Göreme’nin En İyi Otelleri

Kapadokya’ya anlam veren en önemli parçalardan biri Göreme’dir. 2 bin nüfusa sahip küçük bir kasaba olmasına rağmen Dünya’nın en önemli bölgelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Yoğun ziyaretçi trafiğinin ana adresi yurt dışıdır. Burayı önemli kılan Kapadokya ve dolayısıyla UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer edinen Göreme Açık Hava Müzesi’dir. Kapadokya 250 kilometrekarelik büyük bir alanı kapsar. Ancak en önemli yerleri Ürgüp, Göreme ve Avanos üçgeni içerisinde yer almaktadır. Özellikle Göreme bu alanlar içerisinde önemli yere sahiptir. Gezilmesi gereken noktalara yakınlığı ile konaklama için tercih edilen kasaba her bütçeye uygun konaklama çözümleri sunmaktadır. Üstelik dört mevsim ziyaret söz konusudur. Her mevsim ayrı bir güzelliği ve özelliği bulunur. Bu sebeple Kapadokya aşıkları dört mevsim buraya gelmek ve her anını yaşamak ve yeniden aşk tazelemek istemektedir. Bu tatillerde en çok merak edilenlerden biri de Göreme’nin en iyi otelleri olmaktadır.

Kapadokya Göreme’deki En İyi Oteller

Hıristiyanlığın başlangıcı ile en önemli merkezi haline gelen Kapadokya, 250 kilometre karelik alanda yer alır. Başta Nevşehir ve Kırşehir ile Niğde, Aksaray ve Kayseri gibi birçok şehre yayılmıştır. Burada en çok ziyaret edilen bölgelerin başında Göreme gelmektedir. Uçhisar, Avanos, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ürgüp, Kaymaklı Yeraltı Şehri ve Ihlara Vadisi başlıca görülmesi gereken yerlerdir. Göreme bu noktaların hepsine yakınlığı ile en uygun yerdir. Bu sebeple Kapadokya gezisi esnasında ulaşımın kolay sağlanması açısından Kapadokya Göreme Otelleri tercih edilmektedir.

Bölgedeki volkanik yanardağların püskürttüğü lavların zaman içinde aşınması ile ortaya çıkan peri bacalarının yanında kayalık alanlar bulunmaktadır. Bu kayalıklar tüflerden meydana gelmiştir. Bunun yanında tüfler kolay oyulma ve işlenme özelliklerine sahiptir. Böylelikle yerleşim bölgesi haline gelen bölgedeki tüfler bir anlamda insanların yaşam alanlarını oluşturmuştur. Kapadokya gezilerinde insanlar doğal olarak Göreme mağara otelleri ile taş evlerde konaklamak ister. Bunun sebebi coğrafi olarak taş evler ve kayalıklar ile mağaralardan oluşan bir yapıya sahip olmasıdır. Nevşehir Göreme Otelleri, konaklama olarak oda kahvaltı seçenekleri ile alınan hizmetlerdendir. Bölgesel açıdan her bir karışı manzaranın eşsiz güzelliklerinden kesitler vermektedir. Bu sebeple bölgedeki otellerin hepsinde manzara müthiştir. Böylelikle bu manzaraları daha güzel kılmak adına otel ve diğer restoranlar çatı katı ve teraslarda yeme içme mekanlarını oluşturmuştur. Burada gün doğumu ve güneşin batımı manzaranın keyfini çıkaracağınız en güzel yerlerdir.

Göreme’nin En İyi Otelleri

Anatolian Houses Hotel

Havuzlu, Jakuzili ve Hamamlı Oteller

Bölge kaya otel Göreme seçeneklerini sunabilmek için daha çok küçük otellerden oluşmaktadır. Bütçenize uygun bir konaklama türü mutlaka bulunur. Üstelik ekonomik olarak Göreme butik oteller alternatifleriniz arasındadır. Aynı zamanda dileyenler daha sıcak bir konaklama için Göreme otel tavsiye ile ekonomik olması açısından; en ucuz Göreme otelleri arayışında olmaktadır. Her yıl yaklaşık 2 milyon ziyaretçiye konaklama imkanı veren bölgede isteğinize uygun bir otel mutlaka bulabilirsiniz. Ayrıca burada talepler kişiye göre değişmektedir. Bazı kimseler Göreme havuzlu oteller ile konaklamayı isterken bazıları daha cazip gelen Göreme Jakuzili oteller ile tatiline renk getirmek istemektedir. Fakat en çok aranılan husus Kapadokya balon gören oteller olarak dikkatleri çeker.
Göreme Otel fiyatları kişinin talebine, konaklama türüne ve sezonuna göre değişen ücretler ile değişiklik göstermektedir. Yapılan kampanyalar ile erken rezervasyon imkanları dahilinde çok daha uygun fiyatlara tatil alımı yapabilirsiniz. Bu aşamada Ürgüp Göreme Otelleri erken rezervasyon imkanı ile daha cazip hale gelen tatil olanakları sunmaktadır. Özellikle sıcak hava balonu uçanları gören otel isteyenler için Göreme önemli bir mevkide yer alır.

Göreme Açık Hava Müzesi’ne Yakın Oteller

En iyi Göreme otelleri burada bulunan açık hava müzesine yakın olanları diyebiliriz. Yürüme mesafesi ile hızlı hareket etme olanağı sağlayan bu oteller aynı zamanda şehir merkezinde yer almaktadır. Bu sayede kişiler gündüz bölgeyi gezme imkanı bulurken geceleri de şehrin akışına kendisini kaptırabilir. Bölgesel açıdan turizme destek veren tatil ile sportif faaliyetler burada ziyaretçi sayısında artışa neden olmaktadır. Bu durum aynı zamanda bölge halkının ekonomik kazancını oluştururken kalkınmasını da sağlamaktadır. Artan ziyaretçi aynı zamanda işçi arayışını da artırmaktadır. Bu sebeple Göreme otel iş ilanları ile ekonomiye katkı sağlamaktadır. Göreme kaya otel Nevşehir ile burada yapacağınız balon uçuşları, ATV ve Jeep Safari turları, At sırtında Kapadokya turu gibi alternatifler tatillerinize renk katmaktadır.
Ürgüp Göreme Otel fiyatları bütçenize göre konaklama yapma olanaklarına sahiptir. Özellikle bu oteller vadilerin manzaralarına sahiptir. Böylelikle Nevşehir Göreme otel manzaraları genel olarak geniş bir vadi manzaraları ile sizleri karşılar. Yıldızlı oteller kadar burada mütevazi olarak konaklama yapacağınız butik otellerde bulabilirsiniz. Bu çerçevede konaklama açısından ün yapan Göreme’nin en iyi otelleri şunlardır.
Anatolian Houses Hotel
Kapadokya gezinizi ilginç kılmak ve heyecana ortak olmak istiyorsanız bölgeye uygun olarak peri bacalarından oluşan bir otel seçmelisiniz. Bu seçeneklerin başında gelen Anatolian Houses Hotel peri bacası üzerinde bulunmaktadır. 33 oda ile küçük büyük bir otel denilebilir. Zira bölgede daha çok küçük oteller bulunmaktadır. Konaklamalarda 5 yaşına kadar çocuklarınız ile ücret almayan otel Göreme kasabasına yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunmaktadır.

SPA özelliği ile masaj teknikleri ile konaklamanıza renk veren Anatolian Houses Hotel, bu özelliğini aromatik yağlar, bölgeye uygun doğal şifalı taşlar ve uzman profesyonel masörler ile vermektedir. Peri bacalarından oluşan otelde standart oda büyüklüğü bulunmamaktadır. Bu sebeple odalar 25 – 60 metrekare aralığında değişmektedir. Odalarda konaklamanın konforlu olabilmesi adına küvet, duşakabin, Mini bar, TV ve saç kurutma makinesinin yanında çay ve kahve içilebilmesi için ısıtıcılar bulunmaktadır. Dönemine göre ücret değişikliği gösteren otelde ayrıca sömestri tatilleri için ve düğünler için ayrı paketler sunuluyor. Hafta sonu paketleri ile balayı paketleri diğer kampanyalı konaklama türlerini oluşturmaktadır.

Göreme’nin En İyi Otelleri

Anatolian Houses Hotel

Cappadocia Cave Suites
Mağara içerisine konumlandırılan otelin mimarisi Hititlere, Romalılara ve Bizanslılar dönemine kadar uzanmaktadır. Oyma mağaralarda olan odalar günümüz yüzyılındaki konforu ile birleştirilmiştir. Kapadokya mağara otel bu sebeple gözün olarak sunulan mağara otelleri arasında en enfes kesici özelliklere sahiptir. Balayı oteli olarak tercih edilmektedir. Bunun sebebi eşsiz bir romantik manzarası olmasıdır. Özellikle Türk mutfağı menüsü ile yabancı turistlerin uğrak mekanı haline gelen Cappadocia Cave Suites, dünya markası bir oteldir. Nitekim BBC, PBS ve Travell Channel’e konu ve haber olan bir oteldir. Otelin camları dahil diğer odalara benzememektedir. Bu çerçevede farklı büyüklüklere sahip otel odalarının bazılarında jakuzi bulunmaktadır. Bölgede mağara otel bulmanız mümkün. Ancak bu anlamda tek ve eşsiz olarak görülen bir mağara otel niteliği taşımaktadır.
Empire Cave Hotel

Unutamayacağınız bir Kapadokya tatilinin bölgedeki eviniz haline gelen Empire Cave Hotel, oda kahvaltı konsepti ile hizmet vermektedir. Burada verilen kahvaltılar yöreye özeldir. Kapadokya Havalimanına 35 km mesafede yer alır. Bu çerçevede misafirlerin havalanı ve otogar üzerinden transferine yardımcı olmaktadır. Nevşehir şehir merkezine 12 km uzaklıkta yer alan otelin akşamları Türk mutfağından lezzetleri misafirlerin aradığı tatlardır. Mimari olarak modern ve zarif bir otel olan Empire Cave Hotel ayrıca araç kiralama hizmeti vermektedir. Balayı otel konsepti ile misafirlere ayrı hizmetler vermektedir. Oda kahvaltı imkanı ile konaklama hizmeti veren otelde ayrıca fotoğrafçı, kuru temizleme ve internet gibi hizmetler bulunmaktadır.

Göreme’nin En İyi Otelleri

Empire Cave Kapadokya

Hera Cave Hotel

Mağara oteli deneyimi sunan Hera Cave, Göreme kasabasının en üstünde bulunmaktadır. Mağara ve kaya otel olması nedeniyle önemli bir dekorasyondan geçirilen otel, dar geçitlerden ulaşılan, kavisli merdivenle çıkılan ve labirenti andıran tarzı ile özel kaçamaklarınızın adresi oluyor. Sabahın erken saatlerinde uçan balonlara eşlik eden otelin arka kısmında ise Göreme panoraması bulunmaktadır. Bu manzara eşliğinde sabah kahvaltıları ve gün batımında Göreme manzarası ile güneşi dans eden ışıkları arasında akşam yemekleriniz burada güze anılar bırakacaktır. Bölgeye uygun haliyle dekorasyon sonrası yerel karakteristiğe bürünen otelin mobilyaları el işlemeciliğine sahiptir. Ayrıca her bir bölge antika eşyalar ile donanmıştır. 28 odaya sahip Hera Cave ailelere özel King-Aile Mağara Suiti ile hizmet vermektedir. Tamamen orijinal mağara duvarlarına sahip olan odalarda konaklama açık büfe kahvaltılar ile verilmektedir.

Göreme’nin En İyi Otelleri

Hera Cave

Lucky Cave Hotel
Kapadokya’nın merkezi olarak görülen Göreme, açık hava müzesi ve tarihi dokusunun yanında mağara otelleri ile ünlü bir yerdir. Özellikle yurt dışından gelen ziyaretçilerin mağara oteller arayışında ön plana çıkan Lucky Cave Hotel, coğrafyaya uygun konaklama ve yöreye uygun açık büfe kahvaltı olanaklarına sahip. Kahvaltının serpme ve organik olmasının yanında geç kalkmayı sevenler için saat 12:00’ye kadar devam ediyor olması ayrı bir avantaj olarak görülebilir. Üstelik en güzel tarafı da kahvaltıların odanıza size özel olarak servis edilmesidir. Bunun yanında 24 saat kahvaltı servisi verilen tek otel olarak görebilirsiniz.

Göreme’nin merkezinde yer alan otel, açık hava müzesine 1 km, Uçhisar Kasabasına 3 km, Nevşehir Kapadokya havalimanına 40 km mesafede yer almaktadır. Havaalanından gelen ziyaretçiler için transfer hizmeti verilmektedir. Gezinizi heyecanlı kılacak olan bölgedeki aktiviteler için bilgilendirmeler ve rezervasyonlar otel tarafından yapılmaktadır. Ziyaretçilerin konforu için otelde her husus düşünülmüş. Suit odalara özel jakuzi ve hamam olması oteli kaliteli kılmaktadır. Odalarda misafirlere çay ve kahve ikramı ile su ısıtıcıları bulunmaktadır. Bu sayede Kapadokya’nın manzaralarına çayınızla ve kahvenizle eşlik edebilirsiniz.

Göreme’nin En İyi Otelleri

Lucky Cave Hotel King Oda

Göreme’nin En İyi Otelleri Fiyat Bilgileri

Kapadokya çok geniş bir alana sahiptir ve dört mevsim sizlere tatil ve gezi imkanı sağlar. Buradaki geziler mevsimine göre değişen heyecanlar eşliğinde yapılmaktadır. Bölgeye gelen ziyaretçiler öncelikli olarak turizm firmaları ile paket halinde gelmeyi ve bu paket dahilinde gezi turlarına katılmayı hedeflemektedir. Ancak bireysel olarak burada görmeniz gereken yerler ve aktiviteler sizlerin uzun süre buralarda konaklamanıza olanak sağlar. Tatilin ve ziyaretin en güzeline ulaşmak için atacağınız adımlar Kapadokya gezi rotası hazırlamaktır. Bu çerçevede önemli unsur konaklama olmaktadır.
Kapadokya otelleri sezonuna ve kalınacak otelin sınıfına göre farklı ücretler ile konaklama imkanı sağlamaktadır. Erken rezervasyon otelleri bütçe açısından en uygun koşullarda yapılmasına olanak sağlayabilir. Bu aşamada bölgedeki küçük büyük tüm otellerin farklı kampanyaları olabilmektedir. Yeni evlenen kişilere balayı tatillerinin yanında evlilik teklifi organizasyonları ile düğünler burada özel olarak planlanmaktadır. Bölgenin dokusuna uygun mağara odalarda yapacağınız tatil ömrünüzün sonuna kadar anlatmanıza neden olacaktır. Yıllık 2 milyondan fazla ziyaretçiyi kendisine hayran bırakan Kapadokya, 12 ay boyunca ziyaretçi alan turistik bir bölge haline gelmiştir. Bunun sebebi her mevsim görülmesi gereken bir yer olmasıdır. Çünkü Kapadokya’nın her mevsim ayrı bir tadı ve güzelliği bulunmaktadır.
Leave A Comment