Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2023

Kapadokya balon turu, herkesin hayatında en az bir kere deneyimlemek istediği bir aktivitedir. Sıcak hava balonlarıyla yapılan bu eşsiz deneyim, aklınızda her daim yer edecek güzelliğe sahiptir. Bu, Kapadokya bölgesine gelen herkesin deneyim etmek istediği bir aktivite olduğu için oldukça rağbet görmektedir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde önceden yer ayırtılmadığı takdirde yer bulunması çok zor olmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2023 yılında oldukça değişkenlik göstermektedir. Bazı acentelerin kendine özel Sıcak Hava Balonu mevcuttur. Sıcak Hava Balonları 16-24 kişilik bir taşıma kapasitesine sahiptir. Balon Turları gün doğumu saatlerinde uçmaktadır. Gün Doğumu saatlerinin seçilmesi aynı zamanda hava şartları ve rüzgarın durumuna göre ayarlanmaktadır. Sıcak Hava Balonları yılın 12 ayı uçuş yapmaktadır ancak hava durumu şartlarına göre değişkenlik gösterebilir.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Kapadokya’da balon turu fiyatları birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Eğer Nevşehir balon turları fırsatları yakalarsanız çok uygun fiyatlara rezervasyon yaptırabilirsiniz. Nevşehir balon turu fiyatları belirli dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Balon turları fırsat fiyatlar için HTR Tour ile iletişime geçebilirsiniz.

Ortalama 2-3 saat arası süren turumuzda transfer dahili Kapadokya Balon Fiyatları Fiyatı 2023 yılında aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

  • 1 Mart  – 1 Nisan Tarihleri arasında: 150 Euro
  • 1 Nisan – 1 Eylül Tarihleri Arasında: 200 Euro
  • 1 Eylül Sonrası 220 Euro

Ayrıca Balonda Evlilik Teklifi gibi özel organizasyonlarda düzenlenmektedir. Bu turlarımızın fiyatları diğerlerinden farklı olup Balon Süslemeleri de içermektedir. Sizlere özel balon süslemeleri ile özel balon turlarınız için HTR Tour ile iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu

Dünya üzerinde sadece özel bölgelerde deneyimlenecek nadir ve görkemli bir aktivite olan Sıcak Hava Balonu Turu Kapadokya’da yapılmaktadır. Balonları ve Peri Bacaları ile bilinen Kapadokya Bölgesinde yapılabilecek onlarca aktivite vardır; ATV Turu, At Turu, Deve Turu, Kapadokya Balon Turu, Kapadokya Bölge Turları, Vadi Turları bunlardan bazılarıdır. Kapadokya Balon Turları ise bunlardan sadece birisidir. Balon turu deneyimi, dünyanın birçok yerinden ziyaretçi çekmektedir. Kapadokya’nın güzel manzaraları da bu eşsiz deneyime eklenince, herkesin katılmak istediği bir aktivite olmuştur.

Sıcak Hava Balonları güneşin ilk doğduğu saatte, yani sabah 5-6 sularında uçmaktadır. Kapadokya’ya özgü balon turları sabah 3-4 arası otel transferi ile başlamaktadır. Tur, sabah transferi sonrasında balon kalkış alanına gelmektedir. Gün doğumu saatine yaklaşınca balonlar hazırlanmaktadır. Ekipler hazırlıklarını bitirdiklerinde, yani güvenli bir sürüş için balonlar hazır durumda olduğunda ziyaretçilerine kapısı açar. Muhteşem vadilerin arkasından gün doğarken yükselen balonlar, harika bir görsel şölen yaratmaktadır. Geniş araziye sahip olan vadilerden kalkış yapan balonlar havada 45dk – 1 saat arasında süzülmektedir. Turu sonlandırırken balon arazi aracının üzerine güvenli bir iniş yapar. Bir tur satın almadan önce dikkat edilmesi gereken şeyler vardır tabii ki. Misafirlerin güvenliği en önem verilen faktördür. Harika manzaralar seyredebileceğiniz ve bu harika anları fotoğraflarla ölümsüzleştirebileceğiniz aktiviteyi kesinlikle atlamamanızı öneririz.

Kapadokya Balon Turu Saatleri

Kapadokya’da balon turu saati her mevsime göre değişiklik göstermektedir. Balonların iki kalkış sati vardır. Biri gün doğmadan önce, diğeri ise gün doğduktan sonradır. Tur araçları genelde gün doğmadan yaklaşık 1 saat önce misafirleri otellerinden alarak alana götürmektedir. Eğer tura katılırsanız sıcak hava balonuna binmeden önce hazırlanış aşamasına şahit olabilirsiniz. Balonlarınız hazırlandıktan sonra, hangi zaman uygunsa ona göre kalkar, balonunuza binersiniz. Birçok kişi Kapadokya balon gün batımı saatinde yapıldığını düşünse de bu doğru değildir. Gün doğumu Kapadokya saatinde balon turları gerçekleşmektedir. Kapadokya sıcak hava balonu uçuş süresi ise ortalama 1 saattir. Uçuş süresi pilotunuzun uygun gördüğü şekilde değişebilmektedir.

Kapadokya Balon Turu Programı

Kapadokya balon turları belli bir program içinde yapılmaktadır. Öncelikle tur araçları sizleri konakladığınız otelden sabah güneş doğmadan 1 saat önce alır. Bu saat mevsime göre değişiklik göstermektedir. Eğer saati merak ediyorsanız gideceğiniz tarihteki güneşin doğuşunu sorgulayabilirsiniz. Duruma göre ya araçta ya da balonların kalkış alanında kahvaltı yapılır. Alana erken gittiğiniz için balonların uçuşa hazırlanmasını rahatlıkla izleyebilirsiniz. Zamanı geldiğinde pilotunuzun direktifleri eşliğinde balona binersiniz. Tur boyunca balon pilotunuzun söylediklerini dinlemeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Bu konuda birçok kişi Kapadokya’da balonlar nerede uçmaktadır konusunu merak etmektedir. Kapadokya balon uçuşları nerede yapılmaktadır sorusunun cevabı da buradadır aslında. Kapadokya’da balonlar çoğunlukla Göreme Panorama üzerinde uçuşa hazırlanmaktadır. Daha sonrasında Göreme, Uçhisar, Ürgüp ve Avanos semalarından izlenebilmektedir. Balonlar rüzgarın yönüne göre hareket ettiği için bu durum değişiklik göstermektedir.

Balon uçuşu yaklaşık 1 saat sürmektedir. Uçuş bitiminde kutlama yapılmaktadır ve uçuş sertifikalarınız size teslim edilmektedir. Daha sonrasında sizi alana bırakan araçlar otelinize kadar size eşlik etmektedir. Birçok kişi Ürgüp balon turu yapıldığını söylese de yukarıda da bahsettiğimiz üzere uçuşların yönü rüzgarın durumuna göre değişmektedir. Göreme balon turu demek daha uygundur. Ürgüp balon telefon acentesi için HTR Tour ile iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları içine Neler Dahildir?

Eğer Kapadokya balon turuna neler dahildir diye merak ediyorsanız, aşağıda sizler için sıraladık.

  • Otel Transferi
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Balon Sertifikası
  • Vadi ve Peri Bacaları Seyri
  • Unutulmayacak kadar güzel bir anı :)

Kapadokya Balonda Evlilik Teklifi

Unutulmayacak bir Evlilik Teklifi düşünüyorsanız Balonda Evlilik Teklifi sizin için harika bir seçim olacaktır. Açıklamak gerekirse sıradanlıktan uzaklaşıp sıra dışı bir şeyler denemek isteyen çiftler için ideal bir etkinliktir. Balonlarımız sadece size özel olup ayrıca içerisi süslenmektedir. Çiçekler ve süslemeler içerisinde, ayaklarınızın altında harika Kapadokya manzarası ile dolu bir evlilik teklifi düşünün. Bu balonda geçireceğiniz özel zaman romantizmle dolup taşacaktır. Kapadokya Balonda Evlenme Teklifi Fiyatları ve Kapadokya Balon Turu Fiyatları hakkında daha fazla bilgiye Kapadokya Balonda Evlilik Teklifi yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Güvenli Midir?

Kapadokya Balon Turları siz değerli ziyaretçilerimize Kapadokya Bölgesini tanıtmak ve harika manzaralar eşliğinde güzel bir sabaha başlamanızı sağlamak adına gerçekleştirdiğimiz turlardır. Sıcak Hava Balonları içerisinde gerçekleşen turlarımız profesyonel pilotlarımız tarafından yönetilmektedir. Yıllardır bu işi yapan pilotlarımız alanlarında uzman ve ayrıca güvenli sürüşleri ile tanınmaktadırlar. Güvenlik açısından turlarımız rüzgarın en az olduğu saatlerde kalkış yapmaktadır. Turun ayarlandığı tarihte eğer güvenlik sorunu yaratacak bir rüzgar var ise turlarımız ertelenmektedir. Güvenli şekilde kalkış yapan turlarımızın inişleri arazi araçlarımızın üzerinde gerçekleşmektedir. Arazi araçlarımızın üzerinde bulunan düzenekler balonların inişini hafifleterek daha güvenli hale getirmektedir. Kısacası turumuz otele geri transferle son bulmaktadır. Turlar ve Güvenliği hakkında daha detaylı bilgi almak için bize Telefon, Mail ve ayrıca Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Balon Turları hakkında daha fazla bilgiye Kapadokya Balon Turları yazısından ulaşabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Gezilecek Yerler

Daha önce hiç karadan metrelerce yükseklikte uçarken yeryüzünü ve gökyüzünü izlediniz mi? Eğer cevabınız hayır ise Balon Turu size harika bir deneyim yaşatacaktır. Sıcak Hava Balonların Kapadokya bölgesinde Avanos ve Göreme ilçelerindeki vadilerden kalkış yapmaktadır. Kalkışların buradan yapılmasının sebebi rüzgar ve ayrıca yüksekten bakıldığında harika gözükmesidir. Balon Turlarında Avanos, Göreme ve Ortahisar ilçelerindeki çoğu Vadi ve Kale görülebilmektedir. Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak; Aşıklar Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Gomeda Vadisi, Uçhisar Kalesi ve ayrıca bunlar gibi birçok yeri kuş bakışı şeklinde görebilirsiniz.

Ortahisar Panaroma

Kapadokya Balon Fiyatları

Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi almak önemlidir. Çünkü bir seyahate giderken her türlü harcama ve alışveriş belirli bir bütçeye göre yapılmaktadır. Birçok misafir de Kapadokya balon fiyatları kişi başı 2023 hakkında bilgi almayı daha önemli bulmaktadır. Kapadokya balon turu ne kadar diye sorarsanız Kapadokya bölgesi için belirlenen fiyatlara önceki başlıklarda ulaşabilirsiniz. Kapadokya balon turu fiyatları döneme göre değişiklik göstermektedir. Birçok kişi Nevşehir balon fiyatları 2023 yılı için çok arttığını düşünse de önceki yıla oranla normal bir şekilde fiyatlar ilerlemektedir. K

Kapadokya Balon Nereden İzlenir?

Kapadokya Bölgesinde Sıcak Hava Balonları Göreme ve Avanos ilçelerinden kalkış yapmaktadır. Ancak ilçeler birbirine yakın ve aynı zamanda yüksek vadiler bulundurduğundan birçok yerden izlenebilmektedir. Ayrıca Balonlar yüksek seviyelerde uçtuklarından bazı açık alanlarda yüksek olmasa da görülmektedir. Balonları izleyebileceğiniz saatler Gün Doğumu saatleri yani Sıcak Hava Balonlarının kalkış yaptığı saatlerdir. Kalkış yaptıktan sonra ortalama 45dk- 1 saat havada süzülen balonlar Kapadokya bölgesinin harika manzarasını oluşturmaktadır. Balonları inanılmaz görünüşleri ile insanı büyüleyen Vadilerden izlemek her zaman daha keyiflidir. Sizler için Balon Seyrinin yüksek olduğu Vadileri sıralayacak olursak; Kızılçukur Vadisi, Aşıklar Vadisi, Ihlara Vadisi, Devrent Vadisi ve Güvercinlik Vadisi olarak sıralayabiliriz. Balonlar aynı zamanda yüksek konumda olan Kaleler ve birçok turistik mekandan görülebilmektedir. Örneğin; Göreme Panorama, Ortahisar Panorama ve Ortahisar Kalesi gibi yüksek konumlanmış bu mekanlardan da Balonları seyredebilirsiniz. Balon Turları ve daha birçok çeşitli aktiviteler için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Whatsapp: 0530 492 44 08

E-Mail: info@htrtours.com

Telefon: 0530 492 44 08

Leave A Comment