Kapadokya’da Nerede Konaklamalı?

Kapadokya ülkemizin en büyük kültürü ve doğasına sahip bölgelerin bütünüdür. Bu sebeple ekonomik olarak getirisi turizm açısından önem kazanmaktadır. Eşi benzeri olmayan bu coğrafyanın oluşmasındaki peri bacaları ve benzersiz yapılar her yıl milyonlarca kişinin çekim noktası halinde gelmektedir. Bu çerçevede Kapadokya gezi rotasını hazırlarken en önemli husus Kapadokya konaklama olmaktadır. Yazımızın devamında Kapadokya’da hangi bölgelerde konaklamalısınız sorusunun yanıtları yer almaktadır..

Kapadokya ve çevresinin oluşumunda belli açıklamalar yapılmasına rağmen tam ve net olarak bilgilere sahip değiliz. Ancak buranın oluşumu için milyonlarca yılın geçtiğini böylelikle eşiz coğrafyanın meydana geldiğini belirtmek doğru olmaktadır. Bölgenin meydana gelmesinde volkanik dağlar Hasan Dağı, Güllü Dağı ve Erciyes Dağı ile Melendiz Çayı büyük roller oynamıştır. Bunun yanında yağan yağmurlar, seller ve rüzgarın fırça darbeleri tablonun netleşmesini sağlayan diğer doğal olaylar olmaktadır.
Birbirinden güzel vadileri, peri bacaları, yer altı şehirleri ve bunlara bağlı olarak kilise, manastır ve şapelleri bu bölgede görmeniz mümkün. Öyle ki 250 kilometrelik geniş bir alana sahip olan Kapadokya buralara ev sahipliği yaparken sizlerin de gezi listenizde yer alması gerekiyor. Bu durumda ilk ve en önemli husus ise konaklamadır. Bölgenin her bir yerini görmek, ulaşım ve aksaklıklar gibi sorunlar yaşamadan coğrafyanın atmosferine uygun yerlerde konaklamak isteyeceksiniz. Bu nedenle konaklama önem kazanmaktadır. Burada konum kadar konaklama yapmak istediğiniz oteller ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda konaklama yapacağınız yerler ile oteller hakkında bilgi edinmek gerekmektedir. Böylelikle Kapadokya konaklama yerleri açısından Göreme otelleri ön plana çıkmaktadır.
Bölgede konaklama yapacağınız yerler açısından bütçenize uygun olan yerler ile coğrafyanın doğasına uygun yerler seçmek istenmektedir. Böylelikle yıldızlı oteller kadar, butik oteller ve pansiyonlar ekonomiklik açısından önem arz edebilir. Kapadokya konaklama fiyatları bu şekliyle değişiklik göstermektedir. Ayrıca çok daha uygun şartlarda ve ekonomik olarak bütçenize dost Kapadokya Konaklama fırsatları HTR Turkey Tours ve kapadokyabalayi.net üzerinden takip edilebilmektedir.

Kapadokya Konaklama Yerleri

Kapadokya bölgesinde konaklama yapacağınız yerler Göreme ve Uçhisar ile sınırlı değildir. Bu bölge yeni nesil gezi listesi açısından Ürgüp, Göreme ve Avanos bölgelerini kapsamaktadır. Böylelikle bölgede Ürgüp, Avanos, Ortahisar ve Nevşehir il merkezinde sizlerin ekonomik durumlarınıza göre konaklama olanakları bulunmaktadır. Seyahat ve gezilerinizi dört mevsim planlama yapacağınız Kapadokya yer altı şehirleri ve Ihlara Vadisi gibi geniş alanlarda bulunmaktadır. Bu yüzden günübirlik gezi yapmanız ve buraları görmeniz mümkün değildir. Dinlenerek bir sonraki güne daha zinde başlamak için Nevşehir Kapadokya konaklama gezinizin önemli kalemini oluşturmaktadır.

Göreme’nin Muhteşem 5 Oteli

UNESCO’nun Türkiye’de ilk Dünya Mirası Listesindeki yeri olan Göreme Milli Parkının sınırları Göreme bölgesinde yer almaktadır. Bu sebeple Göreme Otelleri konaklama açısından en çok tercih edilen yerdir. Zira Kapadokya uygun konaklama yerleri açısından önemli otel listesine hakimdir. Burada misafir olmanız sayesinde ayrıca Kapadokya balon turu ve konaklama imkanlarına sahip oluyorsunuz. Göreme bölgesinde konaklamak isteyebileceğiniz 5 ayrı otelden bahsetmek gerekmektedir. Nedeni ise bölgenin en çok tercih edilenleri olmasıdır.

Kapadokya Göreme

Anatolian Houses

Konaklamanın ötesinde bir hayal aleminde geçmişe götüren Anatolian Houses butik otel konseptine sahiptir. Mağara odalara sahip olmasının nedeni oyuk mağaralardan yapılmış olmasıdır. Bu sayede sizi geçmişe götürecek dokuya sahiptir. Mimarisi Türk ve Osmanlı dekorları ile süslenmiştir. En büyük özelliği ise her odasında sabahın erken saatinde havada renk cümbüşü oluşturan balonları görüyor olmasıdır. Bu anlamda sabah kahvaltılarınızı terasında balonlar eşliğinde gerçekleştirebiliyorsunuz. 11 oda ile küçük bir butik otel olan Anatolian Houses kişiye özel odalara sahiptir. Özellikle balayı çiftleri için ipek kumaşlara sahip yatakları, nevresimler ve kuş tüyü yastıklar huzurlu uykunun ve konforun adresi olmaktadır. Kişiye özel küvetli ve duşları ile oda kahvaltı hizmet veren otelin organik kahvaltı çeşitleri günü güzel geçirmeye başlamak için önemli yerlerdir.
Kapadokya Konaklama

Anatolian Houses Hotel King Cave Suite

Cappadocia Cave Suites

Konaklayacağınız Cappadocia Cave Suites, tarihin en geçmişini oluşturan Hititler, Bizanslılar ve Romalılara kadar sizleri götürecek olan bir mimariye sahiptir. Zira o dönem oyulmuş olan odalar günümüzün konforu ile donatılmıştır. Kapadokya mağara otel konsepti ile oda kahvaltı kalabileceğiniz otel nefis özellikleri ile sizleri misafir etmektedir. Kapadokya Balayı otelleri açısından önemli olmasının nedeni eşsiz ve bulunamaz romantik yapısı ve manzaralara sahip olmasıdır. Otelin BBC, PBS ve Travell Channel gibi uluslar arası televizyon kanallarında haber olması bu oteli cazip kılmaktadır. Özellikle Türk Mutfağının en önemli yemekleri ile yabancı turistlerin uğrak mekanları arasında yerini almıştır. Bazı odalarında jakuzi bulunmaktadır. En önemli özelliği bölgenin en iyi mağara otelleri arasında yer almasıdır.
Kapadokya Konaklama

Cappadocia Cave Suites Oda

Empire Cave Hotel

Oda kahvaltı konsepti ile Kapadokya’daki eviniz Empire Cave Hotel Nevşehir Kapadokya Havalimanına yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Otele ve havaalanına ulaşım için transfer hizmeti otel tarafından verilebilmektedir. Böylelikle Nevşehir il merkezine yaklaşık 12 km uzaklıkta olması nedeniyle yakınlık açısından tercih edilmektedir. Kahvaltı tabaklarının bölgeye özel organik ürünlerden sunuluyor olması güne başlangıç için önemli enerji kaynağı olmaktadır. Bölgenin coğrafyasına uygun olan mimarisi ile zarif bir otel olan Empire Cave sizlerin ulaşımında fayda sağlaması açısından ayrıca araç kiralama hizmeti vermektedir. Bunun yanında otelden fotoğrafçı, kuru temizleme ile dijital olarak internet hizmeti alınabilmektedir.
Kapadokya Konaklama

Empire Cave Oda

Hera Cave Hotel

Göreme’nin muhteşem 5 otelinden bir diğeri de Hera Cave Hotel’dir. Göreme’nin en üstünde yer alması buraya manzara olarak hakim olmasına neden olmaktadır. Mağara otel konsepti ile mimarisine sahiptir. Geçmişi kaya odaları olması nedeniyle önemli bir dekorasyon yaşamıştır. Mağara odalarının ortamdaki güzelliği ile geçmişin izlerinin silinmemesi açısından dar geçitler ile otele ulaşılmaktadır. Aynı zamanda dar kavisli bir merdiven ile labirente benzer yerleri bulunmaktadır. Otelin üstünde ve arka kısmında Göreme ve vadileri gören manzaraya sahiptir. Böylelikle uçan balonların vermiş olduğu manzaraya sabahın erken saatlerinde kahvenizi yudumlarken eşlik edebilirsiniz. Hera Cave Hotel’in mağara ve kaya odalarının dekorasyonu, otelin mobilyaları el işlemeciliği ile yerel bir karakteristiğe bürünmüştür. 28 oda ile ailelere özel odalar burada hizmet vermektedir. Oda kahvaltı konseptinin yanı sıra açık büfe kahvaltı çeşitleri gününüzün formda olmasını sağlayacak enerjiyi sizlere verecektir.
Kapadokya Konaklama

Hera Cave

Lucky Cave Hotel

Kapadokya’nın başkenti Göreme’dir diye belirtilmesinin yanlış olmayacağını söylemek mümkündür. Zira en önemli yerler burada toplanmıştır. Özellikle Göreme Açık Hava Müzesi burada tarihi dokunun eşsiz örnekleri ile doludur. Kapadokya bölgesine uygun kahvaltı hizmeti sunan Lucky Cave Hotel, Kapadokya ucuz konaklama olanaklarına sahiptir. Takibi yapılan kampanyalar eşliğinde Kapadokya 1 gece konaklama fırsatları sunan htrtour.com üzerinden rezervasyon yapılabilmektedir. Konumu ile ulaşım açısından gidilmesi gereken önemli yerlere yakınlığı ile bilinmektedir. Böylelikle Göreme Açık Hava Müzesine 1 km, Uçhisar’a 3 km ve Nevşehir Havaalanına 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. Jakuzili odaları ve hamamı ile Kapadokya Otel konaklama seçenekleri içerisinde yer alan otel misafirlerine çay ve kahve ikramları yapmaktadır. Böylelikle manzaraların tadını kahvelerinizle çıkarılabilmektedir.

Lucky Cave Hotel King Oda

Uçhisar Otelleri

Kapadokya taş ev konaklama alternatifleri kasabalara göre değişmekteyken aynı zamanda burada bulunan köylerde ilginizi çekecektir. Örneğin Uçhisar Kapadokya’nın en yüksek rakımda olan bölgesidir. Burada hem lüks oteller ile hem de kiralayacağınız evler ile yaşama dokunma olanaklarınız olmaktadır. Geçmişin izleri ile günümüzün modernizasyonunu bir arada sunan oteller bütçenize uygun çözüm olanakları sunmaktadır. Mağara oteller kadar bölgeye uygun kesme taşlardan yapılan yerler burada sizin tüm ihtiyacınızı karşılayacak özelliklere sahiptir. Bölgenin yüksekliği bakımından ayrıca Kapadokya’nın Çatılı olarak adlandırılmasının bir nedeni de burada bulunan Uçhisar Kalesi’dir. Hem kale manzarası, hem Kapadokya manzarası ile gün batımı ve gün doğumunda muhteşem bir silüet burada sizleri beklemektedir. Uçhisar’da konaklamanız gereken bazı oteller başlıca şunlardır.

Petra Inn Cappadocia

Kapadokya da uygun konaklama yerlerinden Uçhisar sizleri bir çok otel ile misafir etmektedir. Bu anlamda rezervasyonlarınızı gerçekleştireceğiniz adres HTR Turkey Tours olmaktadır. Burada Petra Inn Cappadocia hotel için rezervasyon yatırmanız mümkündür. Konaktan otele çevrilen otel tarihi bir konaktır. Osmanlı mutfağında çalışmış ve emeklilikte bölgeye yerleşen Çarhacı Mustafa Efendi’nin yaptırdığı konağın inşa tarihi 1800’dür. Burayı Rum inşaat ustalarına yaptırdığı bilinmektedir. Bu sebeple mimaride Rum detayları görülmektedir. Konak bölgede bulunan ve günümüze gelen üç binadan biridir. Konak olması münasebetiyle 19 odası bulunan küçük bir oteldir. Yerden ısıtma özelliği sizlere kış mevsiminde sıcak konaklama olanakları vermektedir. Mimarisinde size özel ışıklandırma, tercihinize göre oyma şömineler, jakuzili odalar sizleri geçmişe götürecek ana enstrümanlar olmaktadır. Otelin terasında geçmişte üzüm ve kayısı kurutulan mekanlar günümüzde muhteşem manzara ile gün doğumu ve batımına eşlik eden yerler olmuştur.
Kapadokya Konaklama

Petra Inn Cappadocia

Uçhisar Kaya Otel

Kapadokya’nın doğasına uygun olarak Dünya’da kayadan oyma ilk otel olma ünvanına Uçhisar Kaya Otel sahiptir. Bu durum oteli dünya çapında önemli kılmış ve özellikle yurt dışından ünlenmiştir. Uçhisar Kalesi nedeniyle bölge yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahiptir. Bölgede oda kahvaltı konsepti ile 72 odayla hizmet veren otelin bahçe katında konaklama imkanı muhteşem duygular vermektedir. Burada kişiye özel olarak panoramik manzaraya sahip odalardan bahsetmek mümkündür. Farklı organizasyonlar ile adını duyuran otelde düğün ve diğer etkinlikler yapılabilmektedir.
Kapadokya Konaklama

Uçhisar Kaya Otel – SPA

Argos In Cappadocia

1996 yılında faaliyete başlayan Argos In Cappadocia otelin içerisinden Uçhisar Köyü geçmektedir. 51 oda ile bölgeye uygun mimariye sahiptir. Bu sebeple odaların her biri farklı bir yapı ile inşa edilmiştir. Böylelikle farklı enstantaneler yakalayabileceğiniz kadraja sahiptir. Argan In Cappadocia’nın manzarası sizlerin tam aradığınız yerleri görmektedir. Buradan Erciyes Dağı ile Güvercinlik Vadisi ve peri bacalarını görme olanaklarınız bulunmaktadır. Odalar tamamen geçmişten gelen doğal büyüklüğe sahiptir. Bu sebeple 50 ile 107 metre karelik genişliğe ulaşan farklı ve benzersiz odalar söz konusudur. Otelin bir diğer özelliği ise 70 bin şişe kapasitesine sahip bir eski manastır mahzeninin bulunmasıdır.

Argos In Cappadocia – Splendid Süit

Cappadocia Aurara Cave Hotel

Uçhisar’da peri bacalarının gün doğumunda en güzel görünen yerinde konumlanmaktadır. Cappadocia Aurara Cave ismini Roma mitolojisinde yer edinen şafak tanrıçasından almaktadır. 2016 yılında faaliyete başlaması ile kısa sürede en çok aranılan oteller arasında yer almaktadır. 50 odası ile hizmet veren otel oda kahvaltı konsepti ile HTR Turkey Tours sitesinden rezervasyon yaptırılabilmektedir. Şömineli ve Jakuzili odaları ile özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği otel ayrıca isteyenler için havaalanı ve diğer yerler için ulaşım transferi hizmeti sunmaktadır.

Cappadocia Aurora Cave Hotel

Cappadocia Cave Resort

CCR otel olarak tanınan otel 1989 yılında butik otel konsepti ile hizmet vermeye başlamıştır. Otelin 121 odası bulunmaktadır ve ayrıca SPA hizmeti vermektedir. Biri kapalı ve ısıtmalı olmak üzere iki havuza sahip olması, masaj ve terapi salonlarının bulunması nedeniyle tercih edilmektedir. Cappadocia Cave Resort 2013 yılı itibariyle “En İyi SPA Oteli” seçilmiştir. Otelde ayrıca hamam bulunmaktadır. Uçhisar’da bulunmasının yanı sıra Kızılçukur Vadisi manzarasına hâkimdir. Mutfağı ve menüsü ile ön plana çıkmaktadır. Bunun nedeni ise İtalyan, Fransız ve uzak doğu kültürü ile mutfaklarının eşiz lezzetlerini sunuyor olmasıdır. 150 kişilik toplantı salonunun olması ayrıca burada organizasyonların yapılmasına olanak sağlamaktadır. Cappadocia Cave Resort kişilere ve ailelere özel suitler sunmaktadır. Bunlardan biri de bakıcı odası dahil 5 oda ile tüm olanaklara hizmet veren villa konforu sağlıyor olmasıdır. Öyle ki burada özel uşak hizmetleri verilmektedir.
Kapadokya Konaklama

Cappadocia Cave Resort Hotel

Nevşehir Otelleri

Kapadokya bölgesinin en çok alanına idari yapı olarak sahip olan şehir Nevşehir’dir. Buraya bağlı olarak Göreme, Ürgüp, Uçhisar, Avanos ile Ortahisar tarihi ve doğal yapı olarak en zengin yerlerdir. Bu sebeple şehir merkezinden konaklama imkanları çerçevesinde çok yakın olan bu bölgelere ulaşım kolay olmaktadır. Gezi planlamanızda Nevşehir Konaklama otelleri seçilebilir. Bunun yanında üniversiteye ismini veren Kapadokya Üniversitesi konaklama olanakları kampus içerisinde öğrencilere hizmet vermektedir. Böylelikle Mustafapaşa Yerleşkesinde bulunan 174 öğrencilik öğrenci evleri eğitim süresince kalınabilecek yerlerdendir. Bununla birlikte burada konaklama hizmetini alabileceğiniz Kapadokya Hill Otelidir.

Kapadokya Hill Otel

Güvenli Turizm Sertifikasına sahip olan Kapadokya Hill Hotel, Göre Beldesinde konumlanmaktadır. Bölgenin ilk oteli olma özelliği taşımaktadır. Her odasında jakuzi bulunan otel Osmanlı Motifleri ile günümüzün modern mimarı ile donatılmıştır. Ziyaretlerde ihtiyaç duyabileceğiniz kütüphane ve toplantı salonu mevcut olan otelde ayrıca bölgesel yemek kütlüleri tadılmaktadır. Aynı zamanda Türk Mutfağının lezzetlerine Dünya Mutfaklarına ait lezzetler ünlü şefler ile verilmektedir. Açık yüzme havuzu, spor salonu ziyaretçilerin isteğine göre şekillendirilmiş ve hizmetine sunulmuştur. Türk Hamamı ve SPA ile burada profesyonel terapistler sayesinde yaptıracağınız masajlar sizlerin yorgunluğunu attıracak hususlardır. Otelde misafir olacaklar için Otogar ve havaalanından servisler yapılmaktadır. Bu anlamda istenilen standart servislerin yanı sıra özel havalimanı servisi ve Lüks Jeep ile Özel Havalimanı servisleri verilmektedir. Dileyen kişiler için geziniz süresince ihtiyacınız olan araç kiralama hizmeti ve burada yapacağınız aktiviteler için destek otel tarafından verilebilmektedir. Nevşehir Niğde karayolunun 4. Kilometresinde bulunan otelin iletişim numarası 0 (384) 215 44 55’tir.

Kapadokya Konaklama ve Otel Rezervasyonu

Kapadokya bölgesinde konaklama yapmanız gereken yerler gideceğiniz yerlere konum olarak çok uygun bir yerde olmalıdır. Böylelikle ulaşımınızı daha kolay, hızlı ve güvenli sağlamış olacaksınız. Bununla birlikte Kapadokya bölgesinde en önemli görülmesi gereken yerler Göreme başta olmak üzere Ürgüp, Avanos, Uçhisar ve Ortahisar bölgelerinde toplanmıştır. Burada bölgenin en güzel otellerinde en uygun fiyatlar dâhilinde konaklama olanakları HTR Turkey Tours ve kapadokyabalayi.net tarafından verilmektedir. Bu sayede tarihi ve doğal güzellikleri en uygun şartlar dahilinde yaşayabiliyorsunuz.
Kapadokya gezilerinizde konaklama en önemli satın almanız gereken hizmet olmaktadır. Bölgenin mutlaka görülebilir olmasının yanında kültürel konumu buraya bir gece konaklama hizmetleri ile Kapadokya turu yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu anlamda Türkiye’nin dört bir yanından buralara gezi turları yapılmaktadır. Bu turlar kısa süre içinde belli noktaların görülmesine imkan vermektedir. Bu sayede kısıtlı bir gezi olanaklarından bahsetmek doğru olur. Günübirlik gezilerin yapılmasında konaklama otelleri bu gezi turlarının ortası olarak değerlendirilebilecek yerlerde yapılmaktadır. Bütçenize göre Kapadokya konaklama otelleri bölgelere ve otellerin olanaklarına göre değişiklik göstermektedir. Bu çerçevede size uygun bir konaklama oteli seçiminde erken rezervasyon imkanları değerlendirmeye alınmalıdır. Böylelikle tatillerinizi daha uzun soluklu alabilirken bütçe açısından en uygun olanları ile almanız mümkün olmaktadır.
Leave A Comment