Project Description

Kapadokya Jeep Safari Turu

Kapadokya bölgesi, Türkiye’nin incisi halindedir. Söz konusu bölgenin tarihi dışında doğal güzellikleri de sizleri mest edecektir. Bu bölgeleri özellikle de farklı aktiviteler ile yapmak sizlere daha önce tatmadığınız bir deneyim yaşatacaktır. Bu deneyimlerden biri de Kapadokya Jeep Safari Turu diyebiliriz. Kapadokya’nın doğasını, Peri Bacalarını ve diğer tüm güzelliklerini, engebeli arazilerini Jeep Safari Turları ile gezebilirsiniz. Böylelikle daha önce yaşamadığınız bir keyif ile karşılaşabilirsiniz. HTR Tur olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına en doğru cevapları vermeye çalışmaktayız. Bu bağlantıda tercih edeceğiniz Kapadokya turlarından en uygun programı sizlere ulaştırmaktan mutluluk duymaktayız.

İki farklı tur olarak düzenlenen Kapadokya Jeep Turu, isterseniz arkadaş grubunuzla özel olarak, isterseniz grup halinde Jeep konvoylarıyla katılabilirsiniz. Genellikle 8 kişilik gruplar halinde düzenlenmektedir. Türkiye’den ve dünyanın birçok farklı yerinden turistlerin katılım sağladığı bu tur esnasında çok eğleneceksiniz. Jeep safari turlarımız Kapadokya bölgesinde yapılan aktivitelerden sadece birisidir. ATV Turu, Balon Turu gibi aktivitelerde de olduğu gibi hava şartları izin verdiği sürece haftanın her günü düzenlenebilmektedir. 4×4 araçlar üzerinde sevdiklerinizle beraber engebeli arazileri aşmanın verdiği adrenalin gününüzü olduğundan daha eğlenceli bir hale getirecektir. Jeep Safari Kapadokya Bölgesinin dağlık ve engebeli vadilerinde gezmek için biçilmiş kaftandır.

Kapadokya Jeep Safari Turu Fiyatları

Kapadokya Jeep Safari Turu Fiyatları 2022

Kapadokya Bölgesi aktiviteler açısından oldukça çeşitli varyasyonlara sahiptir. Kapadokya’nın arazisi ve vadileri sayesinde off-road araç gezileri için oldukça müsait yer şekillerine sahiptir. Peki 2022 Kapadokya Jeep Safari Fiyatları Ne Kadar? Jeep safari turları 2 Saatlik olarak düzenlenmektedir. Ancak istek üzerine özel turlarda düzenlenebilir.

  • 1 Araç için fiyatımız 1000 TL’dir. 1 kişiden 4 kişiye kadar araç fiyatımız değişmemektedir
  • 4 kişilik bir grup olarak Jeep safari turu yapmak isterseniz ödeyeceğiniz miktar 1000 TL’dir

Kapadokya Jeep Safari Turu Neler Dahil?

  • Otel Transferi
  • Şampanya
  • Vadi ve Peri Bacaları seyri
  • Kask ve bone
  • Tecrübeli Rehber
  • Unutulmayacak kadar güzel bir anı :)

Kapadokya Jeep Safari Turu Güzergahı

Genel olarak Ürgüp, Yeşilhisar, Yahyalı ve Mustafapaşa bölgelerinde düzenlenen bir turdur. Bu turda dar sokaklardan geçerek kayalara oyulmuş evler ile beraber birçok kiliseleri göreceksiniz. Aynı zamanda Güvercinlik Vadisi’nin güzelliğini, Mustafapaşa Köyü’nün tarihi dokusunu ve Kızıl Vadi’nin kırmızıya boyanmışçasına gözlerinizi kamaştıran kayalarını gezeceksiniz.

İki farklı rotaya ayrılan bu turumuzda ilk rotamızda; Ortahisar Kalesi, Üzengi Vadisi, Pancarlık Kilisesi ve Şahin Tepesi durakları bulunmaktadır. Engebeli yolları aşmanın ve tarihi yerleri görmenin zevkini aynı anda yaşayabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Jeep Safari Turu Rotaları arasında 2 saatlik ikinci rotamız ise;

*Kılıçlar Vadisi tali yolları.
*Göreme Panorama ziyareti.
*Tali yollardan Uçhisar’a çıkma ve BAĞLIDERE Kanyonu üzerinden Aşk Vadisine ulaşma.
*AŞK Vadisinde fotoğraf molası.
*AK VADİ üzerinden GÜLLÜ VADİ/KIZILÇUKUR Panoraması.
*9yy.dan kalma KIZLAR MANASTIRI  ziyareti.
*Tarihi İbrahim Paşa köyü ziyareti
*Ortahisar, Kızılçukur Vadisi ziyareti.
*Ortahisar Kalesi ziyareti.
*Zaman kalırsa Üzengi Vadisi.

Kapadokya Jeep Safari Turu

Güvercinlik Vadisi

Adını burada bulunan güvercinliklerden almıştır. Aynı zamanda da tur esnasında da burada bulunan güvercinlikleri görecek ve vadinin zengin bitki örtüsüne şahit olacaksınız. Yaklaşık 4100 metrelik bir uzunluğa sahip olan Güvercinlik Vadisini gezerken Kapadokya’nın ne kadar güzel bir yer olduğunu tekrar fark edeceksiniz.

Mustafapaşa Köyü

Eski ismi Sinasos olan bu köy, eski bir Rum köyü özelliğini taşımaktadır. Jeeplerinizle Mustafapaşa Köyünü gezerken burada bulunan evlerdeki Rum dokusunu göreceksiniz. Aynı zamanda Aziz Nikolas Manastırı, Konstantin Helena Kilisesi, Aziz Vasilos Kilisesi, Aziz Basil Şapeli, Aziz Grigoris Kilisesi gibi Hristiyan tarihine ait muhteşem tarihi yapılar ile karşılaşacaksınız.

Kızıl Vadi

Bir diğer adı Kızılçukur Vadisi’dir. En önemli özelliği ise bu vadinin kayalarının kızıl renkte olmasıdır. Bu kızıllık hem vadiye hem de Kapadokya’ya muhteşem bir güzellik katmaktadır. Burada da diğer Kapadokya bölgelerinde de olduğu gibi birço kilise bulunmaktadır. Haçlı Kilise, Üzümlü Kilise, Aziz Nichitas gibi kiliseler görülmeye değer güzelliktedir.

Kapadokya Jeep Safari Turu

Kapadokya seyahatinizde asla riske atılmayacak bir konu ise konaklamadır. Kusursuz bir konaklama deneyimi sunmak üzere sizleri MDC Hotel‘de ağırlamaktan mutluluk duyarız. MDC Hotel’de kaldığınız sürede aynı zamanda Kapadokya’daki aktivitelerinizi arttırmak istiyorsanız MDC Hotel‘in kendi bünyesinde düzenlediği aktivitelere de katılabilirsiniz. Mağara otel konseptindeki odalarımızın ferah yapısı , otelin temizliği, mükemmel hizmet ve personelimizin ilgili ve yardımsever tutumu ile sizlere bir otelde aradığınız özelliklerin daha da fazlasını sunuyoruz. Konaklamanızı planlamak için ihtiyaçlarınıza en uygun odayı hemen rezerve edebilirsiniz.

The safest, healthier and friendly watersports lifestyle

Jeep Safari

Sky Patrol
Snow Mobile
Mountain Patrol
Mountain Patrol