Kapadokya Günlük Turlar

Eşsiz doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla insanı büyüleyen Kapadokya, günlük turlar ile bir başkadır. Kapadokya bölgesi Anadolu’nun incisi konumunda yer almaktadır. Günümüzde dünyanın birçok farklı noktasından Kapadokya’ya ziyaret gerçekleşmektedir. Aynı zamanda Kapadokya’nın en önemli geçim kaynağı da elbette ki turizmdir. Bu yüzden Kapadokya turizminin her geçen yıl gelişmesi için farklı çalışmalar gerçekleşmektedir. Bu çalışmaların sonucunda Kapadokya’nın bilinmedik ve farklı noktalarına geziler düzenlenmektedir. Bu geziler genellikle ‘’Kapadokya Tur ve Kapadokya Günlük Turlar’’ adını almaktadır. Kapadokya Günlük Tur hizmetleri sayesinde, bölgeyi ziyaret eden turistler farklı noktaları görme imkânı kazanmaktadır. Kapadokya Günlük Turlar programı çoğunlukla turist kafilelerinin istek ve taleplerine göre şekillenmektedir. Bu yüzden Kapadokya Günlük Tur acenteleri turistlerin istek ve talepleri doğrultusunda hareket etmektedir. Çünkü pek çok Kapadokya Günlük Turlar kapsamında program vardır. Ancak bölgede en çok tercih edilen 3 farklı Kapadokya gezi turu bulunmaktadır. Bu Kapadokya gezi turları şu şekildedir:

 • Kapadokya Kırmızı Tur
 • Kapadokya Mavi Tur
 • Kapadokya Yeşil Tur

Fakat bölgede yapılan sosyal aktiviteler beraberinde Kapadokya Tur çeşitliğini de arttırmıştır. Kapadokya genelinde gerçekleşen özellikle Kapadokya Uçaklı Tur, Kapadokya Anı Tur ve Kapadokya Balon Tur gelmektedir. Aynı zamanda Türk milleti için önemli anlam ve sembollere denk düşen ‘’29 Ekim’’ Kapadokya 29 Ekim Tur adı altında organize edilmektedir. Ayrıca bunların yanında “Kapadokya Günübirlik Turlar” adı altında pek çok Kapadokya tur fırsatları, programları bulunmaktadır. Bu sebeple Kapadokya Günlük Turlar kapsamında düzenlenen programları, Kapadokya tur fiyatlarını inceleyerek takibe almak gerekir. Böylesine güzel aktivitelerin bulunduğu ve hepsinin bir veya bir kaç güne sığdığı Kapadokya Günlük Turlar fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Kapadokya Günlük Turlar

Kapadokya Zelve

Kapadokya Mavi Tur

Nevşehir Kapadokya nesillerdir süregelen eşsiz doğası ve görülmeye değer tarihi dokularıyla karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın farklı coğrafyalarından Kapadokya’ya akınlar sürekli olarak devam etmektedir. Kapadokya Tur Şirketleri yoğunluğu artan turist kafilelerine en kaliteli ve profesyonel hizmeti vermeyi amaç edinmektedir. Çünkü Kapadokya’nın en büyük geçim kaynağı elbette ki bölgeyi ziyaret eden turistlerden geçmektedir. Kapadokya Tur Şirketleri organize bir şekilde hareket etmektedir. Bu sayede tür ve çeşitlere sahip tur ve organizasyonlar yardımıyla Kapadokya’nın tüm noktalarını gezdirmeyi amaç edinmektedir. Bu anlamda bölgede organize edilen turların başında ‘’Nevşehir Kapadokya Mavi Tur’’ gelmektedir. Kapadokya Mavi Tur küçük kafile gruplarının organize bir şekilde gezmesi olarak tanımlanmaktadır. Fakat Mavi Tur Kapadokya organizasyonlarının özelliklerine değinmekte fayda var.

 • Grup veya kafileler en fazla 12 kişiden oluşmaktadır. Bu sayede Kapadokya’nın belirli bölgeleri daha seri ve hızlı şekilde gezilmektedir.
 • Kapadokya Mavi Tur Şirketleri önceden belirlemiş olduğu restoranlar yardımıyla turistlere belirli aralıklarla mola vermektedir.
 • Kapadokya’nın farklı noktalarından ücretsiz veya belirli ücretler karşılığında alımlar yapılmaktadır. 12 kişiye kadar alımlar gerçekleştikten sonraki süreçte Kapadokya Mavi Tur faaliyetleri başlamaktadır.
 • Kapadokya Tur Firmaları çoğunlukla ‘’Mavi Tur’’ hizmetlerinde müze ve ören giriş-çıkış ücretlerini de ödemektedir.
 • Çoğu tur firması 0 ile 3 yaş arasına sahip olan bireylerden para talep etmemektedir. 3 ile 6 yaş grubuna sahip olanlardan yarım bilet 6 yaş ve büyüklerden ise tam bilet talep etmektedir. Fakat belirttiğimiz bu yaş aralıkları Kapadokya Mavi Tur Firmaları arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Kapadokya Mavi Tur Güzergâhı sırasıyla:

 • Muratpaşa
 • Keşlik Mastırı
 • Soğanlık Vadisi
 • Şahinefendi
 • Kaymaklı Yeraltı Şehri

Fakat bu yol güzergâhı elbette ki Kapadokya Mavi Tur Acentelerine göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda bu yol güzergâhı arasında öğle yemeği de bulunmaktadır.

Kapadokya Günlük Turlar

Kaymaklı Yeraltı Şehri

Kapadokya Kırmızı Tur

Kapadokya günlük turlar arasında popülerleşen bir başka gezi organizasyonu da Kapadokya kırmızı turdur. Bölgenin belirli noktalarını bir heyet yardımıyla gezme olarak tanımlanan Kapadokya günlük turlar, özellikle son yıllarda ilgi odağı haline gelmiştir. Özel rehber ve araçlar yardımıyla Kapadokya’nın önceden belirlenmiş noktaları kırmızı tur yardımıyla gezilmektedir. Kapadokya’nın doğal ve tarihi güzellikleri özellikle bahar ve yaz aylarında turist akınlarına maruz kalmaktadır. Bu akınlar neticesinde bölgenin farklı noktalarında Kapadokya tur programı organize edilmektedir. Organize edilen bu faaliyetlerin temelinde turistlerin bölgeyi daha rahat ve güvenilir gezmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda benzer bir faaliyet olarak Kapadokya paket turu programları düzenlemektedir. Kapadokya tur acenteleri geniş iletişim ağı yardımıyla birbirlerinden eş zamanlı olarak haberdardırlar. Bu sayede Kapadokya’nın eşsiz doğal güzelliklerini keşfe çıkan turistlerin tüm istek ve talepleri Kapadokya tur acenteleri tarafından karşılanmaktadır.

Kapadokya Günlük Turlar organizasyonlarında turistlerin seçeceği bir başka alternatif ise Kırmızı Tur programı olmaktadır. Kapadokya Günübirlik Turlar programı ile benzerlik göstermektedir. Nevşehir Kapadokya Kırmızı Tur özelliklerini inceleyecek olursak:

 • Bu tür gezi turu organizasyonları en fazla 12 kişiden oluşmaktadır. Fakat bu sayı Kapadokya Tur Acenteleri, Kapadokya Tur Rehberi programlarının farklılık göstermesinden dolayı çeşitlilik göstermektedir.
 • Birçok tur şirketi Kırmızı Tur programlarına öğle yemeği eklemektedir. Fakat bu anlaştığınız tur şirketlerinin Kapadokya Tur Fiyatları konusunu etkilemektedir. Bu yüzden Kapadokya Kırmızı Tur hizmetlerini satın almadan önce Kapadokya Tur Acenteleri ile ayrıntıları görüşmelisiniz.
 • Kapadokya’nın farklı noktalarından ücretsiz alım seçenekleri Kapadokya Kırmızı Tur organizasyonu içerisinde bulunmaktadır. Aynı zamanda bölgede bulunan pek çok müze ve ören girişleri genellikle tur şirketleri tarafından karşılanmaktadır.
 • Çoğu tur firması 0 ile 3 yaş arasına sahip olan bireylerden para talep etmemektedir. 3 ile 6 yaş grubuna sahip olanlardan yarım bilet 6 yaş ve büyüklerden ise tam bilet talep etmektedir. Aynı zamanda Kapadokya Kırmızı Tur hizmetlerindeki yaş aralığı Kapadokya Tur Acenteleri bakımından çeşitlilik göstermektedir.

Kapadokya Kırmızı Tur Yol Rehberi

 • Uçhisar Kalesi
 • Esentepe Panorama
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Aşk Vadisi
 • Avanos Çömlek Yapımı
 • Paşabağı Peri Bacaları
 • Devrent Vadisi
 • Onyx Atölyeleri
  Kapadokya Günlük Turlar

  Kapadokya Aşk Vadi

Kapadokya Yeşil Tur

Eşsiz manzarası ve doğal güzellikleriyle Kapadokya, nesillerdir turistlerin ortak buluşma noktası haline gelmiştir. Özellikle dünyanın farklı coğrafyalarından turistler Kapadokya’yı keşfetmek için ziyaretlerde bulunmaktadır. Bu sayede Kapadokya turizm ticareti her geçen gün hız kazanmaktadır. Özellikle Günümüzde Kapadokya’da bahar ve yaz aylarında bölgeyi ziyaret eden turistlerin 2020-2021 istatistikleri arasındaki fark göze çarpmaktadır. Bu yüzden bölgede sayısı her geçen yıl artan turist akınlarına karşı çeşitli turlar organize edilmektedir. Bu turların genel amacı gün içerisinde Kapadokya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdirmektir. Kapadokya Günübirlik Tur çeşitliliği arasında konuşturan Kapadokya Yeşil Tur programı belirli yerleri dolaştırmaktadır.

Kapadokya grup turları arasında olan Yeşil Tur özellikleri arasında:

 • Kapadokya Yeşil Tur organizasyonları en fazla 12 kişi kabul etmektedir. Çünkü Kapadokya Gezi Rehberi rotasyonunu daha kısa sürede gezdirebilmek için kişi azlığı önemlidir.
 • Organizasyon işlemlerini gerçekleştirecek olan Kapadokya Tur Acenteleri özel araçlar yardımıyla taşınmaktadır. Bu anlamda Kapadokya’yı ziyaret eden ve Kapadokya Yeşil Tur hizmeti satın alan turistleri özel araçlar karşılamaktadır. Önceden belirlenmiş olan yol güzergâhı üzerinden gezi başlamaktadır.
 • Kapadokya’nın farklı konumlarında olup olmamanız önemli değildir. Kapadokya Yeşil Tur Acenteleri sizi bulunduğunuz konumdan almaktadır.
 • Çoğunlukla Kapadokya Günübirlik Tur organizasyonları içerisinde müze ve ören girişleri de dâhildir.
 • Çoğu tur firması 0 ile 3 yaş arasına sahip olan bireylerden para talep etmemektedir. 3 ile 6 yaş grubuna sahip olanlardan yarım bilet 6 yaş ve büyüklerden ise tam bilet talep etmektedir. Bunun yanı sıra Kapadokya Yeşil Tur Acentelerinin yaş politikası değişkenlik göstermektedir.

Yeşil Tur Organizasyonları Gezi Rehberi:

 • Göreme Panorama
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi
 • Belisırma Köyü
 • Selim Manastırı
 • Güvercinlik Vadisi
 • Onyx Atölyeleri

  Kapadokya Ihlara Vadi

Kapadokya Günlük Tur Fiyatları

Kapadokya balon turu fiyatları 2022 tur acentelerinin fiyat politikasına göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda Kapadokya Günlük Turlar hizmetini satın alan grubun özel istek ve talepleri de Kapadokya Tur Fiyatları konusunu etkilemektedir. Bu yüzden fiyat politikasını Kapadokya Tur Programı organizesini satın alacağınız Kapadokya Tur Şirketleri karar vermektedir.

Anlaşmış olduğunuz Kapadokya tur acenteleri, Kapadokya tur rehberi içerisine öğle yemeğini de eklemektedir. Bu anlamda öğle yemekleri organizasyonun ortalarında yer almaktadır. Bu sayede turistlerde yemek yerken kısa bir mola vermiş olmaktadır.

Kapadokya 

Erciyes Dağı ve Hasan Dağı’nın püskürtmüş olduğu volkanik lavlar sonucunda Kapadokya peri bacaları oluşmuştur. Bu anlamda peri bacalarının yapım kökenine kısa bir giriş yaptığımızda karşımıza 50 milyon yıllık doğal bir oluşum karşılamaktadır. Bu yüzden Kapadokya’nın doğal oluşumu günümüzde dahi arkeologları büyük bir şaşkınlığa düşürmektedir. Aynı zamanda bu doğal oluşumların yüzyıllar içerisinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması Kapadokya’yı çekici kılan bir başka özelliktir. Kapadokya birbirinden eşsiz doğal güzelliklerin buluşma noktası olarak kabul görmektedir. Bu yüzden günümüzde dünyanın pek çok farklı noktasından Kapadokya’ya turlar düzenlenmektedir.

Kapadokya gezi rehberi programı Kapadokya acenteleri noktasında değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda anlaşmış olduğunuz Kapadokya Acenteleri bu program içerisine çoğunlukla öğle yemeği eklemektedir. Aynı zamanda belirli noktalar üzerinden transferler Kapadokya Yeşil Tur Fiyatları içerisine dâhil değildir. Yeşil Tur Kapadokya hizmetleri sayesinde bölgeyi ziyaret eden turistler kısa süre içerisinde birçok farklı noktayı gezmektedir.

Kapadokya Günlük Turlar Hakkında Bilgi

Kapadokya’nın eşsiz doğal güzelliklerini daha hızlı görmek için tasarlanmış olan Kapadokya Tur Organizasyon işlemleri oldukça popülerleşmektedir. Özellikle dünyanın pek çok farklı noktasından gelen turistlerin ortak buluşma noktası haline gelmiştir. Durum bu şekil cereyan ettiğinden dolayı doğru Kapadokya Tur Rehberi yakalamak önemli bir ölçüt haline gelmiştir. Genel kriterleri bu yönde şekillenen Kapadokya Günlük Turlar ve Kapadokya Günübirlik Tur imkânlarına talep artışı görülmektedir. Kapadokya’nın tarihi dokusunu uzman rehberler aracılığıyla keşfetmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin kapısını çaldığı ilk nokta çoğu zaman tur şirketleridir.

Kapadokya Günlük Turlar

Kapadokya Göreme Açık Hava Müzesi

Kapadokya Tarihi

Nevşehir Kapadokya irili ufaklı 200’den fazla vadiye, yeraltı şehirlerine, kervansaraylara, müzelere, kiliselere ve ovalara ev sahipliği yapmaktadır. Birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kapadokya’nın tarihi kalıntıları Hitit Dönemine kadar uzanmaktadır. Özellikle yazılı hayatın başlaması olarak kabul gören Mezopotamya Uygarlığı ve Hitit Dönemi’nde Anadolu oldukça önemlidir. Aynı zamanda günümüzde Kapadokya ve çevresinde yapılan arkeolojik kalıntıların sonucunda bölgenin Hitit Dönemi’ne kadar uzandığı tespit edilmiştir. Hitit Dönemi’nden sonraki süreçte Kapadokya’dan en fazla yararlananlar ilk Hristiyanlar olmuştur. Özellikle MÖ 3. yüzyılda Romalıların ağır baskıcı tutumlarından kurtulmak isteyen ilk Hristiyanların yaşam merkezi haline gelmiştir. İlk Hristiyanların Kapadokya ve civarında yaşamsal ihtiyaçlarını karşıladığını kanısına Kırkdamaltı Kilisesi’nde bulunan freskler sayesinde anlamaktayız.

Kapadokya’nın her bir noktası birbirleriyle bağlantılı unsurların bir araya gelmesi sonucu oluşmaktadır. Aynı zamanda Kapadokya Türklerin himayesi altına girdikten bu yana büyük gelişmeler yaşanmıştır. Bu gelişmelerin başında elbette ki bölge köklü bir ticari kimlik kazanmıştır. Aynı zamanda Türk Devletlerinin Kapadokya üzerindeki çalışmaları beraberinde bölgenin Türk kimliği kazanmasında etkili olmuştur. Bu sayede günümüzde Kapadokya bölgesinde yapılan arkeolojik kalıntılarda Türk Devletlerinden arta kalan tarihi eserler bulunmaktadır.

Leave A Comment