Kapadokya’da Kış Turizmi Detaylı Bilgiler

Her mevsim tatilin adresi olan Kapadokya’da kış turizmi hakkında detaylı bilgiler edinmeden tatile çıkmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü o kadar güzel ve çeşitli aktivitelerle doludur ki onları yapmadan Kapadokya kış tatilinden dönmenizi istemeyiz.

Gün geçtikçe dört mevsim tatilin adresi olan Kapadokya, kış turizmi için oldukça önemli bir rota haline gelmektedir. Öyle ki her mevsim ayrı tatlar bırakan, Kapadokya’da kış turizmi için detaylı bilgiler sizlerin gezerek yeni masallar yazmanızda öncülük etmektedir. Mesela, herkesi cezbeden Kapadokya’nın gerdanlığı peri bacaları doğal haliyle kış tatilinde bir başka hale bürünmektedir. Yani Kapadokya kış tatilinde yağan kar manzarasına ayrıca güzellik katmaktadır. Böylelikle Kapadokya kış manzarası tarifsiz görüntüler sunarak size görsel şölen zevki yaşatmaktadır. 

Kapadokya Kış Turizmi

Kapadokya’da kış turizmi için en önemlisi kar manzarasıdır. Yani hangi kentin görsel seyir zevkinin daha yüksek olduğu önemlidir. Böyle düşündüğümüz zaman akla ilk Nevşehir’in Göreme ilçesi gelmektedir. Çünkü UNESCO Dünya Kültür Mirasımız Göreme, kar yağışları ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca bunun yanında Kapadokya, kış manzarası ile özellikle fotoğraf sanatçılarını kendisine çekmektedir. Üstelik bu fotoğraf sanatçılarının birbirinden güzel kareleri insanlara bölgeyi merak ettirmektedir. Böylece insanlar Kapadokya kış turizmi hakkında detaylı bilgi edinerek bölgeye akın ederler. Edindikleri bilgiler ile Kapadokya kış tatilini bir kış düşüne çevirerek, hayallerini bir anı olarak saklayabilirler. Kapadokya seyir noktalarının her biri yağan kar sonrası yerli yabancı turistlerin fotoğraf çekme adresi haline gelmektedir.Bu sebeple bölgeye ilk kez gelenler, buranın nostaljik görünümü nedeniyle kış sezonundan çok etkilenmektedir. Özellikle Göreme’nin yüksek vadilerinden çekilen kar manzaralı fotoğraflar dünya çapında ses getirmektedir.

Kapadokya'da Kış Turizmi

Kapadokya’da At Turu

Kapadokya Kış Tatilinde Neler Yapılır?

Yaz mevsiminde yapabileceğiniz etkinlerin hepsini kış mevsiminde de yapabileceğinizi belirtmek gerekir. Ancak Kapadokya kış manzarası ile birlikte yapılan etkinlikler ziyaretçilerine daha çok cazip gelmektedir. Çünkü yapılacak çok fazla etkinlik bulunmaktadır. Hem de tarihin büyüsü Kapadokya kar manzarasıyla ayrı bir haz sunmaktadır. Bu sebeple katılacağınız etkinlikler göz dolduracak kadar güzel anılar bırakacaktır sizlere. Şimdi Kapadokya kış turizmi ile ilgili yapılabilecek aktivitelere kısaca göz atalım.

Kış Turizmi Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turu kış mevsiminde izleyenlere hafızalardan silinmeyecek anlar yaşatmaktadır. Üstelik her biri ayrı tatlar bırakacak tarzdan anlardır. Bu sebeple bölgede dört mevsim balon turu yapılmaktadır. Ancak hava muhalefeti nedeniyle bazen uçuşlar iptal edilebilmektedir. Böyle bir durumun sabahın erken saatlerinde yaşanması durumunda bilgi alınabilecek adresler bulunmaktadır. Yani Kapadokya balon turuna katılım sağlayacağınız firmalar böyle bir durumda sizlere bilgi vermektedir. Bu konuda hiçbir endişeniz olmasın. Çünkü Kapadokya kış mevsiminde balon uçuşları yoğun güvenlik tedbirleri altında yapılmaktadır. Bu sebeple yükseklik korkusu olan kişiler için korkulacak ve endişelenecek bir durumda kalmamaktadır. Kapadokya kış manzarası ile balon turu, karla kaplı vadilerdeki manzarasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir.Bu durum yaz aylarında güneşin ışık dansı ile ayrı bir güzellik katmaktadır. Kısacası Kapadokya her mevsim ayrı bir manzara ile uçmanıza imkân sağlamaktadır. Böylelikle sadece Kapadokya kış kombinleri ile sınırlı kalmamaktasınız. Her mevsim için Kapadokya kombini hazırlayabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Uçuş Saatleri

Kapadokya balon turunun yaz-kış uçuş saatleri değişmektedir. Şöyle ki yaz aylarında sabah saat yaklaşık 05.00 gibi balon turuna başlanmaktadır. Bunun yanında, Kapadokya balon turu kış aylarında sabah yaklaşık 07.00 gibi hareket etmektedir. Böylelikle kışın daha erken kalkmanız gerekmemektedir. Ayrıca Kapadokya balon turları; Ürgüp, Göreme ve Avanos’tan yapılmaktadır. Kapadokya Balon turları  her mevsim ayrı bir manzara sunmaktadır. Ancak kış mevsiminde balon turu daha başkadır. Ayrıca kış mevsiminde balon turu ile daha fazla üşüyeceğini düşünerek, etkinliğe katılmak istemeyenlerde olabilmektedir. Ama şunu belirtmemiz gerekir. Yerden havalanan balonlar ile hava sıcaklığı artmış olacaktır. Üstelik 150 metre yüksekliğe kadar çıkan balonlardan bahsetmek mümkün. Bu sebeple daha soğuk olur gibi endişeniz olmasın. Daha detaylı bilgi için htrbalonturu.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Üstelik Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu

Kış Turizmi Kapadokya At Turu 

Kış manzarası Kapadokya’nın masallar diyarına dönüşmesine mucizevi dokunuşlar yapmaktadır. Böylelikle burada yapacağınız aktiviteler gezinizi daha da renklendirmektedir. Üstelik katılacağınız At turu etkinliğiyle sizlere ayrı bir deneyim yaşatmaktadır. Özellikle Kapadokya’da kış tatili yapmayı düşünenlerin listelerine At turunu mutlaka almalarını tavsiye ederiz. Çünkü vadileri ile ünlü bölgenin, peri bacaları eteklerinde at ile gezinti yapmak bir başka olacaktır. Üstelik bu gezinti Kapadokya kar manzarası ile bütünleştiğinde unutulmaz görüntüler sunmaktadır. Böylelikle gezi albümünüze bolca Kapadokya kış pozları ekleyebilirsiniz. Üstelik Kapadokya kış fotoğrafları, Nuri Bilge Ceyla’nın “Kış Uykusu” filminden dolayı da ayrıca ilgi çekmektedir. Hikâyenin burada geçmesi, filmde Kapadokya’nın sessizliğe bürünen karlı anlarının bulunması, sevenlerini cezbetmektedir. Kısacası “Güzel Atlar Ülkesi“ olarak adlandırılan bölgede saatlik at turlarına katılarak ayrı tecrübeler edinebilirsiniz.

Kış Manzarasında Kapadokya ATV Turu

Kış tatilinde ATV turu Kapadokya’nın en güzel etkinliklerinden biridir. Nitekim burada birden fazla güzel aktiviteler bulunmaktadır. Eğlence açısından bakıldığında ATV turu gezinizi renklendirecek bir etkinliktir. Kış tatilinde vadi ve peri bacaları arasındaki Kapadokya ATV turu için sizlere eldiven ve yağmurluk verilmektedir. Ayrıca kaldığınız otel ile birlikte sizlere transfer hizmeti de verilmektedir. Üstelik yaz aylarında planlanan rotaları kışın kullanabilmeniz mümkündür. Böylelikle daha önce yapmış olduğunuz etkinliği Kapadokya kış tatilinde tekrar görebilme şansı bulabilirsiniz. Kapadokya ATV turu rotaları genellikle şu şekildedir. Kılıçlar Vadisi, Güllüdere Vadisi, Çavuşin Kasabası ile Kızılçukur Vadisi. Yine de sizin talebinize göre farklı noktalara gitmeniz de mümkündür. Daha detaylı bilgi için HTR Turkey Tours’un internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kapadokya’da Kış Turizmi ATV Turu Saatleri

Kapadokya’da kış tatili, tekrar dönmek isteyeceğiniz güzelliklerin davetiyesi gibidir. Kar manzarasını eşliğinde, heyecanlı zaman geçirmek isteyenlerin tercih edeceği bölgedir. Bu anlamda yapmak istediğiniz en hareketli aktivite kar ile kaplanmış peri bacaları arasında Kapadokya ATV turu yapmak olacaktır. Kapadokya turizm firmaları sizlerin ihtiyacınıza ve talebinize göre farklı rotalar hazırlamaktadır. Bunların yanında 1,2,3 ve 4 saatlik hazır turlarda bulunmaktadır. Böylelikle görmek istediğiniz yerleri daha hızlı ve seri bir şekilde görme imkânına sahip olabilirsiniz. Çünkü yürüme mesafesindeki yerlere kış mevsiminde gitmek zor olabilir. Bu durumlarda daha rahat bir gezi rotası oluşturmak adına ATV turları ile tatilinizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle ikindi ve akşam saatlerinde. Yani güneşin batma zamanları ATV turu için “en altın” zaman olarak nitelendirilmektedir. Böylelikle bu saatlerde bölgede yapılan gezi ve turlar ayrıca önem kazanmaktadır. Çünkü en güzel fotoğraf karelerinin ortaya çıkmasına olanak sağlanmış olurlar. Ayrıca hazırladığınız Kapadokya kış kombinleri ile güzel bir tatili tamamlamış olursunuz.

Kapadokya'da Kış Turizmi

Kapadokya ATV Turu

Kapadokya Kış Turizmi Jeep Safari Turu

ATV turlarına nazaran daha sıcak bir ortamda ve daha konforlu gezi tercihi Jeep Safari turları ile yapılmaktadır. Jeep Safari, kara bürünmüş vadiler arasında tur gezinizi renklendirmektedir. Kapadokya bu anlamda çok güzel bir coğrafyaya sahiptir. Kapadokya peri bacaları arasında doğanın, kış mevsimindeki en güzel halini Jeep Safari ile görmek sizlere ayrı bir haz yaşatacaktır.

Kış Tatilinde Jeep Safari Turu Saatleri

Kapadokya’da Jeep safari turları sabahın erken saatlerinde başlayıp ve gün batımında bitmektedir. Bu turlara katılım özellikle balonların havalanma saatlerinde artış göstermektedir. Günün ilk ışıklarında havalanan balonlar ve karla kaplı yollar üzerinde balonlara yetişmeye çalışan Jeepler, film tadında aksiyon yaşatmaktadır. Bu hazzı mutlaka yaşamanızı tavsiye ederiz.

Kışın Kapadokya’da Jeep Safari Turu Rotası

Jeep Safari Turları Kapadokya’da belli başlı rotalar ile yapılmaktadır. Ancak bu durum sizin talebinize göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca kişinin kendi kiraladığı Jeep ile rotasını çizmesi de mümkündür. Aynı zamanda şoför ve rehber eşliğinde Jeep safari turlarına katılma gibi seçeneğinizde bulunmaktadır. Böylelikle 2 ve 4 saatlik turlar ile gezinizi tamamlayabilirsiniz. Daha sonrasında otelinizden sizi ücretsiz transferler eşliğinde alan firmalar, tur bitiminde aynı hizmeti sizlere sunmaktadır. Genel olarak bu seçenek daha çok cezbetmektedir. Çünkü o tatlı yorgunlukla başka hiçbir şe düşünmeden otelinize varmış olmaktasınız. Ancak adrenalin yüklü Jeep Safari turlara katılım sağlayabilmeniz için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için MDC Otelin sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kış mevsiminde düzenlenen Kapadokya Jeep safari turunun belli başlı rotası şu şekilde ilerlemektedir.

  • Göreme Vadisi
  • Güllüdere Vadisi
  • Panorama Pancarlık Vadisi
  • İbrahim Paşa Köyü
  • Ortahisar
  • Güvercinlik Vadisi
    Kapadokya'da Kış Turizmi

    Kapadokya Jeep Turu

Kış Mevsiminde Kapadokya Şarap Lezzetleri

Kapadokya’nın üzüm bağları ve şarapları ülke sınırlarını çoktan aşan lezzetler sınıfındadır. Özellikle Avrupa’da yoğun ilgi görmektedir. Kapadokya şarapları, kış mevsiminde şömine karşısında keyifle yudumlanan içecekler arasında yer almaktadır. Üstelik bu lezzetli Kapadokya şarapları, festivallere konu olmuştur. Kapadokya’da kışın gece vakti şömine karşısında, peri bacaları manzarası eşliğinde içeceğiniz şaraplar içinizi ısıtmaktadır. Sizlere ayrı bir keyif yaşatmaktadır. Ayrıca Kapadokya kış tatili kutlamalarının vazgeçilmezi sıcak kırmızı şaraplardır. Sizlerde Kapadokya ziyaretlerinizde bu özel lezzetleri tadarak tatilinizi renklendirebilirsiniz.

Kapadokya Kış Kampı

Kamp yapmayı sevenler, genellikle yılın dört mevsimi farklı bölgelerde heyecan aramaktadır. Bunlardan biri de Kapadokya kış kampıdır. Bölgenin en soğuk ve en karlı döneminde dahi burada kamp yapmak isteyen macera sevenler bulunmaktadır. Onlar için kamp yapmanın en önemli özelliği mevsime uygun ekipmanlara sahip olmaktır. Bu anlamda bölgede kiralık ekipmanlar alabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Bunun yanında, kendi ekipmanlarınızla kamp yapacağınız bölgelerde bulunmaktadır. Kapadokya yıllık 2 milyon ziyaretçiye kadar ulaşan önemli turizm merkezimizdir. Ancak Kapadokya, kış kampı açısından kendisine çok yer edinememiş bölgelerdendir. Yalnız Göreme, burada kamp alanları ile kendisine yer bulabilmektedir. Üstelik ücretli olarak belli noktalarda Kapadokya kış kampı yapabilmenizde mümkündür.

Kapadokya Kış Otelleri

Gezi rehberi planının en önemli aşaması konaklamadır. Bu sebeple Kapadokya kış otellerinde çok fazla seçenek olması oldukça önemlidir. Çünkü tercih tamamen size kalmaktadır. Böylelikle daha rahat ve uygun olan konaklama yerini seçebilirsiniz. Ayrıca Kapadokya kış otelleri, bu anlamdaki arayışlarınıza farklı nedenler katacak özelliklerde barındırmaktadır. Mesela, tüflerden yapılmış oyma odalarda kalmak en cazip seçenekler arasında bulunmaktadır. Üstelik Kapadokya kış gece manzarası eşliğinde konaklama yapabilmek ayrıca önem taşımaktadır. Bu yüzden sizlere MDC Oteli tavsiye etmek isteriz. Hem konumu her yere yakın bir alandadır. Hem de sizlere konforlu hizmet sunacak birbirinden farklı mağara odaları bulunmaktadır. Kapadokya bölgesinde Ürgüp, Göreme, Uçhisar Avanos ile Ortahisar ilçelerinde her yapıda konaklama alternatifi bulabileceğiniz Kapadokya kış otelleri bulunmaktadır. Bunlardan en çok Göreme Otelleri, Ürgüp Otelleri ve Avanos Otelleri tercih edilmektedir.

Kapadokya'da Kış Turizmi

Kapadokya’da Ürgüp MDC Hotel

Kış Turizmi Kapadokya Balayı Otelleri

Balayınızı Kapadokya’da geçirmek için birçok neden bulanmaktadır. Özellikle Kapadokya kış otellerinde balayı tercih edecekler için, içlerini ısıtacak birçok seçenek bulunmaktadır. Mesela soğuk kış günlerinde sıcak mağara odaları sizlere eşsiz deneyim sunmaktadır. Üstelik aşk kokan romantik Kapadokya balayı kış tatilleri, fotoğraf çekimleri için çok tercih edilmektedir. Öyle ki, burayı gezerken sürekli gelinlik ve damatlık ile fotoğraf çekimi yapan çiftlerle karşılaşabilirsiniz. Çünkü kolay ulaşım sağlaması, düğün fotoğraf çekimleri için önemlidir. Ayrıca sunduğu manzaralar, balayı çiftleri için en önemli etkendir. Özellikle uçan balonların önünde ve balon turu eşliğinde çekilen fotoğraflar. Bunların hepsi ömür boyu unutamayacağınız anları fotoğraflar ile ölümsüzleştirmektedir. Üstelik Kapadokya, balayı çiftlerine özel romantik ve lüks oteller arasında birçok seçenek sunmaktadır. Örneğin; kaya mağara odaları, renkli ışıklandırmalar eşliğinde çiftlere özel konaklama imkânları vardır. Bütçenize uygun, paket halinde alabileceğiniz Kapadokya kış balayı otelleri eşsiz seçenekleri ile sizleri beklemektedir. Daha ayrıntılı bilgi için kapadokyabalayi.net internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Leave A Comment