Project Description

Kapadokya Türk Gecesi

Kapadokya Türk Gecesi ile gün içindeki yorgunluğunuzu atacak ve bu tatili, hayatınızda “iyi ki yapmışım” dediklerinizin arasına ekleyeceksiniz. Tatiliniz , özel günleriniz için deniz, kum ve güneşten daha fazlası olsun diyorsanız Kapadokya’dan daha iyisini bulamazsınız. Öylesine eşsiz bir yerden bahsediyoruz ki, dumanı üstünde tüten bir anne yemeği gibi hem çok klasik hem de ne zaman yerseniz yiyin ilk kez tadıyormuşsunuz gibi büyüleyici, doyulmayacak ve her zaman özlenen bir lezzet adeta. Kapadokya dediğimizde akla ilk gelenler Peribacaları, balon turları, at(safari) turları olsa da ruhu canlandıran, kıpır kıpır eden Kapadokya Türk Geceleri de bir o kadar anlatmaya, yaşamaya değer. Güneş ışıklarının peri kızlarını andıran ışık oyunları arasında doğanın ve tarihin aşk cıvıltılarını seyre daldığınız günün sonunda Türkiye’nin farklı bölgelerinden, halk oyunlarının, oryantal danslarının kalbinizin ritmini biraz daha hızlandırdığı bir gece sizleri bekliyor.

Kapadokya Türk Gecesi Nedir?

Bin küsur yıldır bu topraklarda hüküm sürmüş kadim Türk geleneği, dünyada pek çok coğrafyaya yayılmış ve bu toprakların Save da özü haline gelmiştir. Kapadokya’ya gelen misafirlere de bu kültürü tanıtmadan, misafirperverliğimizi en güzel haliyle göstermeden göndermek doğru olmaz. Kapadokya Türk gecesi yıllardır bu eşsiz doğa ve tarih kokan sahnede kültürümüzü tanıtmak için yapılan bir şov. İsterseniz sizler de bu eğlenceli saatlere Kapadokya mutfağından bir lezzetle veya sadece izleyerek katılabilirsiniz.

Anadolu’nun bir parçası haline gelen semazen gösterisi ve Kafkas dansı geceye damgasını vuranlardan. Kına gecesi gösterisi, kıpır kıpır oryantal şovları, mekâna özel sürprizlerle birbiri ardına sizi bekliyor. Kulakların pasını silen canlı olarak dinleyebileceğiniz, arada kendinizi tutamayıp eşlik edeceğiniz Türk müziğini de söylemeden geçmek olmaz. Kapadokya Türk gecesi kayadan oyma, amfi tiyatro tarzında mekânlarda gerçekleşiyor. Böylece mekân da şovlara apayrı bir keyif katıyor. Bu doyumsuz şova genellikle Avanos ve Uçhisar’daki yerlerde rastlıyoruz. 200 ile 1000 kişi arasındaki kapasiteye sahip mekânlar, 3-4 saate yayılmış olarak düzenliyor. Alkollü -alkolsüz veya yemekli-yemeksiz olarak istediğiniz şekilde menüler bulabilirsiniz. Mekânlara göre değişkenlik gösterse de menülerin içeriği genellikle 2 tür ana yemek, ara sıcaklar, salata, meyve, tatlı ve bölgede oldukça ünlü olan kendi üretimleri şaraptan oluşuyor. Ayrıca alkollü içecekleri yine limitli- limitsiz olarak farklı mekânlarda bulabilirsiniz.

Türk gecesi düzenleyen mekân sınırlı olduğu için erken rezervasyon yaptırmanız doğru olacaktır. Bununla beraber Kapadokya Türk Gecesine katılmak için kendi otelinizin sunduğu hizmete göre transfer ayarlayabilirsiniz. Ayrıca taksi tutarak da uygun fiyata gidebilirsiniz.. Bu harika şov yazın saat 20.30 ile 00.00’a kadar kışın ise 20.00 ile 23.00’a kadar sürüyor.

Kapadokya’da Türk Gecesi Fiyatları

Kapadokya Türk gecesine katılmak isteyenlere, Fiyatları anlatmadan geçmek olmaz. Mekanların paket içeriğine göre fiyatları oldukça değişiyor. Sınırlı-sınırsız alkol, yemekli-yemeksiz, transfer seçeneği, gibi durumlar paketinizin fiyatını değiştiriyor. Kapadokya Türk Gecesi Fiyatları 2022 yılında ortalama 400 TL- 600TL  fiyat aralıklarında olmaktadır. Yine grup halinde katılımlarda da Kapadokya Türk Gecesi Fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Kapadokya Türk Gecesi Yapılan Yerler

Kapadokya Türk gecesine kayadan oyma, amfi tiyatro tarzında otantik mekanlarda katılıyoruz. Bu mekanlar 200-1000 kişi kapasiteli yerler olduğu için bu durum sayılarını da sınırlandırıyor. Çoğunlukla Avanos ve Uçhisar’da bulunan bu mekânların en çok beğenilenlerini şöyle sıralayabiliriz:

Yaşar Baba Restaurant (Uçhisar)

1980 yılından beri faaliyette bulunan 600 kişi kapasiteli bir restauranttan bahsediyoruz. Mekan oldukça köklü ve bölgenin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Otantik ve yerden ısıtmalı özelliğiyle misafirlerine her açıdan kaliteli hizmet sunan bir mekan.

Evranos Restaurant (Avanos)

Evranos Restaurant, 450 kişilik kapasitesiyle, kayadan oyma büyüleyici bir ortam. Ayrıca iki büyük salonun birleşimiyle, göz kamaştıran mimarisiyle sizi ilk bakışta etkiliyor. Yıllardır üstün hizmetiyle ön plana çıkmayı başarıyor Evranos Restaurant. Yemekleri ve testi kebabının sunumuyla Türk Gecesi şovunun ne kadar güzel geçeceğinin mesajını erken saatlerde misafirlerine veriyor.

Uranos – Sarıkaya Restaurant (Avanos)

Eğlenceyi garantiye almanın rahatlığıyla tercih edeceğiniz restaurantlardan birisi olan Uranos-Sarıkaya Restaurant. Bu mekan 720 ve 320 kapasiteli kayadan oyma iki ayrı mekâna sahip. Bununla birlikte Uranos Restaurant 2001 yılından beri hizmet veriyor. Ayrıca mekan Avanos’a 1 km mesafede konumlanıyor.

Halayhan Restaurant (Uçhisar)

Halayhan Restaurant’a Nevşehir – Ürgüp yolu güzergahından kısa bir sürede ulaşıyorsunuz. Mekan sahnesinin iyi bir şekilde görülebilmesiyle diğer yerlerden ayrılıyor. Ayrıca rölyeflerle süslü olan iç mimarisiyle de Türk Gecesi şovuna ayrı bir otantik hava katıyor. Son olarak mekanın 5 locası var.

Avanos Türk Gecesi

Avanos Türk Gecesi konusunda en çok tercih edilen konumlardandır. Bunun nedeni ise Türk Gecesi için elverişli mekanın en çok Avanos’ta bulunmasıdır. Bazı misafirler otellerde Türk gecesi yapılıp yapılmadığı konusunu merak etmektedir. Kapadokya bölgesinde otellerde Türk gecesi yapılmamaktadır. Bu konsept için yeterince büyük otel bulunmaması bunun başlıca nedenlerindendir.

Türk Gecesi Rezervasyon

Kapadokya’da Türk Gecesi aktivitesine katılmak çok özeldir. Bu aktivitenin yemekli ve yemeksiz seçenekleri mevcuttur. Her iki pakette de içecek ve çerez ikramı vardır. Hangi paket size uygunsa onu seçip gecenizin eğlencesine eğlence katabilirsiniz. Kapadokya Türk Gecesi rezervasyonu yapmak istiyorsanız HTR Tour ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Kapadokya bölgesinde aklınıza gelebilecek her hizmeti, turu, aktiviteyi sağlayan HTR Tour, yılların vermiş olduğu güven ve tecrübeyle misafirlerine üstün hizmet vermektedir. Kapadokya bölgesinde yapacağınız her türlü tur, gezi ve aktivite için HTR Tour ile iletişime geçebilirsiniz. Mutlu tatiller!

Mekanın ruhundan derinlere

Kapadokya’da Etnik Bir Deneyim

Tips

Kapadokya gecelerinin meşhur etkinliği Türk Gecesinde günün eşsiz deneyimlerinin tadını etnik bir eğlence ile tamamlayın. Kültürel şovlar ve katılımcıları da içine dahil eden oyunlarla sosyalleşin.

  • Kapadokya’da yeni insanlarla tanışın.
  • Sıradışı bir gece etkinliğinin tadına varın.

  • Geleneksel yemekleri ve içecekleri kültürel şovları izlerken tadın.

Quote Icon

Kapadokya Türk Gecesi