Project Description

Kapadokya Atv Turu Fiyatları Ürgüp Nevşehir

Kapadokya ATV turu yapmak ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilen, bol adrenalin içeren ve de rehber eşliğinde bölgenin vadilerini her detayıyla gezebileceğiniz eğlence dolu bir aktivitedir.

Kapadokya bölgesinde düzenlenen her aktivite, kendi içerisinde çok eğlencelidir. Burada her insan için uygun bir aktivite illa ki vardır. Özellikle de macerayı, adrenalini sevenler için de Kapadokya ATV Turu mevcut. Adrenalini her açıdan hissetmek istiyorsanız Kapadokya ATV Turu sizler için biçilmiş kaftandır. HTR Tur olarak müşterilerimizin ihiyaçlarına en doğru cevapları vermeye çalışmaktayız. Bu bağlantıda tercih edeceğiniz Kapadokya turlarından en uygun programı sizlere ulaştırmaktan mutluluk duymaktayız.

Kapadokya ATV Turu Nedir?

Muhteşem güzellikleriyle dolu Kapadokya bölgesinde profesyonel rehberler ile hem Kapadokya’yı gezip hem de harika fotoğraflar çekebilme imkanı sunan bir aktivitedir.

Tur Güzergahı

Kapadokya bölgesinde ATV turu yapmak isteyenler için birçok mekan mevcuttur. Kapadokya vadilerinde yapılan söz konusu turumuz sizleri her açıdan mutlu edecek güzergahlara sahiptir. Bu güzergahlar arasında da Kılıçlar Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Devrent Vadisi, Güvercinlik Vadisi ve Aşk Vadisi gibi vadiler vardır. Aynı zamanda da Çavuşin Kasabası, ve Uçhisar’da yer alır. Adrenalin ve vadi turu aynı anda deneyimlemek için Kapadokya ATV Turu sizler için öneririz.

Kapadokya ATV Turu Katılımı

Herhangi bir ehliyet zorunluluğu bulunmayan söz konusu turlarımız macera seven herkes için uygundur. Aynı zamanda da araçların sürüşü de kolaydır. Fakat bu turlarda en önemli unsur sadece ATV’yi sürmek değil, Kapadokya bölgesinde yer alan engebeli alanlardan bu araçlar ile geçmeye çalışmaktır. Çamura bulanmayı, toz-toprak dolu yerlerden geçmeyi istiyorsanız, bu tura hiç düşünmeden katılabilirsiniz.

Giyilecek Kıyafetler

ATV Turumuzda daha önce de belirttiğimiz gibi çamura bulanacak, toz-toprak dolu yerden geçecek hatta yağmura karşı savaş açacaksınız. Kısacası tabir-i caizse sizi bu turda küçük bir savaş bekliyor olacaktır. Bundan dolayı da tura katılmadan önce giyeceğiniz kıyafetler de önemlidir. Ayakkabı olarak ayağınızı iyice koruyan, su geçirmeyen ayakkabı giymenizi tavsiye ederiz. Bunun dışında da giyeceğiniz kıyafetlerin toza, çamura bulaşmasını göze almanız gerekecek. İçinde kolay hareket edebileceğiniz, koyu renkli kıyafetleri öneririz.

Kusursuz bir konaklama deneyimi sunmak üzere sizleri MDC Hotel‘de ağırlamaktan mutluluk duyarız. MDC Hotel’de kaldığınız sürede aynı zamanda Kapadokya’daki aktivitelerinizi arttırmak istiyorsanız MDC Hotel‘in kendi bünyesinde düzenlediği aktivitelere de katılabilirsiniz. Mağara otel konseptindeki odalarımızın ferah yapısı , otelin temizliği, mükemmel hizmet ve personelimizin ilgili ve yardımsever tutumu ile sizlere bir otelde aradığınız özelliklerin daha da fazlasını sunuyoruz. Konaklamanızı planlamak için ihtiyaçlarınıza en uygun odayı hemen rezerve edebilirsiniz.

Kapadokya Atv Turu | Ürgüp. Göreme, Avanos, Nevşehir, Uçhisar

Kapadokya ATV Turu Ne Zaman Yapılır?

Bu aktivite 4 mevsim yapılabilen bir aktivitedir. Yaz sıcağında sevdiklerinizle ATV esintisiyle dolu aksiyonlar yaşayabilir. Ya da kış mevsiminde karların aydınlattığı peri bacalarının yanında ATV sürerek turun sizi farklı deneyimlere çıkarmasına izin verebilirsiniz. Dört mevsim yapıldığı gibi günün hemen hemen her saatinde de ATV turu yapılmaktadır. Bu vakitlerden ziyaretçilerin en çok tercih ettiği zaman dilimleri sunrise ve sunsets yani gün doğumu ve gün batımıdır.
Sunrise Atv turunda misafirler gün doğarken ATVlere biner. Genellikle sabahın ilk saatlerinde havalanan balonların yanına doğru bi rotada ilerlenmektedir. Sonra orda uzun uzun fotoğraf çekimleri gerçekleştirirler. Ardından güneşi selamlayıp acenta tarafından otellerine geri bırakılmaktadır. ATV turuna gün batımında çıkarsanız da Kapadokya’nın göz alan peri bacaları ve muhteşem doğasının arasından gün batımını izleyip keyif dolu bi akşam geçirebilirsiniz. Turdan tura değişmekle beraber ortalama ATV turu süresi 1 saatten başlayıp 3’e kadar çıkabilmektedir. Kapadokya ATV Turu fiyat aralığı ise 150-600 TL aralığındadır.

Kapadokya ATV Turu Nerede Yapılır?

Dilediğiniz firmayla çıkacağınız bu eğlenceli yolculuk firmanın çizdiği rotaya göre şekillenmektedir. Sıklıkla tercih edilen rotalar Çavuşin Kasabası, Kılıçlar Vadisi, Aşk Vadisi ve de Kızılçukur Vadisidir. Çavuşin Kasabası’nın saklı güzelliklerine doğru bir yolculuğa çıkarak ya da Kılıçlar, Kızılçukur ve Aşk Vadisinin eşsiz manzarasını izleyerek Kapadokya ATV turu sayesinde sevdiklerinizle unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz. Firmadan firmaya değişiklik göstermekle beraber bazı firmalar sadece kendilerinin kullanabildiği vadilere ait parkurlarda da yapabilmektedirler turu.
Kapadokya ATV turunun sürüş keyfi dışındaki bir diğer avantajı da vardır. O da şehirin gürültüsünden ve yorucu hayattan kaçıp kendinizi doğaya kaptıracağınız mağaralardır. Ayrıca içine girebileceğiniz peri bacaları ve geçmişi yüzyıllara dayanır bu yerlerin. Aynı zamanda bol tarih ve hikaye barındıran bu yerlerde altınızda bir doğa kaşifi ile gezmektir. Ve aynı zamanda bu yerler size mükemmel fotoğraflar için fırsat sunmaktadır.

ATV Kullanımı ve Detayları

ATV’ler maximum iki kişilik araçlardır. ATV’yi kullanabilmek için herhangi bir araç ehliyetine ihtiyacınız yoktur. 16 yaşından büyük olduğunuz sürece bu kullanımı kolay olan keyifli makinayı rahatlıkta kontrol edebilirsiniz. 16 yaşından küçüklerse şöförün arkasında giderek sürüş keyfini tadabilir. Tur öncesinde yetkililer tarafından verilen kısa bir brifing olacaktır. ATV’yi kullanabilmek için bu brifingi anlamış olmanız yeterlidir. Bu kısa özet ardından 10 dakikalık bi ısınma sürüşünden sonra da tura tamamen hazır olacakasınız. Tur esnasında gideceğiniz rotaya da bağlı olarak kimi zaman bazı cafe ve souvenir shoplarda durulabilir ve vakit geçirilebilir. Tur esnasında kask takmak zorunludur. Firmalar tarafından temin edilir. Yağmurluk, rüzgarlık, eldiven dizlik ve dirseklik kullanımı ise katılımcıların isteğine bağlıdır. Turlar rehber eşliğinde gerçekleşir. Ayrıca zaman zaman manzaralarda durulup fotoğraflar çekilir. Şundan emin olabilirsiniz ki her firma bu konuda fazlasıyla yardımseverdir.

Kapadokya ATV Turu Fiyatları 2022

2022 senesi içinde fiyatlarda herhangi bir değişiklilik yapılamayacaktır. Başta da belirttiğimiz gibi 150-600TL arasında farklılık göstermektedir. ATV turunun fiyatını belirlemekte rol oynayan en önemli faktör turun kaç saat yapılacağıdır. 1 saatlik turlar genellikle 150TL 2 saatlik turlarsa 250 TLden başlasa da tur içinde gidilecek lokasyonlara, ATVye kaç kişi binildiğine, sadece siz, sevdikleriniz ve yetkili rehberin olacağı özel turlardan olup olmadığına ve de Sunset mi yoksa sunrise mı olduğuna göre fiyatlar 600 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Google Onaylı Yorumlar

Bizi Tercih Edenler