Kapadokya-Nevşehir Havalimanı Nerede, Nasıl Gidilir ve Servis Bilgileri

Kapadokya Havalimanına ulaşım için birçok alternatif bulunmaktadır. Mesela Nevşehir Havalimanı servisleri, minibüsler ya da taksiler ile Kapadokya Havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunların yanında Kapadokya Havalimanından sizleri alıp otelinize bırakan ve dönüş zamanı aynı hizmeti tekrar sunan özel turlarda bulunmaktadır. Bu turlardan en çok tercih edileni HTR Turkey Tours’dur. Ayrıca HTR Turkey Tours’un sunduğu hizmetler, sadece Nevşehir-Kapadokya Havalimanı arası transfer hizmeti ile kalmamaktadır. Kapadokya Havalimanı ile Nevşehir’e yakın birkaç şehir arasında da transfer hizmeti bulunmaktadır. Şimdi isterseniz bu şehirler için düzenlenen özel transfer bilgilerine yer vermeden önce Kapadokya’yı kısaca tanıyalım.

Kapadokya

Kapadokya; Niğde, Kayseri, Aksaray ve Nevşehir’i arasına alan geniş bir bölgeyi kapsamaktadır. Ayrıca insanlık kadar eski bir medeniyete ev sahipliği yapan nadide bölgelerimizden biri olmaktadır. Bu sebeple Kapadokya, sadece bölge değil eşsiz bir medeniyetin bizlere kalan mirasıdır. Hem doğal patlamalar sonucu oluşan peri bacaları, mağaraları ile oldukça önem taşımaktadır. Hem de birçok medeniyete ev sahipliği yaparak onlardan kalan izleri günümüze taşıdığı için oldukça merak uyandırmaktadır.

Öyle ki birçok tarihi yapısı UNESCO tarafından dünya miras listeleri arasına alınmıştır. Bu sebeple sadece yerli turistlerin değil yabancı turistlerinde oldukça dikkatini çekmektedir. Böylelikle bölgeyi ziyaret eden ziyaretçi sayısı her geçen gün artmaktadır. Çünkü bu insanlık kadar eski bir tarihe ev sahipliği yapan bölgenin keşfi hala bitmemektedir. Daha keşfedilmemiş ya da ziyarete açılmamış birçok yer altı şehri, mağarası, peri bacaları ve o döneme ait yaşam alanları bulunmaktadır. Bundan dolayı Kapadokya, ziyaretçilerini bugüne kadar hep cezbetmiştir ve hala cezbetmeye devam etmektedir. Üstelik bu eşsiz tarihe sahip bölgeyi ziyaret etmek isteyenler için Kapadokya Havalimanında birçok ulaşım hizmeti bulunmaktadır. Şimdi isterseniz büyülü bir tarihle örtülü olan Kapadokya Havalimanına nasıl ulaşım sağlayabiliriz. Ayrıca Kapadokya Havalimanından Nevşehir’in ilçelerine yolculuk kaç saat sürüyor ve kaç km uzaklıktalar bunlar hakkında kısa bilgiler edinelim.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı

Kapadokya İçin Hangi Havaalanı?

Medeniyetlerin ana yuvası olan Kapadokya, Nevşehir Havalimanı ile ulaşımı en rahat olan bölgelerden biridir. Özellikle turizm konusunda ülkemizin baş tacı olan bölgemiz bu konuda kendini çok fazla geliştirmiştir. Bu sebeple Kapadokya Havalimanına hiçbir sıkıntı çekmeden ulaşım sağlayabilirsiniz. Hatta Kapadokya Havalimanı ile Nevşehir’in ilçeleri olan Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Avanos, Ortahisar arasında da sıkıntı çekmeden ulaşım sağlayabilirsiniz. Güzel Atlar Diyarı olan Kapadokya’ya ulaşım için üç seçeneğiniz bulunmaktadır. Kapadokya Otobüs Seferleri, Kapadokya Uçak Seferleri ve özel araç ile ulaşım. Bu üçünden birini seçerek Kapadokya’ya ulaşım sağalabilirsiniz. Eğer tercihiniz uçak ile ulaşımdan yana olacaksa bölgeye yakın olan ve rahat ulaşım sağlayabileceğiniz iki havalimanı bulunmaktadır. Bunlar; Kapadokya Havalimanı ve Kayseri Havalimanıdır. Şimdi isterseniz Nevşehir-Kapadokya Havalimanının ulaşım bilgilerini kısaca inceleyelim.

Kapadokya-Nevşehir Havalimanı Nerede?

Kapadokya Havalimanı Nevşehir’e bağlı olan Gülşehir ilçesinin Tuzköy kasabasında bulunmaktadır. Buradan Nevşehir’in merkezine uzaklık yaklaşık 25-30km aralığındadır. Yani bu mesafe ortalama 30-35 dakika civarında sürmektedir. Kapadokya, her yerden ve her zaman rahatlıkla uçak hizmeti bulabileceğiniz bir bölgedir. Kapadokya Havalimanı her ne kadar beş uçak kaldıracak büyüklükte piste sahip olsa da uçaklar yoğun bir şekilde hizmete devam etmektedir. Şimdi isterseniz Kapadokya Havalimanına nasıl ulaşım sağlayabilirsiniz ve Kapadokya Havalimanı servis bilgileri hakkında kısa bilgiler edinelim.

Kapadokya-Nevşehir Havalimanına Nasıl Gidilir?

Kapadokya Havalimanına en kısa ve en rahat mesafe Nevşehir’in merkezinden olmaktadır. Çünkü Nevşehir merkezden direkt Kapadokya Havalimanına giden otobüsler ve HAVAŞ ulaşım araçları bulunmaktadır. Ayrıca bazı otellerin havalimanına ulaşım servisleri olmaktadır. Bu ulaşım servisleri Kapadokya Havalimanı ve otel arasında gidiş-dönüş transfer hizmeti vermektedir. Bahsettiğimiz ulaşım servisleriyle ilgili sizlere HTR Turkey Tours’u tavsiye edebiliriz. Tabi bunların yanında taksilerde aynı şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca Kapadokya Havalimanından araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunmaktadır. Bunların yanında Türk Hava Yollarının ve Anadolu Jet firmalarının Kapadokya Havalimanından ve şehir merkezlerinden hareket eden servisleri bulunmaktadır. Şimdi isterseniz Nevşehir-Kapadokya Havalimanı servisleri hakkında kısa bilgiler edinelim.

Kapadokya-Nevşehir Havalimanı Servis Bilgileri

Kapadokya Havalimanından belirli bir ücret karşılığında Nevşehir’in birçok yerine ulaşım sağlayabileceğiniz servisler bulunmaktadır. Ayrıca servisler genellikle uçakların iniş saatlerine göre hizmet vermektedir. Mesela Türk Hava Yollarının sefer saatlerine göre hizmet veren servisler bulunmaktadır. Bu servisler Kapadokya Havalimanından Göreme ve Ürgüp’e ayrı ayrı minibüs seferleri düzenlemektedir. Ayrıca Göreme yolu üzerinden geçen minibüsler Nevşehir merkeze de uğramaktadır. Her iki ilçeye düzenlenen minibüs seferlerinin saatleri yaklaşık 25-30 dakika civarında sürmektedir. Nevşehir’in merkezine ise yaklaşık 15-20 dakikada ulaşım sağlamaktadır.

Ayrıca Nevşehir Havalimanında, havayolu şirketlerinin yanında servis hizmeti veren HTR Turkey Tours’da bulunmaktadır. Ancak bu firma ile ulaşım sağlamak istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuzu sağladıktan sonra HTR Turkey Tours sizleri havalimanından alıp gideceğiniz otele kadar götürmektedir. Ayrıca dönüş yapacağınız zamanda aynı hizmeti vermektedir. Bahsettiğimiz Nevşehir-Kapadokya Havalimanı servislerinin ücretleri seçeceğiniz araca göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple gitmeden önce arayıp bilgi almanızı ya da internet sayfasından iletişim sağlamanızı tavsiye ederiz. Eğer Nevşehir Havalimanından diğer ilçelere minibüs ile geçmek isterseniz, bu minibüslerin belirli güzergâhları bulunmaktadır. Şimdi isterseniz Kapadokya Havalimanı minibüslerinin durak isimlerini kısaca inceleyelim.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı

Kapadokya-Nevşehir Havalimanı Servislerinin Durak İsimleri

Kapadokya Havalimanından Nevşehir’in Göreme ilçesine hizmet veren minibüsün durak isimleri şu sırayla ilerlemektedir.

 • Kapadokya Havalimanı
 • Gülşehir Meydanı
 • Forum Kapadokya
 • Meteris Meydanı
 • Gülbahçe Parkı
 • Versa Hastanesi
 • Uçhisar Hanem Art Center
 • Göreme Belediye Önü

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine hizmet veren minibüsün durak isimleri ise şu sırayla ilerlemektedir.

 • Kapadokya Havalimanı
 • Avanos Taş köprü
 • Avanos Meydanı
 • Altınyazı Otel
 • Hadosan Otel
 • Dinler Otel
 • Ürgüp Belediyesi
 • Ürgüp Hamam

Nevşehir- Kapadokya Havalimanı Transfer Ücretleri

Kapadokya Havalimanı ve Nevşehir’in ilçeleri arasında hizmet veren servisler bulunmaktadır. Ancak bu servislerin belirli ücretleri olmaktadır. Ayrıca ücretleri seçeceğiniz araca göre değişmektedir. Mesela Kapadokya Havalimanı arası transfer hizmeti veren HTR Turkey Tours’un üç çeşit araç seçeneği bulunmaktadır. Bu araçlar dört kişilik özel araç, on dört kişilik minibüs ve yirmi yedi kişilik otobüs şeklinde olmaktadır. Bu sebeple seçeceğiniz araca göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kapadokya Havalimanı servislerinin güncel fiyatları için HTR Turkey Tours’un internet sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca karar verdiğiniz zaman önceden rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ve Şehirler Arası Transfer

Kapadokya Havalimanından nasıl oteller arası özel transfer hizmeti var ise şehirlerarasında da bu hizmet bulunmaktadır. Üstelik bu konuda sizlere tavsiye edebileceğimiz ve kendini kanıtlamış olan HTR Turkey Tours vardır. HTR Turkey Tours’un Kapadokya Havalimanından beş şehir için hizmeti bulunmaktadır. Bu şehirler; Antalya, Pamukkale, Ankara, Konya, Kayseri’dir. Ayrıca her şehir için transfer ücreti değişmektedir. Çünkü şehirlerin Kapadokya’ya uzaklıkları değişiklik göstermektedir. Üstelik seçeceğiniz araca göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı transfer hizmeti almak istediğiniz zaman önceden bilgi alarak rezervasyon yaptırmayı unutmayınız. HTR Turkey Tours’un internet sayfasında daha detaylı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Kapadokya Havalimanında Nevşehir’in İlçelerine Ulaşım

Nevşehir, turistlerin en çok ilgisini çeken ve doğal güzelliğiyle ünlenen bir şehirdir. Yaz-kış fark etmeksizin her dönem milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bu sebeple Kapadokya Havalimanından Nevşehir’in tüm ilçelerine ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca Kapadokya Havalimanı neredeyse tüm ilçelere ortalama aynı uzaklıktadır. Dilerseniz Nevşehir-Kapadokya Havalimanından bu ilçelere nasıl ulaşım sağlanabilir kısaca inceleyelim.

Kapadokya-Nevşehir Havalimanı – Avanos Ulaşım

Avanos, Nevşehir’e bağlı ve Antik dönemdeki ismi Venessa olan bir ilçedir. Avanos, çömlekleri ile meşhurdur. Buradan Nevşehir-Kapadokya Havalimanına mesafe yaklaşık 30-35km arasındadır. Yani ortalama 40-45 dakika sürmektedir. Eğer Kapadokya Havalimanından önce Avanos’tan Nevşehir’in merkezine ulaşım sağlamak isterseniz mesafeniz yaklaşık 15-17km arasındadır. Yani 20 dakikada Nevşehir’in merkezine varmış olmaktasınız. Ayrıca Avanos’tan Nevşehir’in merkezine minibüsler kalkmaktadır. Bunun yanında Kapadokya Havalimanına taksiler ile ulaşım sağlamakta mümkündür.

Kapadokya-Nevşehir Havalimanı – Uçhisar Ulaşım

Uçhisar ile Kapadokya Havalimanı arasındaki mesafe yaklaşık 30-35km arasındadır. Yani ortalama 35-40 dakika sürmektedir. Ayrıca Kapadokya Havalimanına vardıktan sonra Uçhisar’a yaklaşık 7-8 kilometreniz kalmaktadır. Bu mesafede ortalama 10-15 dakika sürmektedir. Üstelik Nevşehir’in diğer ilçelerinde olduğu gibi burada da Kapadokya Havalimanına taksi ve minibüs ile ulaşım hizmeti verilmektedir.

Kapadokya-Nevşehir Havalimanı – Göreme Ulaşım

Göreme, Kapadokya bölgesinin merkezi konumundadır. Çünkü çok geniş bir alanı kaplamaktadır. Göreme, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da göz bebeğidir. Çünkü birçok tarihi mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Hatta bu sebeple UNESCO tarafından koruma altına alınıp dünya mirasları listesinde bulunmaktadır. Böylesine gözde bir şehre ulaşımda rahatlıkla sağlanmaktadır. Kapadokya Havalimanından Göreme’ye yaklaşık 41-43km’lik bir mesafe bulunmaktadır. Yani bu mesafe ortalama 45-50 dakika sürmektedir. Eğer Kapadokya Havalimanından, önce Nevşehir’e uğrayıp sonra Göreme’ye geçmeyi düşünürseniz o zaman mesafe yaklaşık 20-22km yani 30 dakika sürmektedir. Üstelik Kapadokya Havalimanından Nevşehir’in merkezine havalimanı firmalarının seferleriyle ya da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bazı otellerin Kapadokya Havalimanı ulaşım hizmetleri de bulunmaktadır. Dilerseniz onları tercih ederek konforlu bir şekilde Nevşehir Havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kapadokya-Nevşehir Havalimanı – Ortahisar Ulaşım

Kapadokya Havalimanına Ortahisar, Nevşehir’in diğer ilçeler ile neredeyse aynı uzaklıktadır. Yani arasındaki mesafe yaklaşık 42-45km’dir. Bu da ortalama 45-50 dakika sürmektedir. Ancak Kapadokya Havalimanına dönüş yolundan önce Nevşehir’in merkezine uğramak isterseniz o vakit mesafeniz 23-25km civarına düşmektedir. Bu da demek oluyor ki 25-30 dakika içerisinde Nevşehir’in merkezine varmaktasınız. Ayrıca Kapadokya Havalimanında Ortahisar’a en rahat ulaşabileceğiniz ulaşım aracı havayolu şirketlerinin servisleri olmaktadır. Bu da şu şekilde gerçekleşmektedir. Önce Ortahisar’a 5-6km’lik kadar yakın mesafede olan Ürgüp’e servisler ile gelmek. Sonrasında Ürgüp’ten minibüs ya da özel araç ile Ortahisar’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak tercihiniz direkt ulaşımdan yana olacaksa Kapadokya Havalimanında taksi konusunda birçok seçenek bulunmaktadır.

Kapadokya-Nevşehir Havalimanı – Ürgüp Ulaşım

Ürgüp, Nevşehir’in merkez ilçelerindendir. Bu sebeple ulaşımı en yakın ve en kolay ilçe Ürgüp’tür diyebiliriz. Kapadokya Havalimanından direkt Ürgüp’ün merkezine giden otobüsler bulunmaktadır. Yaklaşık 45km’lik bir mesafeden sonra yani ortalama 1 saat sonra Ürgüp’ün merkezine varmaktasınız. Üstelik direkt Ürgüp’e giden otobüslerin fiyatları 50TL’den başlamaktadır. Eğer isterseniz Kapadokya Havalimanına taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı

Kapadokya-Nevşehir Havaalanına En Yakın Oteller

Kapadokya turizm cenneti olan bir bölgedir. Bu sebeple çok fazla konaklama imkânına sahiptir. Her bütçeye ve konfora göre oteller bulunmaktadır. Kapadokya’da bulunan otellerin neredeyse her biri mistik bir havaya sahiptir. Yani bölgeyi dolaşırken hissettiğiniz atmosferi otellerde konaklama yaparken de bulabilmektesiniz. Aynı zamanda otellerde konfor üzerinden her detay düşünülerek düzenlenmiştir. Çoğu otel yaz ve kış aynı sıcaklığa sahiptir. Çünkü yerden ısıtmalı sistem kullanılmaktadır. Bunların yanında oteller, mağara, butik, taş ev ya da bildiğimiz otel dizaynı ile inşa edilmiştir. Bundan dolayı bütçenize ve konforunuza uygun otelinizi seçerken birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Ayrıca bahsettiğimiz gibi Kapadokya’nın her şehrinde rahatlıkla konaklama imkânı bulabilirsiniz. Öyle ki Nevşehir Havalimanına çok yakın birçok otel bulunmaktadır. Bunlardan en yakınları ortalama 17-25km arasında bir mesafededir.

Kapadokya-Nevşehir Otogarı Otobüs Seferleri

Nevşehir’e ulaşım sağlayabileceğiniz bir diğer yol ise karayolu ile ulaşımdır. Bu seçeneğinde alternatifi oldukça fazladır. Kapadokya’ya ulaşım sağlayabileceğiniz firmalardan birini tercih ederek Nevşehir Otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kapadokya-Nevşehir Otogarına Ulaşım

Nevşehir’e seyahat etmek isteyenlerin en çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden biri otobüs ile olmaktadır. Ayrıca bu yöntemin pek çok seçeneği bulunmaktadır. Yani Nevşehir’in farklı güzergâhlarından hareket eden ve üniversite ile otogar arasında sefer yapan birçok hat bulunmaktadır. Bunlar; 1-2-3-4nolu hatlardır. Hat otobüslerini kullanarak rahatlıkla otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca hat otobüslerinin yanında minibüslerde hizmet vermektedir. Dilerseniz onları ya da ticari taksileri tercih edebilirsiniz.

Nevşehir-Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama

Kapadokya, doğasıyla, tarihiyle, kendine öz toprağı ve kayasıyla oldukça ünlenmiş bir bölgedir. Bu sebeple turizm açısından oldukça zengindir. Her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Her ne kadar ulaşım konusunda firmalar ya da otellerin özel servisleri olsa da ziyaretçilerin çoğu özel araç kiralamayı tercih etmektedir. Özellikle konforlu bir şekilde tatil yapmayı düşünenler ve ailecek tatil yapmayı planlayanlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Bundan dolayı Nevşehir’de bu konuda çok fazla seçenek oluşmuştur. Üstelik araç konusunda oldukça alternatif mevcuttur. Mesela Premium, ekonomik, konforlu gibi. Üstelik araç kiralama hizmetleri günlük, haftalık ya da aylık gibi seçeneklere ayrılmaktadır. Nevşehir araç kiralama konusunda HTR Turkey Tours’un İnternet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kapadokya-Kayseri Havalimanı

Kayseri Havalimanı Nevşehir’in merkezine yaklaşık 95-100km uzaklıktadır. Yani bu da ortalama bir buçuk saat kadar süreyi kapsamaktadır. Havalimanından Nevşehir merkeze gelen otobüsler bulunmaktadır. Bunlardan birini tercih ederek direkt merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz.

Leave A Comment