Kapadokya’da Balayı Gerçekleştirmeniz İçin 10 Neden

Doğal ve tarihi güzellikleriyle ön plana çıkan Kapadokya, eşsiz manzarasıyla da misafirlerini büyülemektedir. Her yıl özellikle yaz ve bahar aylarında Dünya’nın pek çok farklı coğrafyasından Kapadokya’yı ziyaret eden turistlerin sayısı artış göstermektedir. Bunun yanı sıra yeni evli çiftlerin de balayı yapmak ve doğa havası almak için de Kapadokya’yı tercih etmektedir. Bu yüzden Kapadokya Balayı anlamında da son yıllarda akınların gerçekleştiği yerler arasında yer almaktadır. Bu anlamda yeni evli çiftlere Kapadokya Balayı Otelleri, Kapadokya Balayı Paketi ve Kapadokya Balayı Paketleri konusunda kolaylıklar tanımaktadır. Önümüzdeki sene yani Kapadokya Balayı Paketleri 2021 ve Kapadokya Balayı Paketleri 2020 yılında Balayı Otelleri Kapadokya yeni evli misafirlerin tüm istekleri ile yakından ilgilenmiştir. Yazımızın devamında Kapadokya’da balayı hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Balayı Kapadokya coğrafyasında özellikle son dönemde popüler olmuştur. Çünkü yeni evli çiftlerin enerjilerini atabileceği Kapadokya Balayı Turları bölgenin tüm noktalarını gezdirmektedir. Aynı zamanda tercihe bağlı olarak çeşitlenen Kapadokya Lüks Balayı, Kapadokya Otelleri Balayı paketi içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Kapadokya Balayı Otelleri her şey dahil ve geniş çaplı sorunsuz bir hizmet sunmaktadır. Bunun yanı sıra balaylarını otelde geçirmek istemeyen misafirler için Kapadokya Balayı Villaları bir tercih olarak karşılarına çıkmaktadır.
Balayı Paketi Kapadokya bölgesinde hem konaklama hem de gezi ve tur faaliyetlerini tek bir çerçevede organize etmektedir. Bu anlamda Kapadokya Balayı Oteli bakıldığında yeni evli çiftlerin tüm ihtiyaç ve taleplerini sorunsuz şekilde yerine getirmektedir. Kapadokya’da Balayı gerçekleştirmek için Kapadokya Balayı Otelleri yardımın gereksinim duyulmaktadır. Aynı zamanda Nevşehir Kapadokya Balayı Otelleri genç çiftlerin isteklerine göre Kapadokya Balayı Otelleri hazırlamaktadır. Aynı zamanda Kapadokya Balayı gerçekleştirmenin bir başka nedeni ise en iyi konaklama merkezlerinin burada olmasıdır. Bu anlamda Kapadokya En İyi Balayı Otelleri ve En İyi Kapadokya Balayı Otelleri misafirlerin tüm isteklerine sorunsuz şekilde cevap sunmaktadır.

Kapadokya’nın Eşsiz Tarihi

Kapadokya muazzam manzarasının yanı sıra eşsiz tarihiyle de turistlerin ortak buluşma noktası haline gelmiştir. Günümüzde Dünyanın pek çok farklı noktasından turist çekmektedir. Kapadokya 200’den fazla vadiye, kervansaraylara, yeraltı şehirlerine ve doğa harikası olan peri bacalarına sahiptir. Durum bu şekilde cereyan ettiğinden ötürü günümüze kadar Kapadokya farklı medeniyetlerin konaklama merkezi haline gelmiştir.
Yazılı dönemin başlangıcı olarak kabul edilen Hitit Uygarlığından bu yana Kapadokya yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Hasan Dağı ve Erciyes Dağının 50 milyon yıl önce lav püskürmeleri sonucunda oluşan Kapadokya’da yerleşime elverişli mağaralar bulunmaktadır. Bu yüzden Hitit Uygarlığının yerleşim ihtiyacını ve Sümerlilerin ticaretinde etkili olan noktalar arasındadır. Aynı zamanda Kapadokya’yı çeşitli amaçlar doğrultusunda en çok kullanan devlet Bizans olmuştur. Bu yüzden Kapadokya ve çevresinde yapılan arkeolojik çalışmalarda farklı büyüklüklerde Bizans sikkesi keşfedilmiştir. Aynı zamanda Bizans döneminde yapıldığı belli olan farklı büyüklüklerde kilise, oyuk ve fresklere rastlanılmaktadır. Bunun yanı sıra Kapadokya, Anadolu Tarihini yakından tanımak isteyenlerin uğraması gereken başlıca noktalar arasında yer almaktadır.

Kapadokya’da Balayı Turları | Doğa Yürüyüşleri

Kapadokya eşsiz manzarasının yanı sıra doğa yapıyla da dikkatleri üzerine toplamaktadır. Kendisine has doğası genç çiftlerin doğa yürüyüşü yapmalarına imkân tanımaktadır. Kapadokya Balayı Turu içerisinde bulunan doğa yürüyüşleri oldukça hoş anılara ev sahipliği yapmaktadır. Kapadokya Balayı çerçevesi içerisinde Kapadokya’nın engebeli parkurlarında sabah yürüyüşü yapmak kişiyi zinde tutmaktadır. Aynı zamanda yorucu geçen kına ve düğünün ardından yeni evli çiftlerin beraber vakit geçirmeleri oldukça önemlidir. Bu anlamda Kapadokya Balayı Yerleri konum itibariyle doğa yürüyüşlerine karşı oldukça elverişli konumlarda yer almaktadır. Kapadokya Her şey Dahil Balayı Otelleri katkılarıyla Kapadokya’nın birçok noktasına doğa yürüyüş merkezleri bulunmaktadır. Bu sayede yeni evli çiftler kendilerini doğanın kollarına bırakmaktadır. Aynı zamanda Kapadokya Balayı Tatili serüveni içerisinde elbette ki yeni evli çiftleri memnun edecek faaliyetler düzenlenmektedir. Bu faaliyetlerin büyük bir çoğunluğu Kapadokya Balayı Otelleri bünyesinde yer almaktadır. Fakat yeni evli çiftlerin özel istekleri Kapadokya Balayı Otelleri her şey dahil fiyatlar içerisinde yer almamaktadır.

Kapadokya’da Balayı

Kapadokya Yürüyüş Turları

Kapadokya Balon Turları

Çoğunluğu Kapadokya Balayı Fiyatları içerisinde yer alan balon turu faaliyetlerine ilgi ve alaka günden güne artış göstermektedir. Özellikle son dönemde Kapadokya Balonlu Balayı Paketleri yeni evli çiftlerin en çok tercih ettikleri arasındadır. Kapadokya Otelleri, Nevşehir Balonlu Balayı Paketleri içerisinde bölgenin belirlenmiş noktalarına kuşbakışı izletmektedir. Bu sayede yeni Dünya evine girmiş olan çiftlerin unutamayacağı bir Kapadokya Balayı Turu hizmeti yaşatmaktadır. Kapadokya Balayı Paketleri 2021 Fiyatları sezonunda da yer alan balon turları çiftlere farklı bir deneyimin kapılarını aralamaktadır. Aynı zamanda Balayı Kapadokya Otelleri yeni evli çiftlerin en çok takıldıkları nokta olan Kapadokya Balayı Otelleri bakımlarını eksiksiz yerine getirmektedir.

Kapadokya Balayı Balon Turu seyahatinde yorulan yeni evli çiftler odalarında rahatlıkla dinlenmektedir. Tüm yorgunluklarını atmaları için çoğu Kapadokya Balayı Oteli, jakuzili oda sistemine geçiş yapmıştır. Bu anlamda Kapadokya Jakuzili Balayı Otelleri lüks jakuzi sistemiyle yeni evli çiftleri karşılamaktadır. Aynı zamanda Kapadokya Balayı Otelleri Jakuzili sistemleri sayesinde çiftlerin balayı müddetince konforlu konaklama imkânı sunmaktadır. Kapadokya Jakuzili Balayı Paketleri sayesinde Kapadokya Balayı Otelleri misafirlerin rahat tur gerçekleştirmenin önünü açmaktadır. Çoğu otel Kapadokya’da Balayı Paketleri içerisinde jakuzi sisteminden taviz vermemektedir.

Kapadokya’da Balayı

Kapadokya Sıcak Hava Balon

Jet Boat Turları

Kapadokya’da yer alan Kızılırmak’ta yılın bahar ve yaz aylarında misafirlerin farklı bir deneyim tatmaları için jet boat turları organize edilmektedir. Bu turların genel amacı olarak misafirlerin adrenalin seviyesini yükseltmek ve deneyim kazandırmaktadır.
Özellikle son dönemde Kızılırmak’ta oldukça popüler hale gelen jet turlarında belirli kurallar ön plandadır. Bu anlamda Kapadokya Jet Boat Turları organizasyonlarına katılmak için belirli yaş ve boy sınırı geçme zorunluluğu vardır. Çünkü yüksek hız seviyelerine çıkan Kapadokya boat turları misafirlerinde bottan düşme tehlikesiyle karşı karşıya bırakmaktadır. Bu yüzden Jet Boat Turlarına katılmak için belirli yaşın üstünde yetişkin birey olmak oldukça önemlidir. Aynı zamanda kişideki adrenalin seviyesinin doruklara çıktığı jet boat turlarında özellikle kalp rahatsızlığı olanların binmesi tavsiye edilmemektedir. Aynı zamanda Kapadokya Tatil Balayı paketleri içerisinde bazı durumlarda Kapadokya Jet Boat Turları yer almaktadır. Bu sayede Dünya evine yeni girmiş olan misafirlerin farklı bir deneyim geçirmelerine ön ayak olmaktadır. Kapadokya Balayı Önerileri turları içerisinde yer alan jet boat hizmetleri yeni evli çiftlere benzemektedir. Kapadokya’da hem tatil hem de balayı yapmak isteyen misafirlerin jet boat turlarına katılmalarını önermekteyiz. Bu sayede Balayı Paketleri Kapadokya gezileri daha enerji dolu geçmektedir.

Kapadokya Balayı Fırsatları özellikle bahar aylarında canlanmaktadır. Fakat balayı için çok önceden rezervasyon yaptıran misafirlerin Kapadokya Balayı Yorumları sayesinde daha avantajlı olmaktadır. Aynı zamanda Kapadokya 5 Yıldızlı Balayı Otelleri, Kapadokya Balayı Paketleri 4 Gece hizmetinde avantajlı fiyat teklifleri sunmaktadır.

Kapadokya’da Balayı

Kapadokya Balayı

At Safari Turları

Kapadokya özellikle atları seven misafirlerin at safari turu aracılığı ile bölgeyi daha rahat gezme imkânı tanımaktadır. 50 milyon yıl önce Erciyes ve Hasan Dağının püskürtmüş olduğu lavlar sonucu oluşan peri bacalarında eşsiz at gezi turları organize edilmektedir. Özellikle at kullanmasını bilen çiftlerin birlikte organize ettiği başlıca turlar arasında yer edinmektedir. Kapadokya Balayı Otelleri Fiyatları içerisine dahil olan at gezi turlarına Dünyanın dört bir yanından katılımcılar eşlik etmektedir. Bölgenin doğa ve tarihi güzelliklerini atlar yardımıyla gezmek oldukça heyecan verici faaliyettir.

Kapadokya’da Balayı

Kapadokya AT Turu

Türk Tarihi için Önemi

Kapadokya nesillerdir medeniyetler noktası olarak anılmaktadır. Özellikle Bizans döneminde oldukça sık kullanılan nokta günümüzde turizm noktası haline gelmiştir. Aynı zamanda Osmanlı Devleti döneminde oldukça popüler hale gelen İpek yolu ticaretinin temelini oluşturmaktadır. Bu yüzden özellikle Osmanlı Devleti döneminde Kapadokya ve çevresinde farklı boyutlarda kervansaraylar inşa edilmiştir. Aynı zamanda yerel halkın barınması dolayısıyla açılan birkaç yeraltı şehri mimari yapısı dolayısıyla kervansaray işlevi görmüştür. Kapadokya ve civarında bulunan kervansarayların genel amacı bölgede ticaret yapan tüccarları ağırlamaktadır. Aynı zamanda Kapadokya kervansarayları sadece Anadolu coğrafyasından değil Batı Dünyasından da önemli tüccarların konaklama noktasıdır. Bu anlamda özellikle Avrupa ve Anadolu’nun iç bölgelerinde bulunan tüccarların ortak buluşma noktası haline gelmiştir.
Bizans himayesinin ardından Kapadokya Selçuklu Devleti topraklarının bir bünyesi haline gelmiştir. Özellikle Anadolu coğrafyasında başarılı seferler gerçekleştiren Türkler, Malazgirt Savaşının ardından Anadolu’nun kapılarını açmıştır. Bu dönemden sonra Bizans İmparatorluğu bünyesinde bulunan Anadolu toprakları teker teker Türk himayesine girmiştir. İlk kez Türk himayesine giren Nevşehir Kapadokya yerel halkı hoşgörüyle karşılanmıştır. İslamiyet’i kabul eden Türkler Müslümanlığın getirmiş olduğu iyimser tavrı yerel Hristiyan halka da göstermişlerdir. Aynı zamanda yerel Hristiyan halkın ibadet inançlarına karışılmamıştır. Fakat Bizans döneminden beri süregelen kilise açılışları Selçuklu Devleti tarafından yasaklanmıştır. Ayrıca Kapadokya ve çevresinin İslam kimliği kazanması için önemli atılımlar gerçekleşmiştir. Bu atılımlar arasında en çok öne çıkanı elbette ki cami ve medrese açılışlarıdır. Aynı zamanda Selçuklu civarda göçebe olarak yaşamlarını devam ettiren Türk boylarını Kapadokya’ya davet etmiştir. Bu sayede Kapadokya yalnızca İslam kimliği değil Türk kimliği de kazanmıştır.

Manzarası

Kapadokya Havuzlu Balayı Otelleri konaklaması nedenleri arasında elbette ki bölgenin manzarası etkili olmaktadır. Aynı zamanda Kapadokya Villa Balayı fırsatları içerisinde gün doğumunda peri bacalarını izlemekte etkilidir. Bunun yanı sıra Kapadokya’nın eşsiz manzarası beraberinde yeni evli çiftlerin iştahını açmaktadır. Bu anlamda Kapadokya Balayı Süitleri içerisinde elbette ki Kapadokya Balayı Kahvaltısı yer almaktadır. Bölgenin eşsiz manzarası beraberinde Dünyanın pek çok farklı noktasından yeni evli çiftlere ev sahipliği yapmaktadır. Dillere destan Kapadokya Manzarası Eski Yunan Mitolojisinde ‘’hoş manzara’’ olarak anılmaktadır. Kapadokya En İyi Balayı Otelleri içerisinde Kapadokya Balayı Paketi 2021 ve Kapadokya Balayı Otelleri Yorumlar kıyaslamak etkili olacaktır.

Anka Cave Hotel

Müzeleri

Kapadokya’nın eşsiz tarihini Dünyaya tanıtmak için Kapadokya müzeleri oldukça etkilidir. Aynı zamanda Kapadokya Balayı turları arasında elbette ki bölgede tanınmış müzelerde gezilmektedir. Kapadokya’da bulunan birçok tarihi eser Kapadokya müzeleri sayesinde rahatlıkla görülmektedir. Aynı zamanda Kapadokya müzeleri Anadolu coğrafyasıyla da alakalı önemli olaylara ışık tutmaktadır. Bu yüzden yeni evli çiftlere Kapadokya Balayı Seyahati boyunca Kapadokya müzelerini gezilmesi önerilmektedir.

Kapadokya’da Balayı

Kapadokya Göreme Açık Hava Müzesi

Kiliseleri

Kapadokya özellikle ilk Hristiyanların yaşamsal ihtiyaçlarına cevap oluşturmuştur. Özellikle MÖ 3. yüzyılda Roma baskısından kurtulmak isteyen ilk Hristiyanların mesken edindiği noktalar arasında yer almaktadır. Asırlarca Hristiyan himayesinde bulunan Nevşehir Kapadokya ve çevresinde oldukça ciddi sayıda kilise bulunmaktadır. Bu kiliseler özellikle Hristiyanlık tarihi için oldukça önemli bilgiler sunmaktadır.

Doğası ve Habitatı

Kapadokya yıllardır ağızdan düşmeyen doğası ve habitat ile ün salmış durumdadır. Kapadokya’nın doğası kelimelerle izah edilemeyecek güzelliğe sahiptir. Tüm bu eşsiz güzellikleriyle Kapadokya’da balayı tüm çiftlerin hayali olmaktadır.
Leave A Comment