Project Description

Kapadokya At Turu

Adını “Güzel Atlar Ülkesi” olarak atlardan alan bir şehri, Kapadokya At Turu ile gezmeyi kesinlikle listenizin başlarına yazmalısınız. Bir gurmenin yemeği tadarken ne kadar özenli ve dikkatli bir şekilde, bazen farklı tekniklerle yemeği analiz ettiğini bilirsiniz. Kapadokya’ya adımınızı atar atmaz emin olun siz de benzer bir ruh haline bürüneceksiniz. Beyniniz olduğu yerin gerçekliğini kavramakta güçlük çekebilir. Dolayısıyla bu efsanevi güzelliği yakından görmek, belki dokunmak, zaman zaman gördüklerinizle tatlı bir sohbete dalmak paha biçilemez bir keyif olacaktır.

Geçmişten günümüze her zaman yanımızda olan, ailemizin bir parçası haline gelen atlar, bizlere Kapadokya At Turlarında da eşlik etmeyi sürdürüyorlar. Atlar son derece hisli ve sezgileri güçlü hayvanlar olduğu için onlarla kurduğumuz bağ da her zaman son derce özel olmuştur. Kadim Türk geleneğinde kutsal sayılan 3 şeyden birinin at olması bu durumun adeta bir özetidir diyebiliriz. Kapadokya Güzel Atlar Ülkesi ise geçmişten günümüze at yetiştiriciliği, biniciliği konusunda oldukça ünlüdür. Tüm bunları düşünerek bir Kapadokya At Turuna katılmaya karar verdiğinizde atınızın başını okşarken kalbinizin atışının hızlanmasına engel olamayacaksınız. Gelin Kapadokya At Turuna biraz daha yakından bakalım.

Göreme At Turu (Safari) ile Gezilecek Yerler

Seçtiğiniz at turunun saatine göre gezeceğiniz yerler de artıyor veya azılıyor. 2 saatlik turu tercih ettiğinizde Gül Vadisi, Haçlı Kilise, Kolonlu(Direkli) Kilise, Göreme Tarihi Milli Parkı, Çavuşin Kasabası, Kızıl Çukur, Kılıçlar Vadisi gibi yerleri görebileceksiniz. Bu yerlere turun süresine göre Aşk Vadisi ve Beyaz Vadiyi de ekleyebiliriz. Ayrıca tüm bu yerlere gezerken harika fotoğraf kareleri için karşınıza bir çok fırsat çıkacak. Sadece doğal yapısı veya kültürüyle kalmayıp el sanatlarıyla da bu şehir sizi büyülemeye devam edecek.

Kapadokya At Turu Nasıl Yapılır?

Öncelikle at turu yapmaya karar vererek çok doğru bir seçim yaptığınızı belirtmek isterim. At turları gün doğumundan hemen sonra ve Kapadokya’nın en güzel göründüğü gün doğumunda ve gün batımında yapılıyor. 1 saat, 2 saat veya yarım gün gibi farklı periyotlarda turlara katılabiliyorsunuz. Ayrıca bu turlara katılabilmek için daha önce at binme tecrübenizin de olması gerekmiyor. Çünkü tur şirketleri, tura çıkmadan önce sizi ufak bir ısınma eğitimine alıyor. Son derece deneyimli olan rehberler eşliğinde serüveninizi gerçekleştiriyorsunuz. Bununla beraber at binme tecrübenize göre bineceğiniz at size veriliyor. Bu konuda bilgi verme aşamasında at binme ile ilgili tecrübelerinizde doğru bilgiler verdiğinizden emin olun. Çünkü eksik veya yanlış bilgi verdiğinizde güvenliğiniz açısından tehlike oluşuyor. Bu tarz durumlara istemeden sebep olmamak için doğru bilgi vermeye dikkat edin.

Kapadokya At Turu Ne Kadar Sürer?

Kapadokya At Turu için şirketler 1, 2,3, 4 saatlik, yarım gün veya tam gün olacak şekilde düzenliyor. Bu farklı paketlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Bu paketlere Kapadokya fotoğraf Çekimi için molaları da ekliyorlar. Bunun dışında yeme içme gibi hizmetlerin her tur şirketi için farklı olmakla beraber genellikle bulunmadığını da ekleyebiliriz. Ayrıca önceden rezervasyon yaptırmanızı da tavsiye ederim. Çünkü gittiğinizde yer bulamayabilirsiniz.

Kapadokya At Turu Fiyatları 2022

Kapadokya At Turları farklı saat uzunluğunda yapıldığı için Kapadokya At Turu Ücretleri da oldukça değişken oluyor. Nevşehir At Turu fiyatları herkesin merak ettiği konulardandır. Bununla beraber fiyat aralıklarını kişi başına şu şekilde sıralayabiliriz.

  • 1 saat 250 TL
  • 2 saat 350TL
  • 3 saat 450 TL
  • 4 saat 550 TL arasında değişiyor diyebiliriz.
  • Bununla beraber fiyatlar Euro olarak da karşınıza çıkıyor. Daha doğru ve güncel bilgi almak için tur şirketlerini aramanızı tavsiye ederim.
Kapadokya At Turu Fiyatları, Saatleri, Ücretleri

Kapadokya At Turu Fiyatları Nevşehir Ürgüp Göreme

At Turları en iyi hangi mevsimde yapılır?

Kapadokya’nın hiç şüphesiz her mevsim ayrı bir güzelliği var. Bu güzelliği dört mevsimde de Kapadokya At Turu ile taçlandırabilirsiniz.

Kapadokya’nın en iyi at turu şirketi hangisidir?

Bu konuda sizlere gözüm kapalı tavsiye edebileceğim yer her türlü hizmetiyle kendini kanıtlamış sizi son derece özel hissettirecek kadroya sahip olan HTR Tour olacaktır.

At turu sırasında ne tür kıyafetler giymeliyiz?

Atla birlikte hareket halinde olacağınız için mevsimine de dikkat ederek sizi rahat tutacak kıyafetler giymenizi tavsiye ederim. Spor ayakkabı, biniciliğe uygun pantolon, yere düşme ihtimaline karşı size tur şirketleri tarafından sağlanan kask gibi kıyafetlerin doğru seçim olduğunu söyleyebilirim.

At Turu’na Kimler Katılabilir?

  • Biniciliğe engel herhangi bir rahatsızlığı olmayan misafirler,
  • 95-100 kilogramın altındaki misafirler,
  • 12 yaş ve üzerindeki misafirler,
  • Panik atak gibi rahatsızlığı olan misafirler doktor kontrolüyle katılabilirler.
  • Bazı yazılar çocukların ebeveynlerinin kucağında seyahat edebileceğini söylüyor. Özellikle 5 yaş ve altı için bu aktivite tehlikeli olabilir dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bu nedenle çocuklar için tedbirler konusunda yeterince bilgilendirildiğinizden emin olun .

At Turu’na Gitmeden Önce Yanınıza Almanız Gereken Malzemeler

Yılkı atlarının rüzgâra karşı özgürlüğüne bağırırcasına koşmasını, Peri bacalarının selamını, rengârenk kilimlerin içine işlenen hikâyelerin ve tüm bunların öznesi olan siz misafirlerin, göreceğiniz bu eşsiz manzaraları ölümsüz hale getirebilmesi fotoğraf makinesi, Drone gibi görüntü alabileceği ekipmanların yanınızda olmasını tavsiye ederim. Aynı zamanda su, hafif atıştırmalıklar turunuzu sorunsuz bir şekilde geçirmenizi sağlayacağını söyleyebilirim.

Hiç ata binmeyen bir insan at turunu yapabilir mi?

Tur şirketleri misafirlerin güvenliği için her türlü önlemi alıyor. Bununla beraber turun başlangıcında ufak bir de eğitim vererek sizi tur için hazırlıyorlar. Dolayısıyla tura katılmaya engel bir durumunuz yoksa ata binmeyi bilmeniz şart değil. Size orada son derece tecrübeli rehberler at binmeyi öğretiyorlar.

Yazılarımızı beğenip faydalı bulduysanız Kapadokya Balon Turu yazıma da göz atmanızı tavsiye ederim.