Kapadokya’da Nerede Kalınır?

Kapadokya bölgesinde tatil yapmayı düşünenlerin aklına ilk “Kapadokya’da Nerede Kalınır?” sorusu gelmektedir. Çünkü Kapadokya tarihi ve doğal mirası ile her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Yani, oldukça fazla sayıda turistin ilgi odağı olmaktadır. Bu nedenle, pek çok turistlik bölge gibi, Kapadokya da kalınacak yerler açısından zengin bir bölgedir. Çeşitli konseptleri ve yapıları ile Kapadokya’da birbirinden güzel pek çok otel bulunmaktadır. Ayrıca, Kapadokya’da kalınacak uygun oteller ve pansiyonlar konusunda da seçenek oldukça fazladır. Bu yüzden, “Kapadokya Kalınacak Yerler Nerede?” sorusunun cevabı her ihtiyaca göre değişiklik gösterecektir. Yazımızın devamında “Kapadokya’da Nerede Kalınır ve Kapadokya Otelleri” hakkında bilgiler yer almaktadır. Bu bilgilere kısaca göz atalım.

Kapadokya Kalınacak Oteller

Kapadokya, yüzlerce yıl önce oluşmuş pek çok mağaraya ev sahipliği yapmaktadır. Bu mağaraların bir kısmı günümüzde mağara otel olarak hizmet vermektedir. Bunun yanında, kaya oyma tekniği ile inşa edilen odalara sahip oteller de bulunmaktadır. Ayrıca, inşasında doğal taş ve kaya parçaları kullanılan oldukça otantik oteller de vardır. Üstelik Kapadokya Otelleri konseptleri ile de çeşitlilik göstermektedir. Mesela; butik otel, balayı otelleri, alkol satışı bulunmayan oteller ve müze otel gibi çeşitli konseptlerde oteller bulunmaktadır. Ayrıca bunların yanında Kapadokya, pansiyon konusunda da oldukça çeşit ve seçeneğe sahiptir. Gördüğünüz gibi “Kapadokya’da Nerede Kalınır?” sorusuna oldukça fazla seçenek bulunmaktadır.

Yapısı ve konsepti ile Kapadokya Otelleri oldukça fazla seçenek oluşturmaktadır. Bunların yanında, otellerin sunduğu imkânlar da fazlasıyla çeşitlidir. Bu yüzden, Kapadokya ziyaretçilerinin ihtiyaçlarına uygun oteli bulması çok kolaydır. Kapadokya havuzlu oteller veya Kapadokya oda içinde havuz olan oteller gibi lüks oteller göze çarpmaktadır. Bunun yanında, Kapadokya jakuzili, şömineli ve hamamlı odalarla misafirlerine konforlu bir ortam sunan oteller de vardır. Kapadokya Otelleri; tasarımı, yapısı, oda sayısı, konforu ve sunduğu imkânlar ile oldukça fazla seçenekten oluşmaktadır. Bunun yanı sıra, Kapadokya’daki otellerin manzaraları da çeşitli ve oldukça etkileyicidir. Çünkü Kapadokya bölgesi birbirinden güzel manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, Kapadokya’da otel seçiminde en etkili olan faktörlerden biri de otelin konumudur. Kapadokya’da birbirinden güzel ve önemli yerler bulunmaktadır. Bu bölgeler arasında oldukça sakin olan yerler olduğu gibi hareketli ve canlı bölgeler de vardır. Bu nedenle, seyahatini sükûnet ve huzur içinde geçirmek isteyen turistler de hareketli bir tatil geçirmek isteyen turistler de ihtiyaçlarına uygun oteli bulabilmektedir.

Empire Cave

Nevşehir’de Kalınacak Yerler

Kapadokya denilince akla birbirinden ihtişamlı mağara oteller ve taş oteller gelmektedir. Bu oteller, Kapadokya’nın nostaljik yapısı ile bir bütün oluşturmaktadır. Bu yüzden, Kapadokya Otelleri arasında en çok tercih edilen otellerdir. Nostaljik ve kendine has dokularının yanında görüntüleri ve dekorasyonlarıyla da oldukça büyüleyicidirler. Kapadokya mağara otel seçenekleri oldukça çeşitlidir ve Kapadokya kalınacak oteller arasında en popüler olanlarıdır. Eğer “Kapadokya’da Kalınacak En İyi Otel hangisidir?” diye soracak olursanız da cevabı ihtiyacınıza göre değişecektir. Otellerin oldukça fazla olması Kapadokya kalınacak yer seçeneklerini arttırmaktadır. Yazımızın devamında “Kapadokya Otelleri ve Kapadokya’da Kalınacak Yerler” hakkında detaylı bilgi yer almaktadır. Bunun dışında, Kapadokya’da uygun otel arayışında olanlar için HTR Turkey Tours tarafından detaylı bilgi verilmektedir.

Kapadokya kalınacak yerler otelin yapısına, konseptine ve imkânlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple hem oldukça lüks oteller, hem de butik ve pansiyon şeklinde oteller bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, otelin konumu da oldukça etkilidir. Bu sebeple Kapadokya’da nerede kalınır ya da merkeze yakın konumda konaklama yeri bulabilecek miyim gibi endişelere kapılmanıza gerek yoktur. Çünkü Kapadokya Otelleri genellikle Kapadokya’nın en gözde yerlerinde bulunmaktadır. Özellikle, Avanos, Ürgüp ve Göreme’de bulunan oteller tercih edilmektedir. Bunun yanında, Uçhisar ve Ortahisar’da yer alan oteller de oldukça popüler oteller arasındadır.

Kapadokya’da Nerede Kalınır Fiyatları

Kapadokya’da otellerin tercih edilmesini etkileyen bir diğer etken ise fiyatlarıdır. Kapadokya, her kesimden ve yaştan turist tarafından ziyaret edilen bir turistik bölgedir. Bu yüzden, Kapadokya da kalınacak yerler yönünden zengindir. Yani, Kapadokya’da her bütçeye ve ihtiyaca uygun otel fiyat çeşitleri yer almaktadır. Oldukça lüks otelleri barındırmasının yanında pek çok turistik bölge gibi Kapadokya da kalınacak pansiyonlar da bulundurmaktadır. Yani, Kapadokya’daki otel yelpazesi oldukça geniştir ve herkesin aradığı odayı bulmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca, Kapadokya’ya gitmeden önce otel fiyatlarının güncel halini mutlaka kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Yani kalacağınız oteli belirlediyseniz otelin internet sayfasından ya da iletişim numarası ile Kapadokya otel fiyatını teyit etmenizi öneririz. En sağlıklı Kapadokya otel fiyat bilgisine bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Ürgüp

Ürgüp, turistik açıdan Kapadokya’daki en gözde bölgelerdendir. Gezilecek pek çok yer Ürgüp’te yer almaktadır. Meşhur Asmalı Konak, Ürgüp Müzesi, Ürgüp Şehir Hamamı, Mahzen Şarap Evi, Üç Güzeller ve Turasan Şarap Evi gibi yerler bulunmaktadır. Mutlaka gezilmesi gereken bu yerlerin dışında da Ürgüp’te yapılacak pek çok aktivite vardır. Örneğin; bir gelenek haline gelmiş olan Kapadokya Türk Gecesi etkinliğinin düzenlendiği oldukça kaliteli restoranlar Ürgüp’te bulunmaktadır. Ürgüp, merkezi konumu ile dikkat çekmektedir. Turistik pek çok yere yürüme mesafesinde bulunduğu için turistler Ürgüp’te konaklamayı tercih etmektedir. Ayrıca, “Kapadokya kalınacak ucuz yerler nerede?” diye merak edenler bulunmaktadır. Onlara, Ürgüp’teki otellere göz atmalarını tavsiye ederiz. Çünkü geniş fiyat yelpazesi ile Ürgüp Otelleri, Kapadokya ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Üstelik Ürgüp’te geniş fiyat yelpazesi ile her bütçeye uygun otel bulunmaktadır.

Oldukça lüks ve konforlu olan Ürgüp Otelleri arasında MDC Otel ilk sıralarda yer almaktadır. Her odasında bulunan jakuziye ek olarak şömineli ve Türk Hamamlı odalarıyla da dikkat çekmektedir. Bunun yanında, Ürgüp Ortahisar’da yer alan Elika Cave Suites de özel havuzlu oda seçeneği ile lüks bir konaklama imkânı sunmaktadır. Ayrıca, Mahzen Cave Hotel, Acropolis Cave Suites, Golden Cave Suites ve MNR Cave Hotel de Ürgüp’teki lüks otellerdendir. Bunların dışında, Ürgüp’te daha uygun fiyatlı oteller de bulunmaktadır. Kayadibi Cave Hotel, Yunak Evleri, The Cappadocia Otel, Ürgüp Konak Otel ve Aja Cappadocia Otel Ürgüp’teki uygun fiyatlı oteller arasındadır.

Kapadokya'da Nerede Kalınır

MDC Hotel

Göreme

Küçük bir kasaba olan Göreme turistik açıdan oldukça yoğun bir bölgedir. Pek çok tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle, Göreme Açık Hava Müzesi Kapadokya ziyaretinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerlerdendir. Ayrıca, Vaftizci Yahya Kilisesi de Göreme’de bulunan önemli tarihi yapılardan yalnızca biridir. Bunların yanında, Göreme doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerini büyülemektedir. Paşabağları ve Rahipler Vadisi de Göreme’deki doğal güzellikler arasında yer almaktadır.

Göreme, her ne kadar küçük bir yer olsa da konaklayacak yerler açısından oldukça çeşitliliğe sahiptir. Bu sebeple, Göreme’de her bütçeye uygun otel bulunmaktadır. Göreme Kaya Otel, Hera Cave Suites, Ottoman Cave Suites ve Local Cave House Göreme’de yer alan uygun fiyatlı otellerdendir. Bunun dışında, Cappadocia Cave Suites, Anatolian Houses, Sultan Cave Suites ve Göreme Palace Cave Suites gibi oteller de lüks odalara sahip otellerdendir. Ayrıca; Göreme’de daha uygun fiyatlarla konaklayabileceğiniz, özellikle gençlerin tercih ettiği motel ve hosteller de bulunmaktadır.

Kapadokya'da Nerede Kalınır

Anatolian Houses Hotel

Uçhisar

Uçhisar büyüleyici manzarası ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Kapadokya’daki diğer bölgelere göre biraz daha tepede olan Uçhisar, deyim yerindeyse Kapadokya’yı ayaklarınızın altına sermektedir. Ayrıca, Göreme’ye göre daha sakin bir yerdir. Bu nedenle, huzurlu bir tatil geçirmek isteyen Kapadokya ziyaretçilerinin ilk tercihlerindendir. Kapadokya’daki meşhur Güvercinlik Vadisi ve sıcak hava balonları manzaralarını da Uçhisar’da görülmektedir. Kapadokya’daki lüks oteller de Uçhisar’da bulunmaktadır. Otellerin manzarası ve imkânları misafirlerine keyifli bir Kapadokya seyahati için gerekli konforu sunmaktadır. Museum Otel, Argos in Cappadocia, Karlık Evi ve Taşkonaklar Otel Uçhisar’da bulunan en lüks otellerdendir. Bunun yanında, Saklı Konak, Garden of Cappadocia ve Harem Otel Kapadokya gibi daha uygun fiyatlı oteller de bulunmaktadır.

Argos In Cappadocia – Tıraz Jakuzi

Avanos

Avanos çömlekleri ile meşhur, mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Bu nedenle, oldukça fazla ziyaret edilmektedir. Turistik açıdan yoğun rağbet gören Avanos, pek çok güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Avanos’un en önemli güzelliği Avanos çömleklerinin de ortaya çıkmasını sağlayan Kızılırmak’tır. Kızılırmak geçtiği yere hayat vererek Avanos’un güzelliğine güzellik katmaktadır. Taşıdığı tüflü kırmızı toprak sayesinde Avanos’ta çömlekçilik zanaatının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bunun yanında, Avanos Asma Köprü, Güray Müze ve Chez Galip Çömlek Atölyesi gibi güzellikleri de bulunmaktadır. Avanos konaklama için Kapadokya’daki diğer bölgeler kadar tercih edilmemektedir. Ancak, oldukça güzel Avanos Otelleri de bulunmaktadır. Mesela; Mira Cappadocia Otel, Saklı Cave House Butik Otel, Avanos Suites ve Sofa Otel Avanos’ta bulunan uygun fiyatlı otellerdendir. Bunun yanında, Suhan Cappadocia Otel & SPA, DoubleTree by Hilton ve Avanos Evi gibi lüks oteller de bulunmaktadır.

Kapadokya'da Nerede Kalınır

Mira Kapadokya

Farklı Amaçlar İçin Kapadokya’da Nerede Kalınır Tavsiyeler

Kapadokya özel günler için, yıl dönümleri ve balayı için oldukça tercih edilmektedir. Özellikle, çiftlerin baş başa romantik bir tatil geçirmek için en çok tercih ettiği yerlerdendir. Bunda, Kapadokya’nın nostaljik ve romantik atmosferi oldukça etkilidir. Birbirinden güzel manzaraları ile Kapadokya vadileri, ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşama fırsatı sunmaktadır. Bu sebeple Kapadokya vadi turları oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca Kapadokya günü birlik turlar ve balon seyir turu da çokça tercih edilmektedir. Bunun yanında, Kapadokya evlilik teklifi gibi organizasyonlar da çiftlerin Kapadokya’yı tercih etmesinde etkilidir. Ayrıca, Kapadokya’da farklı konseptleri ile hizmet veren pek çok otel vardır. Bu da özellikle balayı çiftlerinin Kapadokya’yı tercih etmesini sağlamaktadır. Kapadokya’da ailelerin konaklamasına elverişli çok sayıda otel de bulunmaktadır.

Kapadokya’da Balayı Otelleri Nerede Kalınır

Balayı çiftlerine özel balayı paketi ve balayı süiti bulunan pek çok Kapadokya oteli bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Kapadokya’da balayı konseptinde hizmet veren oteller de yer almaktadır. Birbirinden güzel ve göz alıcı Kapadokya otelleri arasında seçim yapmak zor olsa da yazımızda Kapadokya balayı otellerinden bazıları yer almaktadır. Argos in Cappadocia Kapadokya’daki tasarım otellerden biri olması ile dikkat çekmektedir. Bunun yanında, antika ürünlerle donanmış Museum Hotel yer almaktadır. Ayrıca, göz alıcı odaları ile Kapadokya Hill Otel ve Göreme Milli Parkı içerisinde yer almasıyla Safran Cave Otel bulunmaktadır. Dream of Cappadocia da manzarası ve kaya oyma odaları ile dikkat çekmektedir. Ek olarak, jakuzili ve şömineli odaları ile romantik bir ortam sunan MDC Otel de balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği otellerdendir.

Argos In Cappadocia

Kapadokya’da Aile Otelleri Nerede

Kapadokya balayı otelleri yönünden oldukça zengindir. Bunun yanında, Kapadokya’da pek çok aile oteli de bulunmaktadır. Mira Cappadocia Otel Avanos’ta yer alan sakin ve ev huzuru sunan bir oteldir. Bu yüzden, aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanında, Anatolian Houses, Aydınlı Cave Hotel ve Aren Cave Hotel gibi oteller de ailelerin konaklamasına uygun sakin otellerdendir.

Kapadokya Uygun Fiyatlı Oteller

Ürgüp, Göreme, Avanos ve Uçhisar oldukça turistik bölgelerdir. Bu nedenle, her bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yani, Kapadokya’da uygun fiyatlı oteller de bulunmaktadır. Harkasos Cave Hotel, Stay in Peace Cave Hotel, Taşkonak Otel ve Arnovalley Butik Otel bunlar arasındadır. Ayrıca, Hostel Terra Vista da uygun fiyatlı hosteller arasında yer almaktadır. Kapadokya Otelleri hakkında detaylı bilgi HTR Turkey Tours tarafından verilmektedir.

Leave A Comment