Project Description

Öncelikle Kapadokya Günlük Turlar başlığı altında konuşacak olursak. Kapadokya bölgesini ziyaret edenler için yapılacak birçok aktivite, gezecek çok yer var. Kapadokya’ya ilk defa gelen insanlar genel olarak nerelerin gezileceği, hangi aktiviteye katılmaları gerektiği konusunda kararsız kalırlar. Bundan dolayı da bu tür aktivite ve geziler için turlar düzenlenmektedir. Bizler de HTR Tur olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına en doğru cevapları vermeye çalışmaktayız. Bu bağlantıda tercih edeceğiniz Kapadokya turlarından en uygun programı sizlere ulaştırmaktan mutluluk duymaktayız. Fakat birçok insan birkaç gün süren turlar yerine bir günlük turları tercih etmektedir. Bundan dolayı da Kapadokya Günübirlik Turlar da mevcuttur. Kapadokya Günlük Turlar hakkında daha fazla bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Kapadokya Günlük Turlar Hangileridir?

Günübirlik Gezi Turları Kapadokya

Kapadokya Günlük Mavi Tur

Kapadokya Günübirlik Turlar arasında yer alan Mavi Tur, gezi turlarından biridir. Kapadokya’nın birçok yerini, tarihi dokusunu görmek için Mavi Tur mutlaka katılmanız gereken günübirlik turlar arasındadır.

Mustafapaşa Köyü, Keşlik Manastırı, Şahinefendi Sobesos, Soğanlı Vadisi, Kaymaklı Yeraltı Şehri söz konusu turun güzergahlarıdır. Kapadokya’nın bu bölgelerinde göreceğiniz doğal güzellikler, kiliseler, yeraltı şehirleri ve daha nicesi sizleri kendine hayran bırakacaktır.

Günübirlik Turlar Kapadokya

https://muze.gov.tr/s3/SectionPicture/SP_89e858b5-76a3-4f91-9911-69dfe327d9c3.jpg

Kapadokya Günübirlik Yeşil Tur

Bir diğer gezi turu ise Yeşil Tur’dur. Mavi Tur’da da olduğu gibi Yeşil Tur’da da gediğiniz yerler çok değerlidir. Sizleri tarihi sevdirecek bu tur Kapadokya’nın birçok değerini görmenizi sağlayacaktır. Göreme Panorama, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Belisırma Köyü, Ihlara Vadisi, Selime Manastırı, Güvercinlik Vadisi ve Onyx Atölyeleri de Yeşil turun güzergahında yer almaktadır. Sizlerin Kapadokya’nın en güzel yerlerini görmenizi amaçlayan bu tura mutlaka katılmanızı öneririz.

Kapadokya Günübirlik Turlar

https://muze.gov.tr/s3/SectionPicture/SP_0d1528e9-e034-4e32-86a4-76c589fa8a2d.jpg

Günübirlik Kapadokya Kırmızı Tur

Söz konusu turumuz da Kapadokya’yı gezip görmenizi amaçlayan bir diğer turlardan biridir. Uçhisar Kalesi, Göreme Açıkhava Müzesi, Çavuşin Köyü, Avanos ve çömlek atölyeleri gezi rotasında yer alıyor. Aynı zamanda Paşabağı Zelve, Devrent Vadisi ile Aşk Vadisi bu turun güzergahları arasındadır.

Kırmızı Tur, Yeşil Tur ve Mavi Tur, Kapadokya’nın tarihini ve güzelliklerini görmeyi amaçlayan herkes için tavsiye ettiğimiz Kapadokya Günübirlik Turlar arasında yer almaktadır. Profesyonel rehberler ile katılacağınız bu turlar sizleri hem bilgi hem de gezi olarak, yani her açıdan mutlu edecektir.

Kapadokya Günübirlik Turlar

https://kapadokya.edu.tr/MediaUploader/Ask_Vadisi_555_2.jpg

Kapadokya Günübirlik Aktivite Turları

Günübirlik Kapadokya ATV Turu

Kapadokya’nın eşsiz vadileri ve tüf kayalardan oluşan tepeleri ardında ATV araçları ile engelleri aşarak bir sürüş keyfi seyahatinize neşe ve adrenalin katacaktır. ATV Turları Kapadokya bölgesinde doğa şekillerinin elverişli olması sebebiyle oldukça tercih edilen turlardır. Günün istediğiniz saatinde yapabilmeniz ise ayrı bir kolaylık yaratacaktır. Gün doğumu (yazları 4:30) saatlerinden gün batımı saatlerine kadar istediğiniz saatte turunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kapadokya Günlük Turları oldukça eğlenceli ve heyecan doludur. Havanın elverişli olduğun varsayarsak yılın 365 günü Kapadokya Bölgesinde aktiviteler ve turlar yapılmaktadır. ATV Turu hakkında daha fazla bilgiye Kapadokya ATV Turu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kapadokya Balon Seyir Turu

Kapadokya’da gökyüzünü inci taneleri gibi süsleyen, güzelliğine daha da çok güzellik katan uçan balonları görebilirsiniz. Bu balonlara binip Kapadokya’yı tepeden izlemek muhteşem bir histir. Aynı şekilde de söz konusu balonları Kapadokya vadilerinden birine çıkıp izlemek de ayrı bir büyüleyici hava yaratmaktadır Kapadokya’ya. Özellikle de balonları gün doğumunda izlemek daha önce karşılaşmadığınız güzellikteki bir manzaraya şahit olmanıza sebep olacaktır. Tüm bunların dışında da gün doğumunda gökyüzünde süzülen balonlara karşı fotoğrafınızı çekebilirsiniz. Bu güzel anınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Kapadokya Balon Seyri turları hakkında daha fazla bilgi alabilmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz -> Kapadokya Balon Seyri Turu Nedir?

Kapadokya Günübirlik Turlar

Deve Turu

Kapadokya’nın güzelliklerini doğasını bu tur ile deve üzerinde görmenizi amaçlıyoruz. Kapadokya bölgesinin muhteşem vadileri Kızıl Vadi, Güllüdere Vadisi, Zindanönü Kayalıklarını göreceksiniz. Aynı zamanda da Meskenler Vadisini deve üzerinde gezmek, sizlere daha önce tatmadığınız bir deneyim kazandıracaktır. Deve Turu Kapadokya bölgesinde özellikle otantik bir atmosfer yaşamak için oldukça özel bir aktivitedir. Yıllar önce burada yaşayan insanların hayatlarını hissetmek açısından Kapadokya Bölgesinde At Turu ve Deve Turu oldukça önemli aktivitelerdir.

Jeep Safari Turu

Macera severler için ideal bir tur. Profesyonel rehber ve sürücüler ile düzenlenen bu tur ile Kapadokya’nın saklı güzelliklerini görebilirsiniz. Güllüdere Vadisi, Pancarlık Vadisi, Ortahisar Panorama ve Güvercinlik Vadisi tur güzergahları arasındadır. Söz konusu Kapadokya’nın göz kamaştıran güzelliklerini Jeep Safari Turuna atılarak görebilirsiniz. Böylelikle de gezinize farklı bir boyut kazandırmış olacaksınız.

Kapadokya’da Hangi Otel

Kapadokya seyahatinizde asla riske atılmayacak bir konu ise konaklamadır. Kusursuz bir konaklama deneyimi sunmak üzere sizleri MDC Hotel‘de ağırlamaktan mutluluk duyarız. MDC Hotelde kaldığınız sürede aynı zamanda Kapadokya’daki aktivitelerinizi arttırmak istiyorsanız MDC Hotel‘in kendi bünyesinde düzenlediği aktivitelere de katılabilirsiniz. Otelimizin kendi vadisi olduğundan çeşitli aktiviteleri kendi bünyesinde düzenleyebilmektedir. Mağara otel konseptindeki odalarımızın ferah yapısı , otelin temizliği, mükemmel hizmet ve personelimizin ilgili ve yardımsever tutumu ile sizlere bir otelde aradığınız özelliklerin daha da fazlasını sunuyoruz. Konaklamanızı planlamak için ihtiyaçlarınıza en uygun odayı hemen rezerve edebilirsiniz.