Kapadokya Tatili İçin Gezi Rehberi

Biraz destansı, biraz masal tadında ama coşkulu bir eğlence merkezi haline gelen Kapadokya, aslında tarihi kültürel zenginliğin en üst seviyesidir. Öyle ki tüm dünya ülkelerinin sahip olmak isteyeceği doğal güzelliğinin insanların şekil verdiği evrenle birleştiği bir yer olma özelliği taşımaktadır. Özellikle volkanik yanardağların lavları bölgenin baş mimarı olmuştur. Lavların oluşturduğu tüflerin doğanın müthiş dokunuşları ile muhteşem bir tablo ortaya çıkmıştır. Bu tablo insanların eliyle şekil bulurken aynı zamanda her birinde medeniyetlerin izini taşımaktadır. Özellikle seyahatlerinizde ve bilgi ihtiyacınızı karşılamada Kapadokya tatili için ilgili gezi yazısı sizlerin Kapadokya gezi rotası hazırlamasında rehber olacak niteliği taşımaktadır.

Dünya medeniyetleri çerçevesinde konumu ile müthiş bir tarihi geçmişi olan Anadolu, Kapadokya’nın ana vatanı olmaktadır. Öylesine geniş bir coğrafyaya sahiptir ki… Bu anlamda bir çok yerleşim yeri bu durumdan faydalanmaktadır.Aksaray’dan, Kayseri’ye kadar Kapadokya sizleri peri bacaları ile karşılar. Birbirinden güzel mağara evleri ile misafir eder. Tarihi vadilerinde doğanın verdiği muhteşem manzaraları ile kendisine âşık eder. Birbirinden güzel aktiviteler ile coşku merkezi haline gelmiştir ve her haliyle sizleri kendisine çeker. Böylelikle bir çekim merkezi olan Kapadokya, her yıl 2 milyon ziyaretçiyi kendisine misafir etmektedir.
Ziyaretinizde tarihin en son demini yaşayacağınız Kapadokya tüm güzellikleri ile Dünya Kültür Mirası haline gelmiştir. Güzelliklerine adeta bir gerdanlık olan bu durum özelikle Göreme Milli Parkı ile kendisini göstermektedir. Açık hava müzesi haline getirilen yerde sizleri en görkemli kilise, manastırlar ve yaşam alanları karşılamaktadır. Öyle ki buradaki kiliseler ile duvarlarında bulunan freskler dünya tarihinde başka yerde göremeyeceğiniz tatlar bırakır. Özellikle Karanlık Kilise ile dönemin en büyük ressamlarının eserlerini görme fırsatı bulursunuz. Adeta fresklerin yapıldığı yıllara götürecek olan görsellerin hikayesi sizlerde duygu seline neden olacaktır… Sorgulayacaktır… Sorgulatacaktır…

Kapadokya Konaklama Adresi

Bölgeye yapacağınız seyahatinizin en önemli unsuru konaklama olacaktır. Söz konusu Kapadokya olunca doğal olarak mağara odalarda konaklamak en büyük zevkiniz olacaktır. Bu sebeple gezinizin merkezinde bir yerde en güzel ve konforlu otellerde konaklamak isteyeceksiniz. Bu aşamada bölgenin en önemli konaklama yerleri Göreme ve Ürgüp başta olmak üzere Uçhisar, Ortahisar ve Avanos’ta toplanmıştır. Özellikle Kapadokya’nın kalbi olarak nitelendirilen Göreme böylelikle ilk adresiniz olmaktadır.
Aynı zamanda muhteşem bir tatilin ve heyecanın adresi olan Kapadokya için konaklama ihtiyacının karşılanmasında en önemli yer ise Htr Tour olmaktadır. Öyle ki burada konaklama yapmak istediğiniz bölge, bütçeniz, konfor ve talepleriniz ön plana çıkmaktadır. Tüm bunlar bir yana burada yapmanız gereken etkinlikler, katılmanız gereken turlar ve aktiviteler ile heyecanın adresi yine aynı yer olmaktadır. Özellikle Kapadokya gezi rehberi tüm bölgede Htr Tour kapsamında yeniden ele alınan hususlardan biridir.

Gezilerin düzenlenmesinde kampanyalar fırsat logoları ile cazip kılınmaktadır. Özellikle Kapadokya ve çevresi bu anlamda fırsat olarak görülen en önemli yerlerin başında gelmektedir. İzmir gezi fırsatları Kapadokya ile Kapadokya 2 günlük gezi rotaları Htr Tour fırsatlar sayfası ile ilan edilmektedir.

Kapadokya Tatili

Konforlu ve Heyecanlı Tatilin Adresi Htr Tour

Seyahatleriniz öncesinde Kapadokya gezi yazısı kısa arayışlarınızda olanlardansanız tam adresinde olduğunuzu belirtmek doğru olacaktır.Tatilinizde sizler için en önemli faktörün ne olduğuna bir yanıt bulunması gerekmektedir. Bu anlamda tatilini özellikle bütçe açısından düzenlemeye çalışan kişilerin ihtiyacı doğal olarak Kapadokya gezi fiyatları olmaktadır. Bu çerçevede bölgede konaklama otelleri ile turlar ve aktivitelere katılım açısından fiyatları karşılaştırma imkanı  Htr Tour ile sağlanmaktadır. Öyle ki Htr Tour sizlere özel etkinliklerin altına imzasını atmaktadır. Özellikle bölgenin ziyareti ve keşfedilmesinde binlerce kişinin Kapadokya gezi turları üzerinde yoğunlaştığı görülmektedir. Bu aşamada tüm firmalarda olduğu gibi Kapadokya gezi haritası çıkarılmaktadır. Böylelikle düzenleyeceğiniz Kapadokya gezi programı sizlerin tatilini verimli ve heyecanlı kılacaktır.
Bölgenin tamamen turizme dayalı ekonomisi tüm coğrafyadan turların düzenlenmesine neden olmaktadır. Öyle ki Antalya dan Kapadokya gezi turları bölgenin Kapadokya Havalimanı ve Erkilet Havalimanı üzerinden tertiplenmektedir. Böylelikle ihtiyacınız olan transfer hizmetleri yine Htr Tour ile sağlanmaktadır. Bu durum sizin tatilinizin konforlu geçmesinde en önemli hususlardan biri olmaktadır. Çevre bölgelerden buraya yapılan geziler ile turlar bu aşamada arayışınız olabilir. Bazı yerlerde standart gezi noktası oluşturulmuştur. Adana gezi noktası Kapadokya seyahatleriniz için örnek gösterilebilir.
Kapadokya uluslararası önemi bulunan bir bölge haline gelmesinde elbette bölgesel çapta atılan adımlar sayesinde olmaktadır. Nevşehir Valiliği sekretaryasında yürütülen Kapadokya Altyapı Hizmet Birliğinin yanı sıra yerel belediye ve köylerin attığı festivaller amacına ulaşan etkinlikler olmaktadır. Bu sayede her yıl artan ziyaretçi grafiğine sahip olan bölgede Kapadokya gezi turu belli planlar ile yapılmaktadır. Öyle ki Nevşehir Kapadokya gezi rehberi bu planın en büyük parçası olmaktadır. Bölgesel olarak yapılan çalışmalar kulüplere de yansımıştır. Özellikle Çukurova Gezi Kulubü Kapadokya bu anlamda olumlu adımlar atmaktadır. Bu sayede Kapadokya gezi afişleri turların ve gezilerin planlandığı yerleri süslemektedir.

Kapadokya Gezi Turları

Kapadokya gezi planı yoğun uğraşlar ile ortaya çıkarılmaktadır. Sebebi tatilinizin süresi ve bölgenin çok geniş bir alanda olmasıdır. Bölgeyi dijital ortamlarda Kapadokya 3d gez sloganları ile belli bölümlerini görsel olarak ziyaret etme olanaklarınız bulunmaktadır. Ancak bu durum başlı başına görmek ve yaşamak kadar etkili olmayacaktır. Aslında bu durum dahi kişilerde ışıkların yanmasına ve Kapadokya için seyahat fikirleri ile planlar hazırlanmasına neden olmaktadır. Bölgenin keşfi için en çok Kapadokya 3 günlük gezi planı oluşturulmaktadır. Planların hazırlanmasında sürenin yetersiz olması aynı zamanda Kapadokya gezi yerleri açısından bazı yerleri feragat etmeniz anlamına gelmektedir.
Bölgeye yaptığınız gezilerde vadi ve ören yerlerinde Kapadokya gezi rehberi harita ile sizlere kolaylık sağlayan hususlar olmaktadır. Hatta bazı yerlerdeki tabelalarda gezi yazısı Kapadokya bilgilendirmesi çok verimli çalışmalar olmaktadır. Çünkü Kapadokya hakkında gezi yazısı kısa olarak okunduğunda çok daha anlamlı olmaktadır. Geziniz boyunca yanınızda bulundurmak adına Kapadokya gezi rehberi pdf formatında cep telefonlarına indirilebilmektedir. Böylelikle geziniz için ihtiyaç duyulan İngilizce Kapadokya gezi yazısı telefonlarınızda mevcut olacaktır.

Turların Adresi Kapadokya

Kapadokya gezi turu planı hazırlanmasında en önemli husus katılmak istediğiniz etkinliğin zamanı olmaktadır. Öyle ki Kapadokya’da katılacağınız turların hepsinde gün batımı ve gün doğumu önem kazanmaktadır. Katılmak istediğiniz turlar için Kapadokya bölgesi gezi haritası üzerinde sizlere sunum verilmektedir. Burada gidilecek yerler, konaklama noktaları, keşfedilecek güzellikler sizlere anlatılmaktadır. Hatta bu turdaki araçlar önem kazanır. Nedeni ise her birinin ayrı bir özelliği, heyecanı ve adrenalin salgılaması olmaktadır. Katılacağınız ekip bu heyecana ortak olmaktadır. Böylelikle gezi ekibi Kapadokya turu için en önemli hususlardan biri olmaktadır.
Ziyaretçinin çok yoğun olarak hareket ettiği bölge aynı zamanda bu durumu internete yansıtmaktadır. Özellikle buraya seyahati öncesi kişiler bireysel araştırmalar yapmak istemektedir. Böylelikle adresler Kapadokya blog gezi sayfaları olmaktadır. Öyle ki gezi turları Kapadokya açısından bu bloglar önemli yer tutmaktadır. Bölgeye ziyaret gerçekleştirenlerin yapmadan dönmemeleri için açıklamalar ve yorumlar bu sayfalarda kendisini göstermektedir. Hatta birçoğu Kapadokya gezi krokisi çıkarmaktadır. Bu krokilerin yanında ihtiyaç duyulacak Kapadokya gezi notları bulunmaktadır. Böylelikle bölgede seyahat ve tatil gerçekleştiren kişiler edindikleri bilgiler ile Kapadokya gezi rehberi kitabı yayınlayabilecek kapasiteye ulaşmaktadır. Bu sebeple tatile gelen kişilerin internette Kapadokya gezi rehberi kitabı pdf formatında bulunabilmektedir.

Kapadokya’da en önemli hususlardan biri buradaki turlar ile etkinliklere katılmaktır. Özellikle turlar gezinizde önemli unsurların başında gelmektedir. Onlarca çeşit turdan bahsetmek mümkündür. Böylelikle Kapadokya gezi turları fiyatları bütçeniz açısından ön plana çıkmaktadır. Nevşehir Kapadokya gezi planı haritası kapsamında katılacağınız turların süresi, özelliği ile turun kapsamı ücretlerde önemli olan hususlardır. Bu aşamada fiyatlandırma ve diğer hususlar hakkında bilgi almak için Htr Tour kapsamındaki turlar incelenmelidir.

Kapadokya Tatili

Kapadokya Zelve Vadisi

Kapadokya Ulaşım Rehberi

Nevşehir Kapadokya tatili için kapsamlı gezi rehberi hazırlanmasında bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlar içerisinde en önemli ulaşım olmaktadır. Havayolu aracılığıyla gitmek isteyenlerin adresi Nevşehir Kapadokya Havalimanı ile Kayseri Erkilet Havalimanı olmaktadır. Göreme’ye doğal olarak Kapadokya havalimanı daha yakın bir yerde olmaktadır. 41 km mesafedeki alanın 30 dakikalık zaman zarfında ulaşıldığını söylemek mümkündür. Erkilet Havaalanı üzerinden gelmek isteyenlerin mesafesi 74 km olmaktadır. Bu durum ise 45- 50 dakikalık zaman dilimine ihtiyaç duyacağınız anlamına gelmektedir.
Ulaşımda en önemli husus havalanı ve otogardan konaklama oteline gitmek ve dönüşte ise yine buralara ulaşım sağlamaktır. Bu sebeple tatilinizde en önemli unsurlardan biri transfer hizmeti olmaktadır. Htr Tour kapsamında hizmet alacağınız transferler sizlerin 7-24 ihtiyacınıza yanıt verecek özellikler taşımaktadır. Lüks araçlar ile güvenli ulaşımın önemli olmasının en büyük sebebi önemli olmanızdır. Size ve sevdiklerinize değer katan transferler aynı zamanda turlara katılım öncesi ve sonrasında da hizmetinizde olmaktadır. Bu aşamada daha konforlu ve kolaylık sağlaması açısından araç kiralama hizmeti alınması mümkündür. Aynı zamanda bu hizmetleri konaklama otelinizden alabiliyor olmanız ayrı bir avantaj olarak görülebilir.
Kapadokya’da gezi rehberi ile planınız doğrultusunda hareket etmeniz gerekmektedir. Yapacak planlar gezinizin verimli olmasının yanında dolu dolu bir tatil olarak anılarınıza yazılacaktır. Bölgede göreceğiniz ve keşfedeceğiniz yerler genel olarak vadilerde yer almaktadır. Bu sayede planınızın önemli aşamasını elde etmiş olursunuz. Ancak vadiler açısından çok zengin bir bölge olması nereden başlayacağınız bulunduğunuz yere göre değişkenlik göstermektedir.  Bu aşamada bakılan nokta Htr Tour Kapadokya gezi yazısı örnekleri olmaktadır.

Kapadokya’da Görülmesi Gereken Yerler

Bölgede mimari yapı ve mağara evler ile kiliseler birbirine yakınlık göstermektedir. Bir süre sonra aynı yerler geziyor gibi hissedebilirsiniz. Ancak burada mutlaka görülmesi gereken, görmeden gidilmemesi gereken yerler söz konusudur. Bu aşamada tatiliniz ile süreniz yettiği süreçte görebileceğiniz yerler şunlardır.

Peri Bacaları

Bölgede meydana gelen tüm vadilerde farklı peri bacalarını görürsünüz. Ihlara Vadisinden başladıktan sonra Soğanlı Vadisine kadar aklınızın alabildiğince peri bacası görecesiniz. Hatta bir çoğunun içinin oyulduğunu ve yaşam alanı hale getirildiğine şahit olacaksınız. Ancak hikayesi ve üzücü efsanelere konu olan Üç Güzeller Peri Bacaları en çok görülmek istenen yer olmaktadır. Özellikle gün batımı yada gün doğumları için ayrı bir auraya sahip olur. Nevşehir ile Ürgüp karayolu üzerinde yer alan Üç Güzeller bu sebeple belli saatlerde çok yoğun ziyaretçi trafiği yaşamaktadır. İki büyük bir küçük peri bacasından oluşan Üç Güzeller anne, baba ve çocuk olarak nitelendirilmektedir. Bölgedeki vadilerin durumuna göre farklı şekillere bürünen peri bacalarının üzerinde sert bir tabaka şapka gibi görünmektedir.

Temenni Tepesi Ürgüp’ün seyir terası niteliği taşımaktadır. Şehir merkezine gelenler burayı dolaylı olarak görme imkanına sahiptir. Aynı zamanda Kılıçarslan Gazi Türbesi burada bulunmaktadır. Türbe daha çok dilek dilenmek için ziyaret edilen bir yer olmaktadır.

Kapadokya Tatili

Kapadokya Üç Güzeller

Kapadokya Vadileri

Bölgenin oluşumu açısından volkanik yanardağların lavları yaklaşık 150 metre yükseklikte bir tüf tabakasını bölgede oluşturmuştur. Zamanla yağmur ve sel suları bu tabakanın yumuşak bölgelerini aşındırmış ve geriye kalan kısımlar vadileri oluşturmuştur. Vadiler arasında sağlam kalan peri bacaları kendisini göstermektedir. Vadi kenarlarında bulunan kayalıklar peri bacaları ile oyulmuş ve yaşam alanları oluşturulmuştur. Hatta buralarda kilise, manastır ve şapelleri görmeniz mümkündür. Aynı şekilde tüflerin oyulması ile yüzlerce yer altı şehri bölgede bulunmaktadır. Burada bulanan ve görmeniz gereken başlıca vadiler şunlardır:
 • Gomeda Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Güvercinlik
 • Kızıl Vadi
 • Paşabağ Rahipler Vadisi
 • Ihlara Vadisi
 • Zemi Vadisi
 • Dervent Vadisi

Her vadinin kendisine has bir dokusu ve güzelliği bulunmaktadır. Örneğin Ihlara Vadisi’ne gidenler buranın kaynağı Melendiz çayı eşliğinde gezisini sürdürmektedir. Su etrafında özellikle Belisırma Köyü gibi yerleşim yerlerinde yemek yeme, kahvaltı mekanları ve konaklama yapılacak yerler bulunmaktadır.

Kapadokya Tatili

Mustafapaşa Köyü

Eski bir Rum köyü olan Mustafapaşa Köyü Ürgüp’e 5 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Köyün mimari yapısı taş yapılı konaklar ile olmaktadır. Günümüzde 100 kadar evin ayakta kaldığı köyde yaklaşık 30 kilise ve şapel bulunmaktadır. Ayrıca burada bulunan Mehmet Şakirpaşa Medresesi, Asmalı Konak dizisinin çekildiği konak görülebilmektedir. Yine burada görmeniz gereken bir diğer yer ise Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi olmaktadır.

Göreme Açık Hava Müzesi

Kapadokya’nın nabzının attığı yer Göreme olmaktadır. Bunun en büyük nedeni Göreme Açık Hava Müzesinin burada olmasıdır. Çok eski bir tarihe kadar uzanan yapıları ile sizleri karşılayacak olan müze UNESCO bünyesinde Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilmiştir. Müze içerisinde önemli olarak görülmesi gereken yer Karanlık Kilise’dir. Bu kilisenin freskleri uzun çalışmalar sonrası yenilenmiş ve güncel olarak en güzel örnekleri sergilenmektedir. Kilisenin içerisine çok fazla ışık girmemesi nedeniyle Karanlık Kilise ismi verilmiştir. Bu haliyle freskler günümüze kadar gelmiş eserler olmaktadır. Bununla birlikte Göreme Açık Hava Müzesinde görebileceğiniz diğer eser ve yapılar şunlardır.
 • Aziz Basileus Kilisesi
 • Elmalı Kilise
 • Kızlar ve Erkekler Manastırı
 • Karanlık Kilise
 • Çarıklı Kilise
 • Yılanlı Kilise
 • Tokalı Kilise

Yeraltı Şehirleri

Kapadokya bölgesinde yaklaşık olarak 200 yeraltı şehri olduğu belirtilmektedir. Bunların hemen hemen hepsi birbirine yakın özellikler taşımaktadır. Bir çoğu yıkılmış ve bir çoğu henüz ziyaretlere açılmamıştır. Bu şehirler daha çok savunma amaçlı olarak yapılan baskınlardan korunmak amaçlı olarak yapılmıştır. Şehrin en üst katında zenginler yaşarken en alt katında ise daha çok fakir olan vatandaşların yerleri bulunmaktadır. Dönemin mimarıyla oyularak yapılan yapılar muhteşem bir hava akımına sahiptir. Bölgede onlarca kat aşağıda dahi hava alan yerler bulunmaktadır. Baskın sırasında dışarıda kalan yaklaşık 40 – 50 askerin şehir girişini büyük kaya ile kapattığı ve yapılan sıva ile gizlediği bilinmektedir. Böylelikle aşağıda bulunan kişilerin uzun süre gizlenerek yaşayabileceği bir alan yaratılmıştır.  Özellikle burada mutlaka görülmesi gereken şehirler;
 • Özkonak Yeraltı Şehri
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Kaymaklı Yeraltı Şehri
 • Tatların Yeraltı Şehri
 • Mazı Yeraltı Şehri
 • Özlüce Yeraltı Şehri

Ortahisar

Kapadokya’da yaşam alanlarının oluşturulmasında oyma ve yığma yapılar aynı anda kendisini gösterebilmektedir. Günümüze kadar gelen en iyi örnekleri bu anlamda Ortahisar’da bulunmaktadır. Ortahisar Kalesi ile muhteşem bir manzara ve atmosfere sahip olan yer Kapadokya gezi listesinde ilk sıralarda kendisine yer bulmaktadır. Özellikle kalesinden Kapadokya manzarası sizlerde muhteşem duygu seline neden olacaktır. Hatta konaklama için bu bölge seçilebilmektedir. Burada konforu ve mağara odaları ile önemli oteller sizleri beklemektedir. Bunlar içerisinde Htr Tour kapsamında hizmet veren en iyi Ortahisar Otelleri şunlardır.
 • Acar Cave Hotel
 • CAssia Cave Suites
 • Doda Cave Hotel
 • Elika Cave Suites
 • Mahzen Cave HotelKapadokya Tatili

Kapadokya Tatili: Uçhisar

Kapadokya’nın en güzel tablolarından birine buradaki manzara ile ulaşmanız mümkündür. Öyle ki bu yüzden özellikle fotoğraf sanatçılarının adresi olmaktadır. Reklam kapaklarının kartpostalı haline gelen Uçhisar sizleri Issık ve Puhu kuşlarının cıvıltılı melodileri ile karşılamaktadır. Kapadokya gezilerinizde tarihi Uçhisar sokakları sizlerde muhteşem tatlar bırakacaktır. Ürgüp merkezine yaklaşık 12 km uzaklıktaki yere günübirlik ve saatlik geziler ve turlar düzenlenmektedir.

Kapadokya’da Yapılacak Aktiviteler

Tarih ve doğal güzelliklerin bulunduğu Kapadokya aynı zamanda aktiviteleri ile kişileri kendisine çekmektedir. Öyle ki burada onlarca festival her yıl yenilenerek düzenlenmektedir. Bu festivallerin uluslar arası özellik taşıyor olması ayrı bir mutluluk kaynağıdır. Bu haliyle yerel festivaller daha çok kendi bölgelerinin tanıtımı için gerçekleştirilmektedir.

Sıcak Hava Balonu İle Uçma Keyfi

Kapadokya gezilerinin baş tacı en önemli aktivite sıcak hava balonları ile uçmaktır. Bölgenin en güzel vadilerinde sabahın erken saatinde yapılan uçuşlar gün doğumu ile gerçekleştirilmektedir. Sabahın erken saatinde Göreme bölgesinden kalkan balonlar burada bulunan en önemli vadilerin üzerinde uçmaktadır. Böylelikle Kapadokya’nın eşsiz görünümünü kuşbakışı izleme olanaklarınız olur. Vadilerde bulunan yapılara çok yakın geçen balonlar vadiler arası geçişlerde bin metre yüksekliğe kadar çıkabilmektedir. Bu anlamda her yıl düzenlenen uluslararası balon festivali katılımcıların farklı şekillere bürünen balonları ile renkli görüntüler vermektedir. Havanın uygun olması halinde yaklaşık 1 saat süren sıcak hava balonu uçuşları için Htr Tour ile iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Tatili

Kapadokya Sıcak Hava Balon

Kapadokya’da Turlar

Kapadokya gezinizin en önemli aktiviteleri sizleri buraya bağlamaktadır. Özellikle bölgenin görülmesi  gereken Ortahisar, Uçhisar, Üçgüzeller gibi önemli yerler 1,2,3 ve 4 saatlik turlar düzenlenmektedir. Bu anlamda sizin isteğiniz ve hobilerinize göre düzenlenen turlar içerisinde ATV Turu, Jeep Safari Turları, At ve Deve Turları bulunmaktadır. Hatta Avanos’a gidenler burada Jet Boat Turu ile muhteşem bir hız zevkine ulaşabilmektedir.

Kapadokya Türk Geceleri

Bölge’de faaliyet gösteren firmalar ve işletmeler uzun yıllar tecrübeli bir turizm işletmesi haline gelmiştir. Bu anlamda gün boyunca yapılan dağılımlar ile aktivitelerin hepsine katılımın olanak sağlandığı bir rota ve programlamadan bahsetmek mümkündür. Sabahın erken saatinde yapılan balon uçuşu ile geriye bölgeyi görmeniz için süre kalmaktadır. Bu sayede göreceğiniz yerleri ATV ve diğer turlar ile gezebilme olanaklarınız olur. Akşam saatlerinde ise sizlerin en büyük eğlencesi yemekli ve yemeksiz olarak sunulan Kapadokya Türk Geceleri oluşturur. Burada yemek ve içecekler dahil olarak verilen hizmet içerisinde gösteriler söz konusudur. Bu gösteriler arasında semazen, oryantal şovları, folklorik danslar ile sürpriz dans gösterileri olmaktadır. Yaklaşık 4 saat süren eğlence ile bölgedeki günlük gezilerinizi tamamlıyorsunuz.

Kapadokya anlatılmaktan ziyade yaşanacak bir yerdir. Bu sebeple her yıl milyonlarca kişini bölgeye gelmektedir. Özellikle yurt dışından gelen misafirlerin yoğun trafik oluşturduğu bölgede birçok kilise ve manastır hac merkezleri olarak görülmektedir. Kültürel gezilerin yanında burada yapılabilen aktiviteler Kapadokya gezilerinizin ruhunu oluşturmaktadır. Bölgesel açıdan keyifli turlar ve konaklama imkanları ile muhteşem bir tatil yapmak isteyenlerin adresi Htr Tour olmaktadır. Bu anlamda bölgedeki en iyi ve hızlı çözümler sunan firmanın aktiviteleri sizlere unutulmaz bir tatil yaşatmaktadır.

Leave A Comment