Ortahisar Panaroma

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2022 yılında oldukça değişkenlik göstermektedir. Bazı acentelerin kendine özel Sıcak Hava Balonu mevcuttur. Sıcak Hava Balonları 16-24 kişilik bir taşıma kapasitesine sahiptir. Balon Turları gün doğumu saatlerinde uçmaktadır. Gün Doğumu saatlerinin seçilmesi aynı zamanda hava şartları ve rüzgarın durumuna göre ayarlanmaktadır. Sıcak Hava Balonları yılın 12 ayı uçuş yapmaktadır ancak hava durumu şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Ortalama 2-3 saat arası süren turumuzda transfer dahili Kapadokya Balon Fiyatları Fiyatı 2022 yılında; 1 mart- 1Nisan : 160 Euro, 1 Nisan – 1 Eylül : 170 Euro, 1 Eylül sonrası 190 Euro olarak belirlenmiştir.

Ancak Balonda Evlilik Teklifi gibi özel organizasyonlarda düzenlenmektedir. Bu turlarımızın fiyatları diğerlerinden farklı olup ayrıca Balon Süslemeleri de bulunmaktadır. Sizlere özel balon süslemeleri ile özel balon turlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları, Nerede, Saatleri

Dünya üzerinde sadece özel bölgelerde deneyimlenecek nadir ve görkemli bir aktivite olan Sıcak Hava Balonu Turu Kapadokya’da yapılacak özel aktivitedir. Balonları ve Peri Bacaları ile bilinen Kapadokya Bölgesinde yapılabilecek onlarca aktivite vardır; ATV Turu, At Turu, Deve Turu, Kapadokya Balon Turu, Kapadokya Bölge Turları, Vadi Turları. Balon Turları bunlardan sadece birisidir. Balon Turları dünyanın birçok yerinden ziyaretçi almaktadır. Kapadokya’nın güzel manzaralarını ayrıca mükemmel gün doğumundan bahsetmezsek olmaz.

Sıcak Hava Balonları güneşin ilk doğduğu yani sabah 5-6 sularında uçmaktadır. Kapadokya’ya özgü Balon Turlarımız Sabah 3-4 arası otel transferi ile başlamaktadır. Turumuz sabah transferi sonrası ilk durak olan balon kalkış alanına gelmektedir. Gün doğumu saatine yakın balonlar hazırlanmaktadır. Ekiplerimiz hazırlıklarını bitirdiklerinde yani güvenli bir sürüş için balonlarımız hazır durumda olduğunda ziyaretçilerine kapısı açar. Muhteşem Vadilerin arkasından gün doğarken yükselen balonlar harika bir görsel şölen yaratmaktadır. Geniş araziye sahip olan Vadilerden kalkış yapan balonlar havada 45dk – 1 saat kadar süzülmektedir. Turu sonlandırırken balon arazi aracımızın üzerine güvenli bir iniş yaparak turunuzun son durağına gelmektedir. Bir Tur satın almadan önce dikkat edilmesi gereken şeyler vardır tabii ki. Güvenlik siz ziyaretçilerimiz adına en önem verilen faktördür. Harika manzaralar seyredip bu anları fotoğraflarla ölümsüzleştirebileceğiniz bu aktiviteyi kesinlikle atlamamanızı öneririz.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları içine Neler Dahildir?

  • Otel Transferi
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Balon Sertifikası
  • Vadi ve Peri Bacaları Seyri
  • Unutulmayacak kadar güzel bir anı :)

Kapadokya Balonda Evlilik Teklifi

Unutulmayacak bir Evlilik Teklifi düşünüyorsanız Balonda Evlilik Teklifi sizin için harika bir seçim olacaktır. Açıklamak gerekirse sıradanlıktan uzaklaşıp sıra dışı bir şeyler denemek isteyen çiftler için ideal bir etkinliktir. Balonlarımız sadece size özel olup ayrıca içerisi süslenmektedir. Çiçekler ve süslemeler içerisinde, ayaklarınızın altında harika Kapadokya manzarası ile dolu bir evlilik teklifi düşünün. Bu balonda geçireceğiniz özel zaman romantizmle dolup taşacaktır. Balonda Evlilik Teklifi ve Kapadokya Balon Turu Fiyatları hakkında daha fazla bilgiye Kapadokya Balonda Evlilik Teklifi yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Balon Turu Güvenli Midir?

Kapadokya Balon Turları siz değerli ziyaretçilerimize Kapadokya Bölgesini tanıtmak ve harika manzaralar eşliğinde güzel bir sabaha başlamanızı sağlamak adına gerçekleştirdiğimiz turlardır. Sıcak Hava Balonları içerisinde gerçekleşen turlarımız profesyonel pilotlarımız tarafından yönetilmektedir. Yıllardır bu işi yapan pilotlarımız alanlarında uzman ve ayrıca güvenli sürüşleri ile tanınmaktadırlar. Güvenlik açısından turlarımız rüzgarın en az olduğu saatlerde kalkış yapmaktadır. Turun ayarlandığı tarihte eğer güvenlik sorunu yaratacak bir rüzgar var ise turlarımız ertelenmektedir. Güvenli şekilde kalkış yapan turlarımızın inişleri arazi araçlarımızın üzerinde gerçekleşmektedir. Arazi araçlarımızın üzerinde bulunan düzenekler balonların inişini hafifleterek daha güvenli hale getirmektedir. Kısacası turumuz otele geri transferle son bulmaktadır. Turlar ve Güvenliği hakkında daha detaylı bilgi almak için bize Telefon, Mail ve ayrıca Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Balon Turları hakkında daha fazla bilgiye Kapadokya Balon Turları yazısından ulaşabilirsiniz.

Balon Turu ile Kapadokya’da Görülen Yerler

Daha önce hiç karadan metrelerce yükseklikte uçarken yeryüzünü ve gökyüzünü izlediniz mi? Eğer cevabınız hayır ise Balon Turu size harika bir deneyim yaşatacaktır. Sıcak Hava Balonların Kapadokya bölgesinde Avanos ve Göreme ilçelerindeki vadilerden kalkış yapmaktadır. Kalkışların buradan yapılmasının sebebi rüzgar ve ayrıca yüksekten bakıldığında harika gözükmesidir. Balon Turlarında Avanos, Göreme ve Ortahisar ilçelerindeki çoğu Vadi ve Kale görülebilmektedir. Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak; Aşıklar Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Gomeda Vadisi, Uçhisar Kalesi ve ayrıca bunlar gibi birçok yeri kuş bakışı şeklinde görebilirsiniz.

Kapadokya balon turu fiyatları 2022

Kapadokya Balon Uçuşları Fiyatları, Nerelerden İzlenir?

Kapadokya Bölgesinde Sıcak Hava Balonları Göreme ve Avanos ilçelerinden kalkış yapmaktadır. Ancak ilçeler birbirine yakın ve aynı zamanda yüksek vadiler bulundurduğundan birçok yerden izlenebilmektedir. Ayrıca Balonlar yüksek seviyelerde uçtuklarından bazı açık alanlarda yüksek olmasa da görülmektedir. Balonları izleyebileceğiniz saatler Gün Doğumu saatleri yani Sıcak Hava Balonlarının kalkış yaptığı saatlerdir. Kalkış yaptıktan sonra ortalama 45dk- 1 saat havada süzülen balonlar Kapadokya bölgesinin harika manzarasını oluşturmaktadır. Balonları inanılmaz görünüşleri ile insanı büyüleyen Vadilerden izlemek her zaman daha keyiflidir. Sizler için Balon Seyrinin yüksek olduğu Vadileri sıralayacak olursak; Kızılçukur Vadisi, Aşıklar Vadisi, Ihlara Vadisi, Devrent Vadisi ve Güvercinlik Vadisi olarak sıralayabiliriz. Balonlar aynı zamanda yüksek konumda olan Kaleler ve birçok turistik mekandan görülebilmektedir. Örneğin; Göreme Panorama, Ortahisar Panorama ve Ortahisar Kalesi gibi yüksek konumlanmış bu mekanlardan da Balonları seyredebilirsiniz. Balon Turları ve daha birçok çeşitli aktiviteler için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer aktivitelerimizle ilgili yazılara buradan ulaşabilirsiniz;

Vadi Turları Kapadokya

Kapadokya Günübirlik Turlar

Kapadokya Balon Turu

İletişim

Whatsapp: 0530 492 44 08

E-Mail: info@htrtours.com

Telefon: 0530 492 44 08

Leave A Comment