Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri

Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri çeşitlilik açısından oldukça fazladır. Kapadokya’da yapabileceğiniz tonlarca etkinlik bulunmaktadır. İster Kapadokya balon turu ile gökyüzüne çıkıp bulutların içine girin. İsterseniz de hayatınızda belki de birkaç kere görebileceğiniz Kapadokya peri bacalarını inceleyin. Ya da Kapadokya ATV turu ile adrenalinin dibini yaşayın. Bütün bunların seçimleri size kalmış durumda. Ama bunlardan sonra bedeninizin ihtiyacı olan Kapadokya masaj sizler için önerebileceğimiz bir hizmettir. Çünkü Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri bu tür aktivitelerden sonra aranılmaktadır. Beden dinlenip rahatlamak ister. Bu sebeple Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri adrenalinden bedeninizi gevşeterek sizlere özel bir konfor sunmaktadır. Bölgedeki aktivitelere katıldıktan sonra Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri, yapılacaklar listenizde mutlaka eklemenizi tavsiye ederiz.

Kapadokya Bölgesi Hakkında Bilgi

Kapadokya tatil için sık tercih edilen yerlerdendir. Çünkü tatilinizi en iyi şekilde geçirmek için gereken her şeyi bulabileceğiniz bir bölgedir. Bu sebeple turistlerin gözdesidir. Ancak çeşitliliğin çok fazla olması nedeniyle tatiliniz boyunca neler yapacağınıza karar vermekte güçlük çekebilirsiniz. Yapabileceğiniz şeylere örnek verecek olursak birçok şey saymamız gerekmektedir. Tatilinizi belirlerken önceden yapacağınız planlar ile görmek istediğiniz yerleri ve yapmak istediğiniz etkinlikleri belirlerseniz sizin için avantaj olacaktır. Önceden belirlediğiniz bu yerleri Kapadokya ziyaretiniz sırasında, gezerek hafızanıza harika anılar kazandırmış olacaksınız. Ayrıca Kapadokya’nın büyülü havası ile harmanlanan bölgeleri gezmek sizlere farklı bir atmosfer yaşatacaktır. Bu atmosferin etkisinde yaşayacağınız dakikalar inanılmaz olacaktır. Hayatınız boyunca anlatacağınız anları yaşayarak negatif enerjinizi atabilirsiniz. Bu sebeple Kapadokya size adeta ilaç gibi gelecektir.

Eğer Kapadokya’yı kuşbakışı bir şekilde göklerden seyretmek isterseniz Kapadokya balon turu tam size göre. Ancak yükseklik korkunuz var ve balonları görmek istiyorsanız endişelenmeyin. Kapadokya balon seyir turu ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle gündoğumu sırasında göklerde süzülen onlarca balonu kahvenizi yudumlarken zevkle izleyebilirsiniz. Ayrıca balon turları sırasında yapılan evlilik teklifleri Kapadokya’da ünlü bir aktivitedir. Balon turlarının ardından Kapadokya vadi turları ile eşsiz yapıları gezmek harika bir fikir olacaktır. Kapadokya vadileri eşsiz güzellikleriyle dünyaca ünlü oluşumlardır. Milyonlarca yılın dönüşümüyle oluşan bu yapılar Kapadokya ziyaretleri sırasında mutlaka gezilen yerlerdendir. Kapadokya’da bunların dışında yapabileceğiniz ünlü aktivite ise Kapadokya Spa ve Masaj merkezleri içerisinde yaptıracağınız spa ve masaj hizmetidir. Burada Türk kültürünü yansıtan Türk hamamına girerek, bütün yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Dilerseniz, Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri fiyatları ve Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri otellerini kısaca inceleyelim. Hangisi en uygun, içlerinde masaj odaları, tuz odası, buhar odası gibi hizmetler hangilerinde bulunuyor kısaca bir göz atalım.

Kapadokya Balon Turu

Spa ve Masaj Merkezleri Kapadokya

Uzun ve zorlu bir senenin ardından bir süreliğine tatil yapmak isteyebilirsiniz. Kafanızı dağıtmak ve zihninizi toparlamak için seçeceğiniz tatiller size iyi gelecektir. Zihninizin dinlenmesi bir yana fiziksel olarak da dinlenme sağlayacağınız tatil esnasında masaj ve spa salonları yardımıyla bedeninizi rahatlatabilirsiniz. Kapadokya masaj salonları konusunda oldukça donanımlı bir bölgedir. Tatile gelen turistlerin rahatlama amaçlı uğradıkları mutlak noktalardan olan spa ve masaj salonları Kapadokya’da fazlasıyla tercih edilmektedir. Kapadokya spa masaj otelleri birçok bölgede bulunmaktadır. Seçeceğiniz otellerde uygun fiyatlar ile dilediğiniz hizmetten faydalanabilirsiniz. Kapadokya masaj fiyatları, seçeceğiniz Kapadokya masaj otellerine göre değişmektedir. Otellerin konaklama ücretlerinin içine dâhil olarak verilen masaj ve spa salonu hizmeti karşısında ödenen cüzi miktarlar can sıkmayacaktır. Kendinizi işlerinde usta olan, masörlerin ve masözlerin eline bırakarak rahatlama seansının tadını çıkarabilirsiniz. Kapadokya’da konaklayacağınız süreyi hesaplayarak masaj seansınızın rezervasyonunu yaparak planınızı belirleyebilirsiniz. Bu sayede tatiliniz esnasında masaj aceleye gelmeyecek ve atlamayacaksınız.

Türk Hamamı Sauna ve Termal Havuzlar

Kapadokya Spa ve Masaj Otelleri

Kapadokya’nın birçok bölgesinde oteller bulunmaktadır. Bu oteller mağara ve butik oteller olarak ikiye ayrılabilir. Bu otellerin büyük bir çoğunluğunda spa ve masaj salonu hizmeti verilmektedir. Dünyanın dört bir yanındaki kültürlerden alıntılar ve öğretiler ile ülkemize getirilen masaj çeşitleri müşterilere sunulmaktadır. Oldukça başarılı ve profesyonel masör ve masözler tarafından yapılan spa masajların sonucunda müşteriler oldukça memnun kalmaktadır. Çünkü fiziksel olarak büyük bir rahatlama yaşarlar. Bu nedenle Kapadokya’ya tatile gelen turistler tatilleri esnasında spa masaj salonu hizmetinden yararlanmayı göz ardı etmemektedir. Kampanyaları ve tatil zamanlarını takip ederek bütçenize uygun bir masaj fiyatları ile masaj ve spa salonu hizmetinden yararlanabilirsiniz. Tatilinizi oldukça olumlu şekilde değiştiren bir hizmet olması masaj ve spa salonlarını önemli kılmaktadır. Hizmetlerden yararlanmadan önce fiyat ve salon araması yaparak kendinize uygun olan masaj merkezini bularak ona göre planınızı yapabilirsiniz. Ancak konaklama yapacağınız yeri ve ulaşım sağlayacağınız bölgeleri göz önünde bulundurmanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

Kapadokya Spa ve Masaj Salonları

Kapadokya’da gidebileceğiniz birçok spa masaj salonları, Türk hamamları bulunmaktadır. Bunların bazıları Kapadokya masaj otelleri olarak hizmet veren konaklama yerlerindedir. Bazıları ise Türk hamamı olarak hizmet veren yerlerin içerisinde masaj salonu bölümünde bulunmaktadır. Bu sebeple her yerin Kapadokya masaj fiyatları verdiği hizmete göre değişmektedir. Dilerseniz spa masaj salonu hizmeti veren Kapadokya masaj otellerini kısaca inceleyelim.

Spa Hill Cappadocia

Kapadokya Hill otelde bulunan Spa Hill salonu Kapadokya’nın en bilindik spa ve masaj salonlarından bir tanesidir. Verdiği hizmetler doğrultusu ile çok beğenilen bir masaj salonudur. Bu sebeple spa masaj salonu tercihlerinde baş sıralarda gelmektedir. Ancak bu kadar iyi özelliğin yanında fiyatlar sizi korkutmasın. Uygun fiyatlı bir otel olması nedeniyle masaj fiyatları da uygundur. Masaj konusunda dünyanın birçok bölgesindeki kültürlerden uygulanan masajlar sayesinde müşterilerine çokça imkânlar sunmaktadır. Ancak seçimlere göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Dünya masajları kategorisinde; Geleneksel Bali Masajı, Thai Masajı, Harmanlanmış Thai Masajı, Lomi-Lomi-Nuı, Derin Asya Masajı, Shaitsu, La Stone Terapi, Mandara ve Hamile masajı türleri bulunmaktadır. Birçok kültüre hitap eden bu masaj türleri ile vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Ayrıca spa ve Türk hamamı bulundurması da Spa Hill Kapadokya’yı daha çok cazibeli kılmaktadır. Kapadokya Hill otelin masaj fiyatları seçeceğiniz masaja ve süresine göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri içerisinde böylesine konforlu Kapadokya masaj otelini mutlaka deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri

Kapadokya Hıll Hotel & Spa

Cappadocia Estates

Cappadocia Estates Kapadokya’da bulunan ünlü otellerden birisidir. Otelin özel deneyim olarak adlandırdığı etkinlikler arasında “odanızda spa” ve “odanızda masaj” hizmeti bulunmaktadır. Spa için bütün uygun koşulların sağlanmasının ardından rahatınıza bakmanız için hazırlanan banyoya giriş yapabilirsiniz. Odanızda Spa masaj hizmeti jakuzili küvet ile sağlanmakta ve müşterinin spa masaj hizmetinden tam olarak faydalanması için gerekli atmosferin sağlamaya çalışılmaktadır. Bol köpüklü banyoda mum ışığının altında şarabınızı yudumlayarak rahatlamanın tadını çıkarabilirsiniz. Harikulade şekilde süslenen ve düzenlenen banyonuzda spa masaj hizmeti sizleri tatmin edecektir. Odanızda masaj hizmetine gelirsek, işinde profesyonel masör ve masözlerin eşliğinde şömineli lüks bir odada hizmetten faydalanabilirsiniz. Masaj üzerinizdeki bütün yorgunluğu alacak ve kendinizi oldukça iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Masajın ardından isteğinize göre özel olarak düzenlenen jakuzinin içinde spa hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tatilinizi daha da keyiflendirecek olan Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri, sizler için verimli bir aktivite olacaktır. Senenin bütün stresini Cappadocia Estates otelin spa ve masaj salonları ile atabilirsiniz!

Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri

Cappadocia Estates Hotel

Kayakapı Spa

Kapadokya’nın mağara otelleri ile ünlü olduğunu biliyor muydunuz? Mağara oteller Kapadokya’da diğer otellerden daha çok tutmaktadır. Bölgenin kültürünü ve atmosferini oldukça başarılı bir şekilde yansıtan mağara oteller çokça tercih edilmektedir. Kayakapı oteli de Kapadokya’da bulunan bir mağara oteldir. Eğer otelde konaklama yapıyorsanız spa hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. Ancak masaj için ayrı bir ücret alınmaktadır. Lüks odalara ve hizmetlere sahip olan Kayakapı Cave Türk Hamamı ve saunaya da sahiptir. Spa ve masaj salonu hizmetinden yararlanmak isteyen müşterileri için listeye eklenebilir bir oteldir.

Yunak Evleri Kapadokya

Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri denilince akla gelen otellerdendir. Yunak Evleri Ürgüp’te bulunan bir mağara oteldir. Mağara otel konseptini çok iyi bir şekilde yansıtması nedeniyle turistler tarafından da oldukça popüler olan bir mağara oteldir. Spa ve masaj için lüks hizmetler veren bir Kapadokya masaj salonu olması da tercih edilmesinde büyük rol oynamakta. Masaj hizmeti için fazlasıyla çeşit bulundurmaktadır. Bunların içinde; İsveç masajı, Thai masajı, Bali masajı ve Refleksoloji masajı da vardır. Sürelerine ve masajların türlerine göre Kapadokya masaj fiyatlarının değiştiğine dikkat etmenizi hatırlatmak isteriz.

Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri

Kapadokya Yunak Evleri SPA

Anatolian Houses

Kapadokya bulunan bir otel olan Anatolian Houses başarılı bir şekilde masaj ve spa hizmetleri vermektedir. Rahatlamak için gireceğiniz havuzun ardından canlanmak için yaptıracağınız bir masaj sizi tekrardan hayata bağlayacaktır. Sene boyunca üzerinizde biriken bütün yorgunluk ve stresi Anatolian Houses’in spa ve masaj salonu hizmetlerinden faydalanarak üzerinizden atabilirsiniz. Dilerseniz açık havuz dilerseniz de ısıtmalı kapalı havuzlardan faydalanarak spa hizmetini kullanabilirsiniz. Göreme’nin en büyük oyma spa salonuna sahip olduğunu belirten Anatolian Houses oldukça büyükçe bir alana sahiptir. Bu sebeple Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri denilince ilk merak edilen yerlerdendir.

Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri

Anatolian Houses Hotel Spa

Kelebek Hotel

Geniş kapsamlı bir mağara otel olmasının yanı sıra verdiği masaj, spa ve Türk hamamı hizmetleri ile oldukça başarılı bir oteldir. Tamamen mağara konseptli Türk hamamına sahip olması atmosferini bambaşka kılmaktadır. Ancak sadece bununla kalmamakta ve birçok artıya daha sahiptir. 2 adet masaj paketine sahip olan Kelebek Hotel rahatlama seanslarını uygun fiyatlar ile sizlere sunmaktadır. Tamamen mağara olan Türk hamamı ile birlikte alacağınız spa ve masaj salonu hizmetleri bedeninizin rahatlamasını sağlayacaktır. Çünkü alacağınız hizmetler konfor seviyenizi oldukça yükseltmektedir. Ancak masajın ve diğer hizmetlerin ardından üzerinizde hissedeceğiniz rahatlama sizleri yanıltmasın. Çünkü geçici gibi görünen hisler uzun süre boyunca sizleri mutlu edecektir.

Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri

Kelebek Special Cave Hotel

Masaj Merkezleri Faydaları

Masajın insan vücuduna faydaları oldukça fazladır. Gerilen ve sıkışan kas gruplarına yapılan masajlar kasların gevşemesini sağlar ve rahatsızlığınızı ortadan kaldırır. Ayrıca hormonlarınızı da etkileyen masaj vücudunuzun hormon salgılamasına oldukça yardımcı olur. Bu sayede sinirli ve stresli durumlarınız geride kalır ve güne daha mutlu başlarsınız. Depresyonda olan insanların masaj sayesinde hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatlama yaşaması ile kendini daha iyi hissettiği kanıtlanmıştır. Bu nedenle insanların genel olarak bir rahatlama yaşamak için başvurduğu bir tedavi yöntemidir masaj. Profesyonel masörler ve masözlerin elinden yapılan masajların etkileri vücutta birçok artıya yol açmakta. Ayrıca yabancı kültürlerden ülkemize getirilen masaj türleri de birçok hastalığın tedavisinde kullanılmakta. Fıtık ve bel ağrılarına da çözüm olan masaj bu tür hastalıklarla mücadele eden insanlar tarafından çokça tercih edilmekte. Bu sayede ağrılar bir nebze de olsa dindirilirken kişi rahatlama yaşamaktadır. Bununla birlikte birçok yönden insan sağlığını etkilemesi masajı bir tedavi yöntemi yapmaktadır.

Ancak tüm faydalarına rağmen lif, kas ve tendon kopmalarında masaj yapılması tavsiye edilmemektedir. Tüm vücut için yapılan masajlar haftada 2 kere yapılma kaydıyla düzenli olarak yapılabilmektedir. Ancak sürekli yapılması da iyi olmayacaktır. Düzenli olarak yapılması vücut için bir artı da olsa masajın kesinlikle profesyonel eller tarafından yapılması gerekmekte. Yoksa aksi takdirde vücutta istenmeyen durumlara ve ağrılara sebep olabilmektedir. Sağlığınızın için önemli bir unsur olan masajı belli aralıklarla yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. Zor geçen bir günün ardından yapılan masaj yeniden doğmuş gibi hissetmenize sebep olacaktır. Bu nedenle hem fiziksel hem de zihinsel olarak insanı büyük ölçüde etkilemektedir. Masajı sadece tatil esnalarında değil sürekli olarak yaptırarak kendinize bir iyilik yapabilirsiniz. Sinirlilik ve agresiflik durumlarınızdan kurtulmanıza da oldukça etki edecektir. Ruhsal sağlığınıza da etkileyen masajın faydaları saymakla bitmiyor. Bu sebeple Kapadokya bölgesini gezmeyi düşündüğünüz zaman Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri ile listenizi genişletmenizi tavsiye ederiz.

Leave A Comment