Uçhisar’ın En İyi Otelleri

Kapadokya bölgesinin önemli şehirlerinden olan Uçhisar’ın En İyi Otelleri genellikle beldenin en güzel yerlerinde konumlanmaktadır. Uçhisar bölgenin en yüksek yerleşim yeridir. Bunun yanında, en yüksek Kapadokya peri bacası ve adını aldığı Uçhisar Kalesine ev sahipliği yapmaktadır. Uçhisar Kalesi bölgenin en önemli parçalarından biridir. Uçhisar’ın En İyi Otelleri Kapadokya’nın mimari yapısını en iyi yaşayan ve yansıtan konaklama mekânlarıdır. Öyle ki Uçhisar’ın En İyi Otelleri evinizin rahatlığında bir konfor ortamı sunarak konaklama imkânı vermektedir. Bu özellik tatilcilerin genel olarak aradığı bir durumdur. Çünkü seyahate çıkan herkes evinde hissettiği rahatlığı aramaktadır. Bu çerçevede yer alan ve herkese hitap eden konaklama mekânları genellikle Uçhisar’ın En İyi Otelleri kategorisinde yer almaktadır. Üstelik Uçhisar Kapadokya otelleri, Kapadokya’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlere yakınlığı ile konum açısından önemli yerdedirler. Uçhisar Kapadokya otel ve çevresinde en iyi konaklama yapacağınız başlıca Uçhisar Otelleri şunlardır:

  • Petra Inn Cappadocia
  • Uchisar Kaya Otel
  • Argos In Cappodocia
  • Cappodocia Aurara Cave Hotel
  • Cappodocia Cave Resort
  • Karlık Evi Hotel
  • Taşkonaklar Hotel Cappadocia

Uçhisar’daki Oteller

Bölge dört mevsim gezi ve seyahat olanakları sağlamaktadır. Uçhisar’a gelen kişiler buranın coğrafyasına uygun olan otellerde konaklamak istemektedir. Bu aşamada seçenekler Uçhisar otel fiyatlarına göre değişebilmektedir. Her bütçeye göre farklı yerler bulunmaktadır. Bölgenin mimari yapısı Uçhisar mağara otel konseptine uygundur. Özellikle yabancı turistlerin tercihi Uçhisar kaya otel ve oyulmuş odalardan yana olmaktadır. Üstelik Uçhisar mağara otel ile konaklama yapmak isteyenler başka özelliklerde aramaktadır. Yani jakuzili, havuzlu, Uçhisar Kalesi ve balon manzaralı olan odalar, oteller. Bunların yanında Türk hamam kültürünü yakından görmek isteyenler, Uçhisar hamamlı oteller aramaktadır. Aranılan tüm bu özellikler Uçhisar’ın En İyi Otelleri kategorisinde olan konaklama mekânlarında genellikle bulunmaktadır.

Kapadokya yaklaşık 250 kilometrelik alanda toplanmaktadır. Bölgenin en büyük alanı Nevşehir başta olmak üzere Aksaray, Niğde, Kayseri gibi illerin sınırları içerisinde yer alır. Böylelikle mutlaka görülmesi gereken yerler Uçhisar, Avanos, Göreme, Ürgüp, Kaymaklı, Derinkuyu ve Ihlara Vadisi’ni de içine almaktadır. Bu sebeple bölgede görülmesi gereken yerler, bir günlük ziyaretlere sığmayacak kadar büyüktür. Tam anlamıyla bölgeyi gezmek neredeyse imkânsızdır. Bunun için kendinize uzun zaman ayırmanız gerekmektedir. Bu anlamda konaklama önemli hizmetlerden biridir. Üstelik bölgesel açıdan tüm gezi ve Kapadokya müze yerlerine en yakın bölgede konaklamak stratejik olarak önem taşır. Bu öneme binaen konumu ve özelliği ile Uçhisar Otel fiyatları ile en uygun Uçhisar otellerini bulmak önemlidir. Yazımızın devamında “Uçhisar’ın En İyi Otelleri” kategorisinde yer alan; Uçhisar kaya otel, Uçhisar mağara otel, Uçhisar taş otel ve Uçhisar otel fiyatlarından bahsedeceğiz. Bu kısma geçmeden önce “Kapadokya otel Uçhisar nerede, kaç km nasıl gidilir?” gibi bilgilerden kısaca bahsedelim.

Uçhisar’ın En İyi Otelleri

Kapadokya Uçhisar Kale

Uçhisar En İyi Otelleri Nerede ve Nasıl Gidilir?

Stratejik olarak bölgenin en güzel yerinde yer alan Uçhisar, Nevşehir il merkezine 6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Nevşehir Kapadokya Havaalanına uzaklığı 35 kilometredir. Bölgede mutlaka gezilmesi gereken Göreme Açık Hava Müzesine yaklaşık 5 kilometre uzaklığı bulunmaktadır. Persler Dönemi’ndeki kral yolu ile Selçuklular ile başlayan ipek yolunun konaklama noktası olmuştur. Ürgüp 12 km, Avanos 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Kapadokya’nın ilk giriş noktası ile buranın bulunduğu yükseklik ve rakım 1270 metreye kadar çıkar. Bu yüksekliğe ise Uçhisar ulaşmaktadır. Uçhisar ve çevresinde konaklayan ziyaretçiler en yüksek zirvede olmanın özgürlüğünü tatmış olurlar. Size yakın olan yıldızlar ve güneşin ilk ışıkları ile son ışıklarının renk cümbüşü, tarihin geçmişten gelen kokusunun birleştiği sanatçı ruhunuzu ortaya çıkarmaktadır. Bölgedeki Kapadokya peri bacalarının arasında gözlerinizi açtığınız zaman sizleri Puhu ve Issık kuşlarının senfonisi karşılamaktadır.

Uçhisar’da bulunan oteller yapısal olarak küçüktür. Sebebi buradaki mağara ve kayadan oyma ile yapılan evlerin otele dönüştürülmesidir. Burada pansiyon ve butik oteller bulabilirsiniz. Uçhisar otel fiyatları sizlerin tercihlerine göre değişmektedir. Bu sebeple bölgeye gitmeden önce Nevşehir Uçhisar otel ile telefonla iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz. Ya da bu konuda sizlere anında yardımcı olacak olan HTR Turkey Tours’un internet sayfasını ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Üstelik sadece En İyi Uçhisar otel ve En Uygun Uçhisar otel ile ilgili değil. Avanos Otelleri, Ürgüp Otelleri, Göreme Otelleri. Ayrıca Kapadokya gezilecek yerler, Kapadokya vadi turları, Kapadokya günübirlik turlar gibi birçok konuda bilgi alabilirsiniz. Yazımızı devamında Uçhisar’ın En İyi Otelleri hakkında kısaca bilgiler yer almaktadır.

Uçhisar Otelleri

Uçhisar’da bulunan otelleri saymakla bitiremeyiz. Ancak bölgede bulunan ve ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen otelleri söyleyebiliriz. Uçhisar’ın En İyi Otelleri kategorisinde genel olarak yer alan oteller şunlardır.

Petra Inn Cappadocia

Tarihi bir konak olan Petra Inn Cappadocia, Osmanlı mutfağından emekli olan Çarhacı Mustafa Efendi’nin 1800 yılların sonlarına doğru yaptırdığı bir konaktır. Rum ustaların mimarisinde başrollerini aldığı konak adeta oya gibi işlenmiş. Uçhisar’a sırtını yaslayan otel aynı zamanda Erciyes manzarasına tüm gün şahitlik yapıyor. Tarihi geçmişi ile bölgede günümüze kadar ulaşan üç konaktan biri olan otel restorasyon çalışmaları sonrası hizmet vermeye başlamıştır. 19 konak ve mağara odası ile küçük bir otel konsepti bulunan Petra Inn Cappadocia’da yerden ısıtma ile size mutluluk verecek özelliklere sahiptir. Size özel ışıklandırmalar, taş oyma şömineleri, size konfor verecek jakuzileri ve el dokuması nadide halıları ile burada tarihe şahitlik yaparsınız. Geçmişte üzüm ve kayısıların kuruma mekânı olan yerlerde yapılan teraslar sizlere günün ilk ışıkları ile batımı arasında eşsiz enstantaneler sunuyor.

Otele giriş saati 14:00, çıkışlar ise 12:00 olarak belirlenmiştir. Hayvan dostu oteller arasında yer alan otele evcil hayvanlarınız ile gelebiliyorsunuz. 2019 yılında faaliyete başlaması nedeniyle yeni bir otel olduğunu söylemek mümkündür. Ücret karşılığında burada masaj, bisiklet kiralama, bar, at binme, oda servisi, havaalanı transferi, VIP transfer, araba kiralama ve açık kapalı restoranları bulunmaktadır. Otelde konaklama fiyatları ise seçeceğiniz odanın özellikleri ve sezona göre değişiklik göstermektedir. Bu çerçevede Uçhisar’ın En iyi Otelleri kategorisinde yer alan Petra, Uçhisar otel fiyatları güncelliği değişebilmektedir.

Uçhisar’ın En İyi Otelleri

Petra Inn Cappadocia

Uçhisar Kaya Otel

Otelin en büyük özelliği kayadan oyma ilk otel olmasıdır. Bu sebeple yurt dışında önemli bir üne sahiptir. Bu sayede konaklama ve otel mimarisine yeni bir soluk kazandırmıştır. Nitekim Kapadokya bu mimariye en uygun yerlerden biri olmuştur. Panoramik manzaraya sahip olan Uçhisar Kaya Otel, Uçhisar’ın Adnan Menderes Caddesi üzerinde yer almaktadır. Bölgesel açıdan önemli ve yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahiptir. Böylelikle erken rezervasyon yaptırmanız bölgenin mimarisine uygun olarak konaklamanız açısından önem taşımaktadır.

Kaya Otel Uçhisar, oda kahvaltı konseptine sahip otel 72 odaya sahiptir. Bahçe katındaki mağara odasında gecelik kişi başı konaklama ücretini Uçhisar Kaya Otel ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz. Panoramik manzaraya sahip odalarda Uçhisar Kaya Otel fiyat bakımından tercihinize göre değişmektedir. Uçhisar Kaya Otel Kapadokya en çok aranılan konaklama seçeneklerinden biridir. Bu yüzden Uçhisar Kaya Otel yorumlar ile ön plana çıkmaktadır.

Uçhisar Kaya Otel yorumları ile farklı organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu organizasyonlardan biri düğün ve toplantılardır. Uçhisar Kaya Otel düğün organizasyonları ile bölgenin en çok aranılan yeridir. Otelde yapılan düğünler masalsı etkinliklere ev sahipliği yapar.

Uçhisar’ın En İyi Otelleri

Uçhisar Kaya Otel SPA

Argos In Cappodocia

Uçhisar’ın En İyi Otelleri arasında yer almaktadır. Argos In Cappodocia, 1996 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Bölgenin yapısı ve mistik havasını taşıyan otelin 51 odası bulunmaktadır. Her bir oda farklı enstantaneye sahiptir. Böylelikle Erciyes Dağı başta olmak üzere Güvercinlik Vadisi ve peri bacaları manzaralarına sahiptir. 51 farklı benzersiz odaya sahip olmasının nedeni yerleştiği bölgedeki rüstik nişler, köşeler ve tüflerin meydana getirdiği kayalardır. 50 ile 107 metrekare genişlikte değişen odalara sahip otelde Uçhisar taş oda ve Uçhisar mağara oda olarak iki farklı seçenek bulunmaktadır.

Bölgenin en güzel lezzetlerinin sunulduğu otelin yeme içme deneyimi sizleri mutlu edecek diğer özelliklerdendir. Otelde ayrıca 70 bin şişe kapasitesine sahip eski manastırın şarap mahzeni bulunmaktadır. Yerel ve dünya mutfaklarından seçenekler bulabileceğiniz geniş bir yelpazeye sahip restorandı ünlü şefler ile hizmet vermektedir. Uçhisar’ın En İyi Otelleri arasında yer alan otelin fiyatları aradığınız konfora göre değişmektedir.

Uçhisar’ın En İyi Otelleri

Argos In Cappadocia Tıraz Jakuzi Süit

Cappadocia Aurara Cave Hotel

Roma mitolojisinde şafak tanrıçasından ismini almıştır. Cappadocia Aurara Cave Hotel, peri bacaları arasında gün doğumunun en güzel görüldüğü bir yerde konumlanmaktadır. Böylelikle Kale Sokak, Tekeli adresindeki otelde eşsiz manzaralarla konaklayabilirsiniz. Aynı zamanda 2016 yılında faaliyete başlayan otelin 50 odası bulunmaktadır. Üstelik jakuzili oda seçenekleri ile sizlere ayrı bir konfor sunmaktadır. Bunun yanında şömine keyfi ile kış sezonlarında ayrı bir heyecan veren otelden bahsetmek mümkündür. Aurara Cave Hotel oda kahvaltı konsepti ile faaliyet vermektedir. Böylelikle sezonuna göre değişen gecelik konaklama ücreti bulunur. Aynı zamanda jakuzili deluxe odasında gecelik konaklama fiyatları için HTR Tur ile iletişim kurmayı unutmayınız.

Cappadocia Aurora Cave Hotel

Cappadocia Cave Resort

1989 yılında Butik Otel olarak faaliyete geçmiştir. Bununla birlikte CCR Otel, 121 oda ile konaklama hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda SPA hizmeti veren otelde biri kapalı 2 ısıtmalı havuz bulunmaktadır. Kaya odaları, masaj ve terapi salonları bulunmaktadır. Kapadokya’da gün doğumu ve batımı manzarası eşliğinde konaklama olanakları vermektedir. Ayrıca 2013 yılında “En İyi SPA Oteli” ödülü alan Uçhisar CCR Hotel & SPA’nın ayrıca hamamı bulunmaktadır. Kızılçukur Vadisi’ne tepeden bakan konumu vardır. Bunun yanında bölgesel açıdan olduğu kadar İtalyan, Fransız ve uzak doğu ülkelerinin lezzetlerini sunan restoranları zengin mutfağa sahiptir. 150 kişiye kadar toplantı salonu vardır. Bu sayede organizasyonların gerçekleştirilebileceğiniz büyük bir otel olan Cappadocia Cave Resort, 7 farklı oda konseptine sahiptir.

Büyük aileler için villa konforlu suit odalardandır. 1 Super Twin, 2 Deluxe Double, 1 Senior Twin Suite ve 1 bakıcı odası ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Üstelik 600 metrekarelik bir alanı kapsayan özel villa ayrıca size özel uşak hizmeti vermektedir. Öyle ki villaya özel balkon ve bahçe manzarası vadiye hâkimdir. Kapadokya bölgesinde evinizin rahatlığında en iyi konaklama imkânlarından biridir. Fakat Villa kiralaması en az üç günlük olarak yapılmaktadır. Bu çerçevede üç günlük ücreti sezona göre değişiklik göstermektedir.

Cappadocia Cave Suites Resort

Uçhisar Karlık Evi Hotel

Balayı tatilini yapacaklar için tasarlanan mimarisi ile Kapadokya’nın en romantik oteli olan Karlık Evi Hotel, mum ışığında jakuzi keyfi sunmaktadır. Üstelik Kapadokya manzarası eşliğinde jakuzi keyfinin yanında uçan balonların süslediği gökyüzü manzarası ile güne merhaba dersiniz. Kapadokya’nın sanat oteli olarak gösterilen oteli ayrıca evlilik teklifleri ile doğum günü organizasyonu yapmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Öyle ki modern binaya sahip olmasının yanında bölgeye uygun tüf taşlarından inşa edilen oteldir. Böylelikle vadiler ve köylerin manzarasının eşliğinde gün doğumu ve batımı izlenebilmektedir.

Havuzlu Karlık Evi Hotel, aile süiti ile panoramik odaları ile ünlüdür. Bunun yanında cam panoramik odası ile muhteşem bir konaklama imkânlarına olanak vermektedir. Öyle ki cam panoramik odalar tamamen cam tavana sahiptir. Bu sayede geceleri yıldızların altında uyurken, sabaha renkli balon cümbüşüne uyanırsınız. Üstelik sizin konaklamanıza sadece gökyüzü şahit olmaktadır. Karlık Evi Hotel 2 kişilik odada gecelik fiyatları seçeceğiniz otel konfor özelliklerine göre değişmektedir.

Uçhisar Taşkonaklar Hotel Cappadocia

Binlerce yılda meydana gelen bir coğrafyaya eşlik eden Uçhisar Taşkonaklar Hotel yaşanılacak bir ev olarak yola çıkan bir oteldir. Bunun sonrasında ise kendisini bir Butik Otel olarak bulmuş bir yerdir. Özellikle mağaraların ve taş otellerin arasında kendisine yer bulmuştur. Doğaya özgü muhteşem bir mimariye sahiptir. Başkent Ankara’ya 3 saatlik karayolu uzaklığında olan otelden, 5 dakikalık yürüyüş mesafesindeki Güvercinlik Vadisi, manzaranızı oluşturmaktadır. Kapadokya geziniz ile gezi masalınızın konaklama bölümünü oluşturan Uçhisar Taşkonaklar Otel Kapadokya’daki eviniz niteliğini taşımaktadır. Bunun yanında Taşkonaklar Hotel Uçhisar, ayrıca Kapadokya balayı paketi vermektedir. En uygun Uçhisar otel Kapadokya ile konaklamaları arasında fiyat olarak bütçenize dost ücretler söz konusudur. Kapadokya’nın en güzel manzarasına sahip diyebileceğimiz bir otelden bahsetmek mümkündür. Öyle ki buradaki tüm manzaralar güzeldir. Özellikle güler yüzlü personeli ve bölgeye uygun mutfak lezzetleri ile zengin bir tatil sizi burada beklemektedir.

Uçhisar ve çevresinde konaklama yapmanızda en büyük özellik Uçhisar taş mağara otelleridir. Bunun yanı sıra güzel manzaralara sahip olmasıdır. Böylece bölgenin en çok aranılan konaklama yeri Kapadokya Uçhisar Kaya Otel diyebiliriz. Aynı zamanda Nevşehir Uçhisar Kaya Otel sizin beklentilerinizin tamamını karşılayacak özellik ve güzelliklere sahiptir.

Uçhisar’ın En İyi Otelleri

Taşkonaklar Hotel Royal Suit Oda

Leave A Comment