Project Description

Kapadokya bölgesi, Türkiye’nin incisi halindedir. Söz konusu bölgenin tarihi dışında doğal güzellikleri de sizleri mest edecektir. Bu bölgeleri özellikle de farklı aktiviteler ile yapmak sizlere daha önce tatmadığınız bir deneyim yaşatacaktır. Bu deneyimlerden biri de Kapadokya Jeep Safari Turu diyebiliriz. Kapadokya’nın doğasını, Peri Bacalarını ve diğer tüm güzelliklerini jeep ile gezebilirsiniz. Böylelikle daha önce yaşamadığınız bir keyif ile karşılaşabilirsiniz. HTR Tur olarak müşterilerimizin ihiyaçlarına en doğru cevapları vermeye çalışmaktayız. Bu bağlantıda tercih edeceğiniz Kapadokya turlarından en uygun programı sizlere ulaştırmaktan mutluluk duymaktayız.

Kapadokya Jeep Safari Turu

İki farklı tur olarak düzenlenen Kapadokya Jeep Safari Turu, isterseniz arkadaş grubunuzla özel olarak, isterseniz grup halinde jeep konvoylarıyla katılabilirsiniz. Genellikle 8 kişilik gruplar halinde düzenlenmektedir. Türkiye’den ve dünyanın birçok farklı yerinden turistlerin katılım sağladığı bu tur esnasında çok eğleneceksiniz.

Kapadokya Jeep Safari Turu

https://images.unsplash.com/photo-1467489904517-075c242c2b4f?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8&auto=format&fit=crop&w=1018&q=80

Kapadokya Jeep Safari Turu Güzergahı

Genel olarak Ürgüp, Yeşilhisar, Yahyalı ve Mustafapaşa bölgelerinde düzenlenen bir turdur. Bu turda dar sokaklardan geçerek kayalara oyulmuş evler ile beraber birçok kiliseleri göreceksiniz. Aynı zamanda Güvercinlik Vadisi’nin güzelliğini, Mustafapaşa Köyü’nün tarihi dokusunu ve Kızıl Vadi’nin kırmızıya boyanmışçasına gözlerinizi kamaştıran kayalarını gezeceksiniz.

Kapadokya Jeep Safari Turu

https://images.unsplash.com/photo-1504648942819-979a70e29d29?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8&auto=format&fit=crop&w=843&q=80

Güvercinlik Vadisi

Adını burada bulunan güvercinliklerden almıştır. Aynı zamanda da tur esnasında da burada bulunan güvercinlikleri görecek ve vadinin zengin bitki örtüsüne şahit olacaksınız. Yaklaşık 4100 metrelik bir uzunluğa sahip olan Güvercinlik Vadisini gezerken Kapadokya’nın ne kadar güzel bir yer olduğunu tekrar fark edeceksiniz.

Mustafapaşa Köyü

Eski ismi Sinasos olan bu köy, eski bir Rum köyü özelliğini taşımaktadır. Jeeplerinizle Mustafapaşa Köyünü gezerken burada bulunan evlerdeki Rum dokusunu göreceksiniz. Aynı zamanda Aziz Nikolas Manastırı, Konstantin Helena Kilisesi, Aziz Vasilos Kilisesi, Aziz Basil Şapeli, Aziz Grigoris Kilisesi gibi Hristiyan tarihine ait muhteşem tarihi yapılar ile karşılaşacaksınız.

Kızıl Vadi

Bir diğer adı Kızılçukur Vadisi’dir. En önemli özelliği ise bu vadinin kayalarının kızıl renkte olmasıdır. Bu kızıllık hem vadiye hem de Kapadokya’ya muhteşem bir güzellik katmaktadır. Burada da diğer Kapadokya bölgelerinde de olduğu gibi birço kilise bulunmaktadır. Haçlı Kilise, Üzümlü Kilise, Aziz Nichitas gibi kiliseler görülmeye değer güzelliktedir.

Kapadokya Jeep Safari Turu

https://images.unsplash.com/photo-1497483996262-df5caae87573?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8&auto=format&fit=crop&w=870&q=80

Kapadokya seyahatinizde asla riske atılmayacak bir konu ise konaklamadır. Kusursuz bir konaklama deneyimi sunmak üzere sizleri MDC Hotel‘de ağırlamaktan mutluluk duyarız. MDC Hotel’de kaldığınız sürede aynı zamanda Kapadokya’daki aktivitelerinizi arttırmak istiyorsanız MDC Hotel‘in kendi bünyesinde düzenlediği aktivitelere de katılabilirsiniz. Mağara otel konseptindeki odalarımızın ferah yapısı , otelin temizliği, mükemmel hizmet ve personelimizin ilgili ve yardımsever tutumu ile sizlere bir otelde aradığınız özelliklerin daha da fazlasını sunuyoruz. Konaklamanızı planlamak için ihtiyaçlarınıza en uygun odayı hemen rezerve edebilirsiniz.

The safest, healthier and friendly watersports lifestyle

Jeep Safari

Sky Patrol
Snow Mobile
Mountain Patrol
Mountain Patrol