasyonu tarafından belirlenen tedbirlere uymak zorunludur. Güvenliği ihlal edecek herhangi bir durum söz konusu olduğunda Uluslar arası Sivil Havacılık Organizasyonu uçuşu iptal eder. Ayrıca tur şirketleri güvenlik için zorunlu uçuş sigortası da yaparlar.

Kapadokya balon turuna çıkarken dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle yanınızda fotoğraf makinesi veya bir kamera mutlaka bulundurun. Çünkü katılacağınız bu seyahat sizi rüya gibi bir dünyaya sürükleyecek. Yaklaşık olarak 1 saat boyunca ayakta kalacağınız için yorulabilirsiniz. O yüzden ortopedik ayakkabılar doğru bir seçim olacaktır. Gördükleriniz size kendinizi unutturacak dolayısıyla üşütebilirsiniz. O nedenle mutlaka sıcak ve rüzgârda sizi rahat tutacak kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederim. Gözlük, kolye gibi aksesuarlarınızı da güvenli bir yerde tutarak aklınızda herhangi bir kaygı olmadan manzaraya kendinizi bırakabilirsiniz.

Kimler balon turuna katılamaz?

0-6 yaş aralığında olanlar

Yakın geçmişte cerrahi operasyon geçirenler

Hamile olanlar

Koltuk değneği kullananlar

Yükseklik korkusu olanlar

Akli dengesi yerinde olmayanlar

Kalçasında veya belinde ayakta durmasına engel bir rahatsızlığı olanlar balon turuna katılamazlar.

Not: 6-16 yaş aralığındaki çocuklar ebeveyn kontrolünde balon turuna katılabilirler.

Balon Turu Programı

Kapadokya’da balon turu yapan pek çok şirket var. Bununla beraber özel etkinlikler için tur şirketleri ayrı turlar da düzenliyor. Eğer sabah uçuşunu tercih etmişseniz tur şirketi sizi sabah gün doğmadan araçla otelinizden alıyor, kahvaltı, atıştırmalıklar ve sıcak içecek ikramıyla tura hazırlıyor. Tur için kalkış Göreme’den yapılıyor. 1 saat sürecek olan tur, Ürgüp, Göreme, Avanos, Güvercinlik, Peribacaları gibi Kapadokya’nın tüm manzaralarını rengârenk balonların arasında, rüzgârın belirlediği rota istikametinde, adeta gökkuşağının bir parçasıymışsınız gibi güneş ışığının merhametli kolları arasında size sunuyor. Yani turunuzu doğanın ellerine teslim olarak gerçekleştiriyorsunuz. Balon turu bittiğinde ayaklarınız henüz yere değmemişken şampanyalar patlatılıyor ve yaşadığınız deneyim şenlik eşliğinde sonlandırılıyor. Bu rüya âlemi deneyimi yaklaşık olarak 3 saat sürüyor. Daha sonra tur şirketi misafirlerine otellerine kadar eşlik ediyorlar. Sizden bağımsız olarak herhangi bir durumda (hava şartları) tur iptal edilirse şirketler ücret iadesini de yapıyorlar.

Balon turu fiyatları ne kadardır?

En çok merak edilen şey sanırım Kapadokya balon turu fiyatları. Bu eşsiz deneyim birazcık tuzlu. Ama her anıyla size iyi ki yapmışım dedirtecek harika bir anı olarak hafızanızda yer edineceğini garanti ederim. Fiyatlar pek çok sektörde olduğu gibi burada da şirketlere göre değişiklik gösteriyor. Sonuç olarak kış aylarında 70-80 Euro, bahar ve yaz aylarında ise 140-180 Euro arasında değişiyor.

Balon Festivalinin tadını çıkar

Kapadokya balon izleme saatleri

Kapadokya’da her mevsim tur şirketleri, balon turları düzenliyor. Turlara katılmak unutulmaz olsa da masallardan fırlamışçasına süzülen balonları, izleyici olarak görmek de son derece keyiflidir. Âşıklar vadisi ve Uçhisar Kalesi’nin tepesinden gün doğumundan 30 dakika kadar önce ilk uçuşuna yol almak için uyanan balonları en güzel halleriyle izleyebilirsiniz.

Kapadokya balon turu hangi ilçede

Kapadokya’nın merkezi diyebileceğimiz, Fırkatan Kilisesi, Güvercinlik, Âşıklar Vadisi, Karanlık kilise, Kapadokya Çavuşin Kilisesi, Göreme Açık Hava Müzesi gibi birçok doğal ve tarihi güzelliğiyle görülmeye değer beldesi Göreme’dir.

Fırkatan Kilisesi: Ortahisar kasabasına 1 km Göreme merkezine ise 500m mesafededir. Diğer adı Aynalı Kilise’dir.

Âşıklar Vadisi: 4900 m uzunluğundaki vadinin diğer adı Bağlıdere Vadisidir. Peribacaları bu bölgededir.

Güvercinlik: Adını kayalara oyulmuş güvercin yuvalarından alır.

Karanlık kilise: 11. Yüzyılın sonu 12. Yüzyılın başlarında yapılan kilise, narteks kısmındaki küçük bir pencereden ışık alır. Bu nedenle karalık kilise olarak adlandırılır.

Kapadokya Çavuşin Kilisesi: Göreme’ye 2.5 km mesafededir. 964-965 yılları arasında İmparator Nicephorus Phocas adına yapılmıştır.

Göreme Açık Hava Müzesi: Tarih kitapları bölgeyi M.S IV. ve XIII. Yüzyıllar arasında genellikle manastır olarak kullanılmış bir kaya yerleşim yeri olarak aktarıyor.

Kapadokya balon turu ne kadar sürüyor?

Havada geçirilen süre yaklaşık olarak 1 saat, turun tamamı; kahvaltı, sıcak ikramlar tur sonunda yapılan eğlence ile beraber 3 saat kadar sürüyor.

Kapadokya balon fiyatları fırsatları

Özellikle ilkbaharın başı, sonbahar aylarının son zamanları gibi sezon sonuna yakın günlerde tur şirketlerini arayarak uygun fiyat alabilirsiniz. Bununla beraber önceden rezervasyon yaptırmanız avantaj olacaktır. Kapadokya’da otelinize yerleştiğiniz gün de tur için yer ayırtmanız doğru olacaktır. Böylelikle herhangi bir iptal durumunda sorun yaşamadan gezinizi tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde Kapadokya otellerini, balon tur şirketlerini takip ederek de fırsatları yakalayabilirsiniz.

Balona binerken ne giyilir?

Nevşehir karasal iklime sahip olmasından dolayı yaz-kış geceleri serin olan bir ilimizdir. Balonların 1400 ile 2000 feet arasında bir yüksekliği vardır. Sonuç olarak balon turları esnasında hava oldukça soğuk olabiliyor. Uzun süre ayakta kalabileceğiniz rahat spor ayakkabılar ve sizi sıcak tutacak termal içlikler, kalın kıyafetler tercih edilmesi seyahat konforunuzu artıracaktır.

Gezilecek Yerler

Kapadokya Gezi Rehberi

 • Каппадокийские фестивали Каппадокия, знаменитый регион Центральной Анатолии, завораживает своей красотой. Есть много причин для этого. Во-первых, здесь много сказочных дымоходов, которых вы больигде не увидите. Природная красота и глубокая история делают этот регион популярным. Несомненно, непрекращающаяся история хеттов вызывает любопытство. С другой стороны, Каппадокийскими долинами с их белыми и красными каменными стенами можно любоваться на […]

  Devamını Oku
 • Каппадокийские фрески Гц. Фрески Каппадокии, которые предлагают визуальный праздник, такой как Иисус, Дева Мария и 12 haridis, являются одними из наших важных культурных ценностей. Музей под солнечным небом Гереме и Долина Ихлара — места, где можно найти эти праздники. Фрески, которые вы увидите в религиозных зданиях, таких как церкви и монастыри в этом регионе, также имеют историческую […]

  Devamını Oku
 • Долина Гомеда — это место, где волшебная красота Каппадокии встречается с историей, природой и культурой. По этой причине это очень богатая долина. Это также одна из самых важных точек Ургупа. Поскольку автомобили не могут въехать в долину Гомеда, после достижения определенной точки вам придется продолжить путь пешком. Пройдя примерно 90-100 м от места, где вы […]

  Devamını Oku
 • Каппадокийские фестивали Каппадокия, знаменитый регион Центральной Анатолии, завораживает своей красотой. Есть много причин для этого. Во-первых, здесь много сказочных дымоходов, которых вы больигде не увидите. Природная красота и глубокая история делают этот регион популярным. Несомненно, непрекращающаяся история хеттов вызывает любопытство. С другой стороны, Каппадокийскими долинами с их белыми и красными каменными стенами можно любоваться на […]

  Devamını Oku
 • Каппадокийские фрески Гц. Фрески Каппадокии, которые предлагают визуальный праздник, такой как Иисус, Дева Мария и 12 haridis, являются одними из наших важных культурных ценностей. Музей под солнечным небом Гереме и Долина Ихлара — места, где можно найти эти праздники. Фрески, которые вы увидите в религиозных зданиях, таких как церкви и монастыри в этом регионе, также имеют историческую […]

  Devamını Oku
 • Долина Гомеда — это место, где волшебная красота Каппадокии встречается с историей, природой и культурой. По этой причине это очень богатая долина. Это также одна из самых важных точек Ургупа. Поскольку автомобили не могут въехать в долину Гомеда, после достижения определенной точки вам придется продолжить путь пешком. Пройдя примерно 90-100 м от места, где вы […]

  Devamını Oku
 • Где находится аэропорт Каппадокия-Невшехир, как туда добраться и служебная информация Есть много альтернатив для транспортировки в аэропорт Каппадокии. Например, вы можете добраться до аэропорта Каппадокии на шаттлах аэропорта Невшехир, микроавтобусах или такси. В дополнение к этому существуют специальные туры, которые доставят вас из аэропорта Каппадокии и доставят до вашего отеля, а по возвращении […]

  Devamını Oku
Kapadokya Balon Turu

Sık Sorulan Sorular

Aklınıza takılan tüm sorularınız için operatörümüze bağlanıp ücretsiz destek alabilirsiniz.

Balon uçuşları Kapadokya bölgesinde en çok talep gören aktivitelerden bir tanesidir. Erken rezervasyon sizlere olumlu geri dönüş yapabilmemiz nedeniyle bizler için önemlidir.

Verimli bir şekilde uçmak için balonun ihtiyacı olan şey değişmeyen dingin rüzgârdır. Ve bu rüzgârların en iyi bulunduğu zamanlar gün doğumu saatlerdir. Çünkü balonun havayla hareketinde, havanın durumu uçuşun yapılıp yapılmamasının kararlaştırılmasında çok önemli bir rol oynar. Pilot, kalkış alanı seçiminde rüzgârın yönü doğrultusunda uygun bir yer seçer. Bu saatlerde havanın durgun oluşu inişimizin yumuşak, serinliği ise maksimum yükselmemize olanak sağlar.

Sıcak hava balonları adından da anlaşıldığı gibi balonun içine sıcak hava dolması ile uçabilir. Balonun içindeki hava ısındıkça balon yükselir, pilot tarafından balonun kubbesinden içeri soğuk hava girmesi sağlanarak da balonun çevresindeki havadan daha ağır olması sağlanır. Bu ağırlık sayesinde de balon alçalmaya başlar.

Balon sepetleri; saz, yaprak ve kabukların birlikte örülmesinden yapılan hasır sepetlerden oluşmaktadır. Hasır sepet hem esneklik hem de hafiflik bakımından önemlidir. Yer çekimine karşı geldiğimizi hatırlatmak isteriz.

Balonun yönünü belirleyen rüzgar olduğu için ve bir direksiyonu olmadığı için balon kalktığı alana yeniden dönüş yapamıyor.

Çocukların yaşları bu soruya evet ya da hayır demek için önemlidir. Eğer çocuğunuz 0 -6 aralığında ise ne yazık ki uçuşlara katılamamaktadır.

6 Yaş üstü çocuklar bu heyecanı sizinle paylaşabilir.


Sizlerin satın aldığı uçuşla bağlantılı olarak standart uçuş 55 ila 65 dakika arasında, deluxe uçuşlar ise 75 ila 90 dakika arasında sürmektedir.

Balonlar, 80 litrelik paslanmaz çelikten tüpler içinde yer alan propan gazı ile havalanırlar.


Sivil havacılığın belirlediği kurallara göre sıcak hava balonları hafta içi en fazla yer seviyesinden 800 metreye hafta sonu en fazla yer seviyesinden 1400 metreye ulaşabilirsiniz.


Tecrübeli ekibimizle 15 dakikadan bile az sürmektedir.

Sizlerin ve bebeğinizin sağlığı için balonla uçmanıza izin vermiyoruz.

Sabahın en serin saatlerinde bu tura katıldığınızı hatırlatmak isteriz. Bu nedenledir ki üstünüze sizleri sıcak tutacak kıyafetler giymenizi öneririz. Ayrıca sepete binerken ve inerken rahat pantolonlar ya da Jeanlar giymeniz sizlere hareket özgürlüğü sağlayacaktır. Her ne kadar pilotlarımız yollara yakın yerlere iniş yapsalar da bazen hava koşullarından dolayı en uygun arazilere iniş yapabiliyorlar böyle durumlarda da sizleri arazi içinde yürütmemiz gerekiyor. Bu durumlara hazırlıklı olmak adına da rahat, düz tabanlı ayakkabılar giymenizi öneririz.

Balon sepetleri sizleri oturarak seyahat ettirecek şekilde tasarlanmamıştır. Bu nedenledir ki sepette ayakta durmaktasınızdır. Sepetler göğüs hizasında olduğu içinde sizleri hem koruyabiliyor hem de Kapadokya’yı keyifle seyri âlem yapabilirsiniz.

Sıcak hava balonlarının tek dümeni rüzgârdır. Rüzgârın yönü bizleri nereye götürmek isterse biz de ona eşlik ediyoruz.

Sıcak hava balonu uçuşlarınız hava koşulları nedeni ile iptal olmuşsa paranızı nakit ödemelerde nakit olarak, kredi kartı ödemelerinizde de kartınıza iade olarak geri alabilirsiniz. Bu tecrübeyi yaşamak için biraz daha vaktiniz de varsa sizden gelecek bilgiler dâhilinde sizleri bir gün sonraki uçuşa aktarabiliyoruz.

Rüzgâr hızı saatte 12 kilometreye ulaştığı andan itibaren uçmaz. Uçuş kararını verme yetkisi Sivil Havacılık genel Müdürlüğü’ne bağlı Slot Hizmet Merkezi’ne aittir. Slot Hizmet Merkezi günlük uçuşların yapılıp yapılamayacağını shm.kapadokya.edu.tr web güncel olarak sayfasından yayınlar.

Sıcak hava balonları her 100 saatlik uçuşun ardından teknik bakıma girmek zorundadır.

Balonla havalanmaya başladığınız andan itibaren hava akımının bir parçası olacağınız için türbülansı ya da herhangi bir hava hareketini hissetmezsiniz. Durgun suda kayıkla seyahat etmek kadar yumuşak bir hisse sahip olacaksınız. Balon havalanmaya başladığı andan itibaren doğanın bir parçası olacaksınız. Gökyüzünde süzülen bir kuş kadar özgür hissedeceksiniz. Güneş usul usul yükselirken sizde doğanın uyanışına tanıklık edeceksiniz.

Balon sepetinde iken bir binanın 16. katındaymış gibi ya da uçurumun kenarındaymış gibi hissetmeyeceksiniz. Yüksekliği oluşturacağınız bir hat oluşmayacağı için, baş dönmenizi tetikleyen bir unsurda uluşmayacaktır. Uçarken rüzgarı hiç hissetmeyeceğiniz için de hareket hissi oluşmaz, geriye size uçuştan zevk almaktan başka bir şey de kalmaz.

Tüm misafirlerimiz transfer için otellerinden alınıp, araçlara bindikleri andan uçuşun bitimi ve otellerine dönüşlerine kadar tarafımızca sigortalanmıştır.

Ortalama 3 saat süren bir seremoni diyebiliriz. Otellerden toplanmanız ve uçuş alanlarına getirilmeniz yarım saat, standart uçuşunuz ortalama bir saat, yerene inişiniz ve güvenli tamamlanmış uçuşunuz için şampanya ile kutlama ve sertifika dağıtılması ortalama yarım saat ve otellere yeniden transferlerinizin sağlanması yarım saat daha.

Vücudunun herhangi bir yerinde platin olan ve güvenli duruş-iniş pozisyonunu alamayacak rahatsızlığı olan kişiler de balon ile uçamaz. Hamile iseniz ya da hamilelik şüpheniz de varsa uçuş yapamazsınız. Bunun dışında 6 yaşından 90 yaşına kadar tüm misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

Whatsapp’dan Bilgi Al

Popüler Kapadokya Aktiviteleri

Popüler Lokasyonlar

Popüler Kapadokya Aktiviteleri

• Kapadokya At Turu

• Kapadokya ATV Turu

• Kapadokya Jeep Safari

• Kapadokya Vadi Turları

• Kapadokya Türk Gecesi

• Kapadokya Bölge Turları

• Kapadokya Turu Günübirlik

• Kapadokya Gezilecek Yerler

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

• Kapadokya Kızıl Vadi

• Göreme

• Melendiz Çayı

• Belisırma Köyü

• Zelve Vadisi

• Uçhisar

• Güllüdere Vadisi

• Ürgüp Şarap Evleri

• Gomeda Vadisi

• Ürgüp

• Kaymaklı Yeraltı Şehri

• Üç Güzeller

• Kızılçukur Vadisi

• Göreme Milli Parkı

• Derinkuyu Yeraltı Şehri

• Zelve Açık Hava Müzesi