Avanos’un En İyi Otelleri

Kapadokya bölgesinde en çok tercih edilen yerlerden olan Avanos’un, En İyi Otelleri çokça merak edilmektedir. Venessa ismi ile antik dönemlerde kurulan Avanos, Kızılırmak’ın bereketli topraklarından çıkan çanak, çömlek ve seramikleri ile ünü yurt dışına çıkan bir ilçedir. Bölgenin bereketli topraklarını sulayan Kızılırmak, buraya taşıdığı kırmızı topraklar ile çanak ve çömlek yapımında ana unsurlardandır. Hititlerden bu yana çömlek sanatı ile uğraşanların anıtları ile karşılayan ilçe Kapadokya bölgesinin önemli bir parçasıdır.
Avanos, binlerce yıldır çanak ve çömlek yapımında bölgenin başkenti olmuştur. Böylelikle babadan oğula ve sonrasında torunlara geçen meslekten bahsetmek mümkündür. Çömlek harcı, Kızılırmak’ın getirdiği bereketli topraklar ve yağlı kil toprağının karışımından elde edilmektedir. Yoğrularak çamur haline getirilen ve sonrasında kurutulan çömlek, işlendikten sonra pişirilmektedir. Bu sayede kullanıma hazır olan çömlekler uzun ömürlü olmaktadır.
Kapadokya geziniz için hazırlayacağınız planda, önemli yerlere sahip olacak Avanos geziniz, bir hafta kadar uzun süreli olmalıdır. Çünkü, Avanos gezilecek yerler bir haftada bitemeyecek kadar çoktur. Bu sebeple gezileriniz arasında dinleneceğiniz Avanos’un En İyi Oteller kategorisinde yer alan konaklama yerleri önemlidir. Çünkü yorulduğunuz zaman, konforlu bir alan ararsınız. Bütçenize ve konfor tercihinize göre Avanos’ta her bütçeden otele rastlayabilirsiniz. Ancak ünü ile dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri haline gelen Kapadokya, yoğun turist ve ziyaretçi çekmektedir. Bu sebeple geziniz öncesinde mutlaka rezervasyon yaptırılmanız gerekmektedir. Yazımızın devamında Avanos’un En İyi Otelleri nerede, fiyatları ve konforu hakkında bilgiler yer almaktadır.

Avanos’taki En İyi Oteller Nerede?

Tabelasına 34 bin kişinin nüfusunu yazdıran Avanos, gelen ziyaretçi sayıları ile her mevsim en yoğun dönemlerini yaşamaktadır. Bu sebeple buraya gelecek kişiler Avanos nerede, en uygun Avanos otelleri hangileri gibi sorular sormaktadır. Avanos Kapadokya bölgesinin bir parçası ve Nevşehir’in ilçesi konumundadır. Böylelikle Hacıbektaş, Kozaklı, Gülşehir ile güneyinde Ürgüp ve doğusunda ise Kayseri’ye komşu durumundadır.

Nevşehir üzerinden geleceklerin mesafesi yaklaşık 20 km sürmektedir. Kapadokya Havalimanı ile Kayseri Havaalanı üzerinden buraya uçakla gelmeniz mümkündür. Havaalanlarından istenilen bölgelere doğru direkt servisler bulmaktadır. Aynı zamanda konaklama yapacağınız Avanos otel Kapadokya bölgelerine servisler bulunmaktadır. Üstelik Avanos Mira Otel misafirlerinin havaalanı ile otobüs terminali üzerinden transfer hizmeti verdiğini belirtmek gerekir. Bunların yanında Kapadokya havalimanı, araç kiralama ya da Kapadokya günübirlik turlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için HTR Turkey Tours’un internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bunların yanında Ürgüp Otelleri, Kapadokya balon turu, Kapadokya’da ne yenir gibi birçok konu hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Avanos’un en iyi otelleri, fiyatları, iletişim ve ulaşım bilgileri için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Avanos Gondol – Jet – Boat Turu

Avanos Konaklama

Kapadokya bölgesi gezilirken ziyaretçilere en çok tercih edilen uğrak noktalar cazip gelmektedir. Bundan dolayı Avanos gezilecek yerler ve yapılacak faaliyetler açısından en cazip bölgedir. Bu sebeple tatil ve kültürel geziler için buraya gelen kişiler bireysel ziyaretlerinde Kapadokya Avanos Otel ve Avanos Butik Otel rezervasyonu yapmak istemektedir. Üstelik bölgede sizlerin ihtiyacınıza göre şekillenen, bölgenin dokusu ve coğrafyasına uygun odalarda konaklama imkanı veren oteller de bulunmaktadır. Böylelikle Avanos Suit Otel (Avanos Suites) bu çerçevede Avanos Nevşehir karayolu üzerinde bulunan ve Avanos’un en iyi otelleri arasında yer almaktadır.
Avanos’a gelen turistler buralarda daha çok küçük ama sıcak otellerde konaklama ihtiyacı hisseder. Özellikle Avanos taş otel konaklama mutluluğunu keşfetmek buradaki doğanın mistik havası açısından önemlidir. Bu sebeple Avanos mağara otel konaklama türleri başlıca tercih edilmektedir. Bölgedeki küçük oteller evlerin dekore edilerek otele çevrilmesi ile günümüze ulaşmıştır. Bu sebeple bu bölgede tatil yapmaktan daha çok konaklama ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bunun yanında Avanos havuzlu ve Avanos jakuzili oteller ön plana çıkmaktadır. Avanos otel fiyatları sizlerin bütçenize göre şekillenmektedir.
Avanos otel manzaralarını genel itibarla Kızılırmak oluşturmaktadır. Çünkü Kızılırmak’ın bölgeye hayat veren suyunun getirdiği kırmızı toprak sayesinde çanak ve çömlekçilik sanatı devam etmektedir. Üstelik Kızılırmak yaklaşık 200 metrelik bir genişliğe sahiptir. İlçe merkezinde 1973 yılında yapılmasından sonra ilçenin neredeyse en popüler yeri olan Avanos sallanan köprünün uzunluğu 180 metredir. Böylelikle bu bölgelerde kafe ve restoranlar kendisine yer edinmiştir.
Coğrafyanın havasına uygun, kum rengine bürünmüş taş dış cephelere sahip Avanos oteller, Kapadokya ile özellikle Avanos’ta kendisine yer bulmaktadır. Böylelikle bütçeye göre değişen Avanos’un en iyi otelleri 5 yıldızlı otel konaklama alternatifleriniz olmaktadır. Üstelik dileyenler Avanos Apart otel ile devlet memurları için öncelikli olarak görülebilen Avanos Öğretmenevini tercih edebilir. Ancak konaklama ihtiyacınızın konforu açısından Avanos Suites ve Mira Cappadocia ilk seçenekleriniz arasına alınmalıdır. Avanos en uygun otel fiyatları ise dönemine göre değişmektedir.

Avanos’un En İyi Otelleri ve Fiyatları

Nevşehir Avanos otel fiyatları sezonuna göre ve otelin konaklama türüne göre değişiklik göstermektedir. Özellikle firmaların erken rezervasyon imkanlarından faydalanan kişiler bu çerçevede ekonomik bir gezi planı yapabilir. Konaklamada tercihiniz bütçe açısından Avanos Otel Pansiyon ile değerlendirilebilir. Oysa bölgenin coğrafyasına uygun olarak Avanos’ta kamp yapmak isteyen kişilerde olmaktadır. Ayrıca gezisini kış sezonu ile soğuk havada gerçekleştirmek isteyenlerin Avanos SPA otelleri tercih etmektedir.

Avanos ucuz otel arayışlarında ise htrtour.com sizlere önemli ipuçları ile anahtar olmaktadır. Özellikle Avanos havuzlu otel, otel Avanos jakuzili otel gibi filtrelemeler imkanı ile rezervasyonlarınızı en uygun şartlarda yapma olanaklarına bu site üzerinden sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda otelin konumu ile sınıfı ve konaklanacak odasına göre kişi başı otel fiyatları değişiklik göstermektedir. Bölgenin en güzel güzelliklerine ortak olarak konaklayabileceğiniz Mira Cappadocia Hotel ve Avanos Suites otel fiyatları ve iletişim hakkında yazımın devamında bilgi bulunmaktadır.

Avanos’un En İyi Otelleri

Avanos Suites

Avanos’un En İyi Otelleri

Avanos’ta konaklama yapabileceğiniz birçok otel bulunmaktadır. Üstelik bütçenize uygun seçeneklere göre de çeşitlenmektedir. Konforunuza uygun; havuzlu otel, jakuzili otel, hamamlı otel, teras ve balon manzaralı gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Ayrıca saydığımız bu seçenekler Avanos’un En İyi Otelleri arasında bulunan otellerin oda kategorinde de bulunmaktadır. Yani havuzlu oda, jakuzili oda, hamamlı oda gibi. Kapadokya bölgesinde yer alan Avanos’un En İyi Otelleri şu şekildedir.

Mira Cappadocia Hotel

Butik otel konseptine sahip Mira Cappadocia Hotel, evinizin konforunda konaklama imkanı sunmaktadır. 12 odası olmasına rağmen 6 farklı kategoriler ile misafirlerini ağırlayan küçük bir oteldir. Manzarası Kızılırmak’a komşu olan otel, gezilerinizin ardından dinleneceğiniz ve ertesi gün yapacağınız gezilere enerji toplayacağınız konforu sunmaktadır. Bölgeye uygun organik kahvaltısı eşsiz lezzetler barındırmaktadır. Kapadokya bölgesinde mutlaka görülmesi gereken noktalara yakınlığı ile konaklama açısından önemli konumdadır. Böylelikle Paşabağlar Vadisi, Zelve Vadisi’ne uzaklığı 4 kilometredir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde kendisine yer bulan Göreme Açık Hava Müzesi’ne 8 km uzaklıktadır. Ürgüp 12 km, Nevşehir Kapadokya Havalimanı 37 km, Kayseri Havalimanı 65 km mesafede bulunmaktadır. Kapadokya Avanos taş odalara sahip oteller ile ortamın güzelliklerini konaklamalarınızda sizlere sunmaktadır. Bu aşamada Avanos taş odalara sahip Mira Cappodocia Hotel 6 farklı kategoride misafirlerini ağırlamaktadır. Terasından muhteşem bir manzaraya sahiptir. Odalarda jakuziler ile rahatlarken aynı zamanda kış aylarında yanan şömineler ile sıcak ve romantik gecelerin adresi olmaktadır.
Otelin en ilginç ve konaklamak isteyeceğiniz odası şüphesiz jakuzili balayı süitidir. Yerden ısıtmalı oda tamamen taştan yapılmış. Aynı zamanda klimalı ve yazın sıcağında serin dinlenme olanakları sağlamaktadır. Kış aylarında romantik bir konaklama için odanızda şömineyi yakabilirsiniz. Böylelikle büyüleyici bir atmosfere sahip olursunuz.
Oda yöreye özgü el işlemeciliği halılar, şık renklendirme ışıklara sahiptir. Bölgesel tabloları, geniş yatığınızda romantik bir tatilin en önemli görevini üstlenmektedir. TV, buzdolabı imkanı ve içecek ikramları ile evinizin rahatlığında konaklayacağınız Avanos balayı süiti sizleri büyüleyen konaklama olanakları sunmaktadır.

Klasik odaları 15 metre kare genişliği ile konaklama imkanı vermektedir. Odalarda TV, internet, minibar, çay ve kahve ikramları, saç kurutma makinesi gibi ihtiyacınız olacak ürünler bulunmaktadır. Döneme göre Avanos otel fiyatları değişmektedir. Erken rezervasyon yaparak Avanos’un en iyi otelleri arasında olan Mira Hotelde tatil yapma fırsatını kaçırmayınız.

Mira Kapadokya Hotel King Süit Oda

Avanos Suites Hotel

El sanatlarının Kapadokya’daki merkezi Avanos’ta el işlemeciliğinin tüm örneklerini görebileceğiniz Avanos Suites Hotel, Kızılırmak manzarasına sahiptir. Klasik bir Kapadokya evi görünümüne sahip olan otelin 12 odası bulunmaktadır. Bu sayede konaklayan kişiler diğer misafirlerle birlikte bir aile sıcaklığında tatilini geçirir.
Yöresel mimarisi ile göz dolduran otel Avanos, Kapadokya’da yapmanız gereken aktiviteler için isteyen kişilere rehberlik etmektedir. Burada yapacağınız Kapadokya balon seyir turu başta olmak üzere birçok aktivite bulunmaktadır. Mesela; Kapadokya vadi turları, Kapadokya ATV turu ve Kapadokya Jeep Safari turu gibi. Ayrıca bölgenin dokusuna uygun at turları ve akşam saatleri ile ilerleyen vakitlerde günü geçireceğiniz Türk geceleri eğlencelerinizde etkili olmaktadır. Burada yapılan etkinlikler ve aktivitelerde en uygun fiyat şartları sağlaması burada konaklamak isteyenler için ayrıcalıktır. Bölgenin gezilmesinde klasik araç severler için turlar düzenlenmektedir. Üstü açık klasik araçlarda tur yapmanın zevki ayrı bir güzeldir.
Özellikle yurt dışından gelen misafirlerin büyük ilgi gösterdiği Türk gecesi, akşam saatlerinden itibaren başlamaktadır. Ziyaretçilerine folklor oyunları ile oryantal gösterileri canlı müzikler eşliğinde sunuluyor. Avanos Suits Otel’in kaya oyma restoran bu gecelere ev sahipliği yapmaktadır.
Avanos Suits Hotel Nerede?
Avanos’un en iyi otelleri arasında olan ve en iyi mimari yapıya sahip oteli Avanos Suits Alaaddin Keykubat Caddesi’ndedir. Her odanın mimarisine göre farklı isimler konulmuştur. Güzel manzarası ile akşam yemekleri ve kahvaltı yapacağınız restoran dahil, tatilinizdeki huzur için tüm ayrıntılar düşünülmüştür.
Nevşehir Kapadokya Havalimanı karayolu buraya 34 km uzaklıktadır. Kayseri Havalimanı uzaklığı 75 kilometredir. Otelde konaklamak isteyen kişiler transfer için otelden hizmet alabilmektedir. Nevşehir üzerinden toplu taşıma araçları buraya saat başı hareket eder. Özellikle gezinizin rahat ve ulaşım ile gezi açısından verimli geçmesini istiyorsanız havaalanından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Ya da dilerseniz bu hizmeti Avanos Araç Kiralama hizmetleri üzerinden alabilirsiniz.

Avanos Suits konaklama ücretleri sezonuna ve tarihine göre değişiklik göstermektedir. 0- 6 yaş arası bir çocuk ücretsiz olarak konaklayabilmektedir. Gecelik kişi başı ücretleri ise değişiklik göstermektedir.

Avanos’un En İyi Otelleri

Avanos Suites Şömine Oda

Avanos’ta Gezilecek Yerler

Gezinizin en önemli ayrıntıları, yapılan planlar sonrasında ortaya çıkmaktadır. Ulaşım, konaklama sonrasındaki bir diğer önemli olan husus, Avanos’ta gezilecek yerler olmaktadır. Bu çerçevede bölgede alacağınız hizmetler ile turlara katılım sağlayabilirsiniz. Bu turlar Kapadokya’nın belli başlı bölgeleri, müzeleri ve ören yerlerine yapılmaktadır. Vadiler gezilerinizde önemli zaman alan yerlerdir. Bunun için hepsini görmeniz mümkün olmayabilir. Bu çerçevede bölgede göreceğiniz vadileri Kapadokya balon uçuşları ile farklı heyecanlara ortak olarak görebilirsiniz. Ya da dilerseniz ATV ve Jeep turları ile at sırtında kamp yaparak gezinize renk katabilirsiniz. Bölgesel açıdan ziyaretiniz sadece Avanos olması halinde burada mutlaka görmeniz gereken yerler bulunmaktadır.

Güray Müze

Avanos’un sanatına yön veren çanak çömlek açısından en önemli görülmesi gereken yerin Güray Müze olduğunu belirtmek gerekiyor. Yer altında 20 metre kadar aşağıda bulunan müzenin girişinden itibaren etkileneceğinizi belirtmek doğru olur. 1600 metre kare alanı ile teşhis salonunda bulunan eserleri haftanın yedi günü görebiliyorsunuz. Sabah 09:00’da açılan müze, çanak çömlek sanatının eşsiz koleksiyonlarının sergilendiği ve satın alınabildiği yer. Akşam 19.00’a kadar açık olan müzede göreceğiniz ürünleri ve eserleri başka bir yerde görmeniz neredeyse imkansızdır.

Avanos’un En İyi Otelleri

Güray Çanak Çömlek – Seramik

Paşabağ Vadisi

Kapadokya bölgesindeki vadiler önemlidir. Bu aşamada Avanos’a en yakın vadi Paşabağ Vadisidir. 4 km mesafede yer alan vadi içerisinde bulunan şapkalı peri bacaları ile Aziz Simeon’un bölgesidir. Aynı zamanda Rahipler Vadisi olarak adlandırılmaktadır.

Avanos’un En İyi Otelleri

Kapadokya Paşabağ

Çavuşin Köyü

Köyün neredeyse tamamı kayalardan oyulmuş yerlerden oluşmaktadır. Kiliseleri ile isim yapmış yerde özellikle Çavuşin Kilisesi görülmesi gereken bir eserdir. 12 kilise ile sizleri karşılayan köyün mimari yapısı sizleri cezp etmektedir.

Özkonak Yeraltı Şehri

Kapadokya yer altı şehirleri ile incelenmesi gereken tarihi dokuya sahip. Bu çerçevede Avanos gezinizde görebileceğiniz Özkonak Yer Altı Şehri, ilçeye yaklaşık 13 kilometredir. Yer altında dört katlı bir şehir inşa edilen dönem MÖ 400’lü yıllara işaret etmektedir. Dar ve uzun delikler ile haberleşme ve havalandırma sistemi sahip yer altı şehri görmeye değer anlamlar taşımaktadır.

Avanos Sallanan Köprü

İlçenin neredeyse simgesi haline gelen Avanos Sallanan Köprü bölgeye sağladığı su ile hayat veren Kızılırmak’ın üzerinde yer alıyor. 180 metre uzunluğu ile bölge halkının en sevilen yerlerinden biri. 1973 yılında yapılan köprü, demir ayaklar üzerine inşa edilmiştir. Üzerine ahşap döşelidir. Karşıya geçerken sallanması ile ismini alan köprünün etrafında yeme içme yerleri bulunmaktadır.
Avanos ve çevresinde konaklayabileceğiniz oteller kadar pansiyonlarda bulunmaktadır. Gezgin olarak seyahat edenlerin kendi bütçesi ve zevkine göre ayrı konaklamalar söz konusu olmaktadır. Böylelikle buraya gelen kişiler daha uzun süreler konaklamak isteyebiliyor. Bu durumda günlük kiralık evler ile birkaç hafta daha uygun fiyatlar ile kalınması mümkün olmaktadır. Özellikle konaklama ihtiyacının giderilmesinde Avanos geniş bir yelpazeye sahip. Üstelik bu yelpazeye Kızılırmak manzarasının eşlik ediyor olması ilçede konaklama için tercih edilmesinde öncelik sağlamaktadır.
Leave A Comment