Project Description

Kapadokya ATV Turu

ATV Turu Kapadokya Bölgesinde ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilen, bol adrenalin içeren ve de rehber eşliğinde bölgenin vadilerini her detayıyla gezebileceğiniz eğlence dolu bir aktivitedir.

Kapadokya bölgesinde düzenlenen her aktivite, kendi içerisinde çok eğlencelidir. Burada her insan için uygun bir aktivite illa ki vardır. Özellikle de macerayı, adrenalini sevenler için de Kapadokya ATV Turu mevcut. Adrenalini her açıdan hissetmek istiyorsanız Kapadokya ATV Turu sizler için biçilmiş kaftandır. HTR Tur olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına en doğru cevapları vermeye çalışmaktayız. Bu bağlantıda tercih edeceğiniz Kapadokya turlarından en uygun programı sizlere ulaştırmaktan mutluluk duymaktayız.

Kapadokya ATV Turu Nedir?

Kapadokya Bölgesi toprak arazisi ve ayak basılmamış vadileri ile keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibidir. ATV gibi off-road araçlar ile yapılacak turlar için müsait rotalara sahiptir. Aynı zamanda Jeep Safari turları da Kapadokya Bölgesinde düzenlenmektedir. Yüksek tepelere sahip olan Kapadokya Fotoğraf Çekimi için sizlere harika manzaralar sunmaktadır. Özellikle sabah gün doğumu saatlerinde yapılan ATV Turları eğer Kapadokya’da fotoğraf çekimi düşünüyorsanız tam size göre diyebiliriz. Engebeli araziler üzerinde dört tekerlekli ATV aracı ile sürüş zevkinizi yaşayabilmek ve turlar hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Peki “ATV Turu Nedir?” sorusunu kısaca yanıtlayacak olursak; Muhteşem güzellikleriyle dolu Kapadokya bölgesinde profesyonel rehberler ile hem Kapadokya’yı gezip hem de harika fotoğraflar çekebilme imkanı sunan bir aktivitedir.

Kapadokya ATV Tur Güzergahı, Rotası

Kapadokya bölgesinde ATV turu yapmak isteyenler için birçok mekan mevcuttur. Vadilerle dolu Kapadokya bölgesinde yapılan ATV turumuz sizleri her açıdan mutlu edecek güzergahlara sahiptir. Bu güzergahlar arasında da Kılıçlar Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Devrent Vadisi, Güvercinlik Vadisi ve Aşk Vadisi gibi vadiler vardır. Aynı zamanda da Çavuşin Kasabası, ve Uçhisar’da yer alır. Adrenalin ve vadi turu aynı anda deneyimlemek için Kapadokya ATV Turu sizler için öneririz.

Kapadokya ATV Turu Katılımı

Herhangi bir ehliyet zorunluluğu bulunmayan söz konusu turlarımız macera seven herkes için uygundur. Aynı zamanda da araçların sürüşü de kolaydır. Fakat bu turlarda en önemli unsur sadece ATV’yi sürmek değil, Kapadokya bölgesinde yer alan engebeli alanlardan bu araçlar ile geçmeye çalışmaktır. Çamura bulanmayı, toz-toprak dolu yerlerden geçmeyi istiyorsanız, bu tura hiç düşünmeden katılabilirsiniz.

ATV Turunda Ne Giyilir?

ATV Turumuzda daha önce de belirttiğimiz gibi çamura bulanacak, toz-toprak dolu yerden geçecek hatta yağmura karşı savaş açacaksınız. Kısacası tabir-i caizse sizi bu turda küçük bir savaş bekliyor olacaktır. Bundan dolayı da Kapadokya ATV Turu Kıyafet Seçimi önemlidir. Kapadokya ATV Turu için nasıl giyinmeliyiz derseniz ayakkabı olarak ayağınızı iyice koruyan, su geçirmeyen ayakkabı giymenizi tavsiye ederiz. Bunun dışında da giyeceğiniz kıyafetlerin toza, çamura bulaşmasını göze almanız gerekecek. İçinde kolay hareket edebileceğiniz, koyu renkli kıyafetleri öneririz.

Kusursuz bir konaklama deneyimi sunmak üzere sizleri MDC Hotelde ağırlamaktan mutluluk duyarız. MDC Hotelde kaldığınız sürede aynı zamanda Kapadokya’daki aktivitelerinizi arttırmak istiyorsanız MDC Hotelin kendi bünyesinde düzenlediği aktivitelere de katılabilirsiniz. Mağara otel konseptindeki odalarımızın ferah yapısı , otelin temizliği, mükemmel hizmet ve personelimizin ilgili ve yardımsever tutumu ile sizlere bir otelde aradığınız özelliklerin daha da fazlasını sunuyoruz. Konaklamanızı planlamak için ihtiyaçlarınıza en uygun odayı hemen rezerve edebilirsiniz.

Kapadokya ATV Turu

Kapadokya ATV Turu Ne Zaman Yapılır?

Bu aktivite 4 mevsim yapılabilen bir aktivitedir. Yaz sıcağında sevdiklerinizle ATV esintisiyle dolu aksiyonlar yaşayabilir. Ya da kış mevsiminde karların aydınlattığı peri bacalarının yanında ATV sürerek turun sizi farklı deneyimlere çıkarmasına izin verebilirsiniz. Dört mevsim yapıldığı gibi günün hemen hemen her saatinde de ATV turu yapılmaktadır. Bu vakitlerden ziyaretçilerin en çok tercih ettiği zaman dilimleri Sunrise ATV Turu ve Sunset ATV Turudur. Yani Kapadokya gün doğumu ATV Turu ve gün batımı ATV Turudur. Birçok kişi Gün Doğumu ATV Turu Nedir ve Gün Batımı ATV Turu Nedir diye merak etmektedir. Bunlar yapacağınız ATV Turunun istediğiniz vakitte değil de vaktin güneşin hareketine göre belirlenmesidir. Kapadokya gün batımı saati mevsimlere göre değişmektedir. Genel olarak 17.00 ve 19.30 saatleri arasında değişiklik göstermektedir denilebilir.
Gün Doğumu ATV turunda misafirler gün doğarken ATV’lere biner. Genellikle sabahın ilk saatlerinde havalanan balonların yanına doğru bir rotada ilerlenmektedir. Sonra orda uzun uzun fotoğraf çekimleri gerçekleştirirler. Ardından güneşi selamlayıp Acenta tarafından otellerine geri bırakılmaktadır. ATV turuna gün batımında çıkarsanız da Kapadokya’nın göz alan peri bacaları ve muhteşem doğasının arasından gün batımını izleyip keyif dolu bir akşam geçirebilirsiniz. Turdan tura değişmekle beraber ortalama ATV turu süresi 1 saatten başlayıp 4 saate kadar kadar çıkabilmektedir. Kapadokya ATV Turu fiyat aralığı ise 250-600 TL aralığındadır.

Kapadokya ATV Turu Nerede Yapılır?

Dilediğiniz firmayla çıkacağınız bu eğlenceli yolculuk firmanın çizdiği rotaya göre şekillenmektedir. Kapadokya ATV Turu rotası çok çeşitlidir. Sıklıkla tercih edilen rotalar Çavuşin Kasabası, Kılıçlar Vadisi, Aşk Vadisi ve de Kızılçukur Vadisidir. Çavuşin Kasabası’nın saklı güzelliklerine doğru bir yolculuğa çıkarak ya da Kılıçlar, Kızılçukur ve Aşk Vadisinin eşsiz manzarasını izleyerek Kapadokya ATV turu sayesinde sevdiklerinizle unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz. Firmadan firmaya değişiklik göstermekle beraber bazı firmalar sadece kendilerinin kullanabildiği vadilere ait parkurlarda da yapabilmektedirler turu.
Kapadokya ATV turunun sürüş keyfi dışındaki bir diğer avantajı da vardır. O da şehrin gürültüsünden ve yorucu hayattan kaçıp kendinizi doğaya kaptıracağınız mağaralardır. Ayrıca içine girebileceğiniz tarihi milyonlarca yıl öncesine dayanan peri bacalarıyla doludur. Aynı zamanda bol tarih ve hikaye barındıran bu yerlerde altınızda bir doğa kaşifi ile gezmektir. Ve aynı zamanda bu yerler size mükemmel fotoğraflar için fırsat sunmaktadır.

Kapadokya ATV Turu’nu Kimler Yapabilir?

ATV Turu’nda aracı kullanmak için belli bir yaş sınırı mevcuttur. 16 yaşından küçük çocuklar aracı kullanamamaktadır. Ancak aileleriniz izni ile 16 yaşından küçük çocuklar arka koltukta tura katılabilmektedirler. ATV Turu’na katılabilmek için ehliyet gerekmemektedir. Kişinin araca binebilmesi ve el-göz koordinasyonunda sorun olmaması yeterlidir. Geriye yapmanız gereken tek şey, eğlenmektir!

Kapadokya ATV Turu Güvenli Midir?

Konu ATV turu olduğunda birçok kişininin aklına Kapadokya ATV Turu güvenli midir sorusu gelmektedir. Bu tur, rehberinizin size vereceği direktiflere uyduğunuz takdirde güvenlidir. Ayrıca hizmet HTR Tour güvenliğiniz için tur boyunca takmanız üzere kasklar sağlamaktadır. Tur parkuru da araç trafiği olmayan doğal arazi içindedir. Eğer rehberinizi dikkatle dinler, hız kurallarına uyarsanız hiçbir tehlikesi olmayan bir aktivitedir.

ATV Kullanımı ve Detayları

ATV’ler 4 tekerlekli ve iki kişilik araçlardır. ATV’yi kullanabilmek için herhangi bir araç ehliyetine ihtiyacınız yoktur. 16 yaşından büyük olduğunuz sürece bu kullanımı kolay olan keyifli makinayı rahatlıkta kontrol edebilirsiniz. Eğer 16 yaşından küçüklerse şoförün arkasında giderek sürüş keyfini tadabilir. Tur öncesinde yetkililer tarafından verilen kısa bir brifing olacaktır. ATV’yi kullanabilmek için bu brifingi anlamış olmanız yeterlidir. Bu kısa özet ardından 10 dakikalık bir ısınma sürüşünden sonra da tura tamamen hazır olacaksınız. Tur esnasında gideceğiniz rotaya da bağlı olarak kimi zaman bazı kafe ve hatıra, hediyelik eşya dükkanlarında durulabilir ve vakit geçirilebilir. Tur esnasında kask takmak zorunludur. Firmalar tarafından temin edilir. Yağmurluk, rüzgarlık, eldiven dizlik ve dirseklik kullanımı ise katılımcıların isteğine bağlıdır. Turlar rehber eşliğinde gerçekleşir. Ayrıca zaman zaman manzaralarda durulup fotoğraflar çekilir. Şundan emin olabilirsiniz ki her firma bu konuda fazlasıyla yardımseverdir.

Kapadokya ATV Turu Gezilecek Yerler

Kapadokya ATV Turu’nda göreceğiniz yerler farklıdır. Nerede tur yapmak istediğinize göre değişmektedir. Kapadokya’nın özellikle iki bölgesinde ATV tur yapılmaktadır. ATV turu Kapadokya bölgesinde çok yaygındır. Örneğin Göreme ATV Turu, Ürgüp ATV Turu, Nevşehir ATV Turu, ATV Safrai Kapadokya gibi… Genelde Çavuşin Kasabası, Kılıçlar Vadisi, Aşk Vadisi, Meşederesi Vadisi, Üç Güzeller ve Kızılçukur Vadisi‘nde yapılmaktadır.

Kapadokya ATV Turu Fiyatları 2022, ATV Kiralama Fiyatları

Nevşehir ATV Turu fiyatları çok merak edilmektedir fakat Nevşehir ATV kiralama fiyatları yapılmamaktadır. 2022 senesi içerisinde değişen ekonomik şartlar sonrasında yapılan güncel bilgilere göre; ATV Turu Kapadokya bölgesinde 250 TL ile 600TL arasında farklılık göstermektedir. ATV Kapadokya turunun fiyatını belirlemekte rol oynayan en önemli faktör turun kaç saat yapılacağıdır. Yapılan turu saati arttıkça gezilen duraklarda artmaktadır. 1 saatlik ATV turları fiyatları genellikle 250TL. 2 saatlik turlarsa 350 TL. 3 Saatlik ATV Turları 450TL. 4 Saatlik ATV Turları ise 550TL’den başlasa da tur içinde gidilecek duraklara, ATV’ye kaç kişi binildiğine, sadece siz, sevdikleriniz ve yetkili rehberin olacağı özel turlardan olup olmadığına, gün batımı veya gün doğumu turlarına bağlı olarak fiyatlar 600 TL’ye kadar çıkmaktadır. Kapadokya ATV turu fırsat zamanlarında Kapadokya da ATV turu fiyatları genede daha uygun olabilmektedir. Bu konuda bilgi almak için HTR Tour ile iletişime geçebilirsiniz.

Google Onaylı Yorumlar

Bizi Tercih Edenler